Vyriausybė griežtina karantiną

Vyriausybė griežtina karantiną

Ministrų kabinetas trečiadienį apsisprendė griežtinti visoje Lietuvoje įvesto karantino taisykles. Nuspręsta, kad viešose ir kitose vietose būriuotis bus galima ne penkiems, o tik dviem asmenims.

Taip pat apribojama prekyba laikinose vietose, rekomenduojama atsisakyti išpardavimų, nuolaidų valandų ir degustacijų.
Karantino griežtinimą Vyriausybei pristatęs laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad nors skaičiai jau yra gana stabilūs, bet situacija vis dar sudėtinga.
„Kadangi situacija ir toliau išlieka sudėtinga, nors turime jau stabilius skaičius, bet jie išlieka dideli, tai sukelia didelį krūvį ir sveikatos sektoriui. Todėl siūloma koreguoti ir papildyti nutarimą“, – sakė ministras A. Veryga.

Keičiamos būriavimo taisyklės

Vyriausybė dėl nepalankios epidemiologinės situacijos Lietuvoje, apsisprendė taikyti griežtesnes karantino režimo priemones siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose.
Taigi, sumažintas besibūriuojančių asmenų skaičių viešose ir kitose vietose nuo 5 asmenų iki 2 asmenų, tarp tokių grupių turi būti išlaikytas dviejų metrų atstumas, išimtys taikomos šeimos nariams.

Nori sumažint srautus prekybos centruose

Nutarimo projekte teigiama, kad atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, siūloma taikyti griežtesnes karantino režimo priemones siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose.
„Atsižvelgiant į tai, kad prasideda šventinis laikotarpis ir daugelyje prekybos vietų yra rengiamos kalėdinės mugės, kuriose įvairūs prekeiviai vykdo prekybą ne fizinėse parduotuvėse, o laikinose prekybos vietose, kur susirenka dideli pirkėjų srautai bei sunku užtikrinti reikalavimų laikymąsi, siūloma uždrausti visose parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose vykdyti prekybą laikinose prekybos vietose“, – rašome nutarimo projekte.
Išimtys būtų taikomos prekybą maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybinėms salelėms, nes jos vykdomos ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, o pavyzdžiui, bendrose prekybos centrų patalpose, praėjimuose ir panašiai.
Taip pat rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų.
Karantinas visoje šalyje pratęstas iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Sergamumo rodikliai sparčiai blogėja

Pagal sergamumo rodiklį jau esame ketvirti Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės ir Jungtinės Karalystės šalių grupėje. Mus lenkia tik Liuksemburgas, Kroatija ir Slovėnija.
Kaimyninės šalys, nors taip pat negali pasigirti ypač mažais sergamumo rodikliais, tačiau nė iš tolo neprilygsta Lietuvos rodikliui. Pavyzdžiui, Latvijoje sergamumo rodiklis yra 335,4, Estijoje panašus – 336,6, Lenkijoje, kuri jau anksčiau dėl išaugusio sergamumo skambino pavojaus varpais – 676,9.

Komentarai

  • Tipo, pavojingiausia yra lauke ?…..

  • nesugebat elemantariu paslaugu suteikt,ir uz ka krauju ir prakaitu mokam mokescius,leiskit numirt?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų