Vis daugiau gydymo įstaigų atnaujina planines paslaugas

Vis daugiau gydymo įstaigų atnaujina planines paslaugas

Artėjant karantino atšaukimui, vis daugiau gydymo įstaigų atnaujina planines paslaugas, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos teigimu, duris pacientams jau atvėrė ar ketina atverti beveik 75 proc. poliklinikų, 85 proc. ligoninių ir kiek daugiau nei 84 proc. odontologijos kabinetų.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, Valstybinė ligonių kasa statistiką, kiek ir kokių paslaugų suteikia įstaigos, matys apie liepos 10 dieną.

„Tada kasos galės apsispręsti dėl apmokėjimo, kadangi matom pagal procentus, kad dalis įstaigų yra nepateikę planų. Yra, matyt, dvi versijos, dėl ko taip yra“, – pirmadienį žurnalistams sakė Aurelijus Veryga.

Pasak ministro, viena iš versijų yra tai, kad įstaigos paslaugas teikia nesuderinusios su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.

„Tokiu atveju, jos pažeidinėja operacijų vadovo sprendimus“, – teigė ministras.

Jo teigimu, įstaigos, kurios dar neatnaujina veiklos, gaus apmokėjimą už atliktas paslaugas, o ne 1/12 finansavimo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 171 ligoninė jau pateikė paslaugų atnaujinimo planus, taip pat tą padarė 1580 poliklinikų ir 1811 odontologijos kabinetų.

Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse paslaugas atnaujinta po 42 ligonines, Kauno – 23, Alytaus –17, Panevėžio – 16, Utenos – aštuonios, Šiaulių – septynios, Marijampolės ir Telšių – šešios, Tauragės – keturios.

Kauno apskrityje paslaugas atnaujina 343 poliklinikos, Klaipėdos ir Vilniaus – po 287, Panevėžio – 211, Šiaulių – 101, Utenos – 89, Alytaus – 87, Telšių – 73, Tauragės – 58, Marijampolės – 44.

Vilniaus apskrityje taip pat paslaugas atnaujina 545 odontologijos kabinetai, Kauno – 474, Klaipėdos – 207, Panevėžio – 143, Šiaulių – 111, Alytaus – 71, Utenos – 69, Telšių – 68, Marijampolės – 67, Tauragės – 56.

Ministerija primena, kad gydymo įstaigų veikla oficialiai atnaujinama yra tada, kai jos parengia, suderina su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą, kaip turi būti užtikrinta tinkama infekcijų kontrolė, pacientų ir medikų saugumas.

Gydymo įstaigų veikla atnaujinta laikoma, kai pagal minėtą planą įstaigos pradeda veiklą.

Karantino laikotarpiu kiekviena gydymo įstaiga pati nusprendžia, nuo kada ir kokių paslaugų teikimas bus atnaujintas, kaip jos bus teikiamos pacientams – nuotoliniu būdu ar gyvai priimant pacientus, kaip bus valdomi pacientų srautai.

Planinių paslaugų teikimas gydymo įstaigose buvo sustabdytas dėl koronaviruso plitimo grėsmės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Paplokime medikams, mūsų herojams:) Ačiū, ačiū, ačiū!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų