Žada, kad pensijos kitąmet augs sparčiau

Žada, kad pensijos kitąmet augs sparčiau

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė žada, kad kitąmet visos pensijos augs labiau nei numatyta įstatyme. Monika Navickienė kol kas neatskleidžia konkrečių skaičių.

„Nesustosime ir 2022 metais, jau dabar galiu pasakyti, kad pensijos bus indeksuojamos sparčiau, negu yra numatyta dabartiniame įstatyme ir jos kils ženkliau, negu buvo prognozuota. Konkrečių skaičių šiandieną dar pasakyti nenorėčiau (…), tačiau 2022 metais kils visos senatvės pensijos“, – Seime žurnalistams sakė M. Navickienė.

„Siekiame, kad tas „Sodros“ perviršis, kurį ateityje matysime kaip sukauptą, būtų skirtas būtent papildomam indeksavimui, todėl pensijos augs“, – sakė ji.

Pensijos didinamos kasmet – jos didėja vidutiniškai tiek, kiek auga ekonomika ir gyventojų darbo užmokesčio fondas.

„Sodra“ kovą skelbė, kad šiais metais pensijos padidėjo vidutiniškai 9,58 proc., o su būtinuoju stažu – 41 euru iki 440 eurų, o vidutinė pensija – 38 eurais iki 415 eurų.

Šių metų sausį Lietuvoje buvo daugiau kaip milijonas pensijų gavėjų, tarp jų – 614 tūkst. senatvės pensininkų.

Komentarai

  • Jau mano pensija,,paaugo“ – už balandį sumažėjo 6 eurais ir niekas nežinau kodėl.

  • Jaučiasi kažkokia pensininkų diskriminacija. Kai dėl darbo stažo , tada irgi plėšėsi, kas turėjo pažinčių ar viršininkėliams kažkiek palikdavo iš pensijos, kad gautų daugiau negu etatas darbo , kaip visi dirbto, kad tik daugiau prisigriebti. Dabar vėlgi panaši kombinacija< pensijinio amžiaus žmonės visi vienodai sensta, pasidirbti kai kurių darbų nebegali-tai samdo padėjejus. Vyrų sveikata susilpnėja, tai kas ,kad skaitosi DU pensininkai gyvena, bet, kad iš jų vienas jau mažai ką begali nuveikti, jokių buities darbų nebeatlieka , vos tik pas gydytoją įstengia…O pensijas kelia vienišiems, juk būnant tokioje padėtyje irgi jau skaitosi kaip vieniši, nes buities darbams pagalba reikia samdytis iš pašalies…

  • Žadėjo – žada- žadės, netesėjo- netesi- netesės. Ramybės ir sveikatos.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų