Žemaitijoje – įvarčių lietus ir solidi pergalė

FK „Panevėžys“ ir toliau permainingai tęsia savo pasirodymą besibaigiančiose LFF Pirmos lygos pirmenybėse: po nesėkmės sostinėje iš Žemaitijos aukštaičiai grįžo su solidžia pergale.

M. Butkaus dublis

Lyg nenuspėjami amerikietiški kalneliai – taip galima apibūdinti FK „Panevėžio“ rezultatus Pirmos lygos čempionate: neretai po geresnių rungtynių ir teigiamo rezultato seka pralaimėjimas, ir atvirkščiai – po nesėkmės atsitiesia iškovota pergale.

FK „Panevėžys“ I lygos 25 ture sostinėje rugsėjo viduryje susitiko su „Vilniaus Vyčiu“, nors mačą „Panevėžys“ pradėjo savo įvarčiais ir pirmavo 2:0 (9′ Rolandas Misiūnas, 22′ Mantas Savėnas) dar pirmame kėlinyje varžovai išlygino rezultatą, o antrajame pelnė du įvarčius be atsako ir iškovojo pergalę 4:2.

„Panevėžys“ 26-ojo turo rungtynėse praėjusį šeštadienį išvykoje susitiko su Telšių „Džiugo“ ekipa, kurią po antrame kėlinyje pelnytų įvarčių įveikė 5:2 (2:2).

Rungtynės prasidėjo greitu aikštės šeimininku įvarčiu. 4-ąją minutę „Džiugo“ ekipą į priekį išvedė Vaidas Viktoravičius, kuris griūdamas sugebėjo pasiekti kamuolį ir pasiųsti jį „Panevėžio“ vartus – 1:0. Prabėgus kiek daugiau nei dešimt minučių rezultatą sugebėjo išlyginti Žilvinas Banys, kuris tiksliu smūgiu iš maždaug šešiolikos metrų nuginklavo „Džiugo“ vartų sargą – 1:1.

Dar po penkių minučių svečiai vėl išsiveržė į priekį. „Džiugo“ žaidėjas Vitalijus Polianskyj standartinės situacijos metu kamuolį siuntė į baudos aikštelę, tačiau jau antrą kartą šiame sezone panevėžiečiai kamuolio savo baudos aikštelėje nelietė ir jis tiesiog įkrito į Šarūno Kazlausko ginamus vartus – 2:1.

Daug laiko panevėžiečiams neprireikė, kad antrą kartą šiose rungtynėse išlygintu rezultatą. Dar vienas kuriozinis įvartis šiose rungtynėse ir po Edvardo Tamulevičiaus taiklaus smūgio rezultatas lygus – 2:2.

Išlyginus rezultatą iniciatyva galiausiai pavyko perimti svečiams, tačiau pirmajame rungtynių kėlinyje pasižymėti daugiau nepavyko.

Sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių antrajame kėlinyje „Panevėžio“ futbolininkams pirmą kartą šiose rungtynėse pavyko išsiveržti į priekį. Po puikaus Mindaugo Butkaus reido, kamuolio iš jo sulaukė Rolandas Bilala, kuris sugebėjo nuginkluoti „Džiugo“ vartininką ir išvesti savo ekipą į priekį – 2:3.

Prabėgus vos kelioms minutėms po „Panevėžio“ įvarčio, puikią progą po baudos smūgio turėjo „Džiugas“, tačiau užtikrintai sužaidęs Šarūnas Kazlauskas išgelbėjo komandą.

Kėlinio eigoje progas pasižymėti turėjo tiek Edvardas Tamulevičius tiek Daquanas Kingas, tačiau abu kartus šeimininkų vartininkas savo vartus apgynė.

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei Mindaugas Butkus atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką ir be didesnio vargo jį nuginklavo įtvirtindamas savo ekipos pergalę4:2. Tačiau tuo rungtynės nesibaigė: prabėgus vos kelioms pridėto laiko minutėms po Ronaldo Misiūno perdavimo dar kartą pasižymėjo M. Butkus – 5:2.

„Panevėžio“ sudėtis: Šarūnas Kazlaukas, Arnas Ribokas(58 Mitani Tsubasa), Džiugas Petrauskas, Edvardas Tamulevičius, Ronaldas Misiūnas, Mindaugas Butkus, Rokas Lazdinauskas(58 Tadas Markevičius), Domantas Nebilevičius, Ricardo Carvalho(42 Juri Podo), Roland Bilala (76 Daquanas Kingas). Įspėjimai: 10 Domantas Nebilevičius, 79 Edvardas Tamulevičius.

Kiti LFF I lygos 26 turo rezultatai: „Vilniaus Vytis“ – „Palanga“ 1:2, Gargždų „Banga“ – Klaipėdos „Koralas“ 2:0, Kauno „Stumbras B“ – „Pakruojis“ 3:0, „Trakai B“ – Tauragės „Tauras“ 3:1, Vilniaus „Žalgiris B“ – Alytaus DFK „Dainava“ 1:1.

Artimiausias rungtynes (27 turo) FK „Panevėžys“ žais spalio 1 dieną išvykoje su Tauragės „Tauru“. Iki sezono pabaigos liko 4 turai, paskutinius tris mačus FK „Panevėžys“ žais namuose. Panašu, kad panevėžiečiai (31 taškas) nebepakils aukščiau 8-os vietos ir vienintelė motyvacija šiame sezone lieka pavyti „Pakruojį“ (36 tšk.). Šiuo metu FK „Panevėžys“ užima 9-tą vietą (8 pergalės, 7 lygiosios, 9 nesėkmės). Lygos rikiuotė: 1. „Palanga“ 52 taškai, 2. „Banga“ (50), 3. „Dainava“ (43), 4. „Koralas“ (43), 5. „Nevėžis“ (42), 6. „Džiugas“ (41), 7. „Vytis“ (39), 8. „Pakruojis“ (36), 9. „Panevėžys“ 31, 10. „Stumbras B“ (30), 11. „Trakai B“ 27, (…) 15. „Utenis B“ (10).

LFF I lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygosios, pralaimėjimai, įmušti/ praleisti įvarčiai, įvarčių santykis, taškai):