Virusas išguldė ir pedagogus, ir medikus

Virusas išguldė ir pedagogus, ir medikus

Kasdien vis naujus susirgimų rekordus mušanti statistika Panevėžyje jau koreguoja ne tik švietimo įstaigų, bet ir medikų darbą.

Nevaldomas židinys

Respublikinė Panevėžio ligoninė pranešė, kad masiškai sergant medikams, keičia įprastinį savo darbą, o viename miesto lopšelyje-darželyje iškritus didžiajai daliai pedagogų nebeliko, kam prižiūrėti mažųjų.

Gedimino gatvėje veikiančio lopšelio-darželio „Vaikystė“ tėvai sunerimo dėl vaikų saugumo, sužinoję, jog koronavirusine infekcija susirgo daugiau kaip dvi dešimtys darbuotojų. Anot tėvų, įstaigos administracija jų neinformuojanti apie situaciją, kuri kasdien blogėja.

Padėtis slepiama

Kaip pasakojo savo vardo ir pavardės nenorėjusi viešinti mama, dar praėjusios savaitės viduryje darželyje atlikus paviršių tyrimą, COVID-19 viruso neaptikta, bet jau nuo penktadienio ėmė masiškai sirgti darbuotojai. Savaitės viduryje mama taip pat sulaukusi žinios, jog užsikrėtė jos vaiko auklėtoja. Tačiau šios savaitės pabaigoje tėvus pasiekė dar labiau stulbinanti naujiena, jog situacija ugdymo įstaigoje darosi katastrofiška – serga daugiau kaip dvi dešimtys darbuotojų. Vaikus prižiūri bet kas: logopedė, muzikos vadovė, kineziterapeutė ar administracijos darbuotojai.

„Dauguma darbuotojų užsikrėtė vienu metu, bet direktorė nesiima jokių priemonių – darželis toliau veikia, vaikai jį lanko kaip įprastai. Net ne visų grupių tėvai informuoti, kad jų auklėtojos serga COVID-19“, – kodėl slepiama tikroji padėtis darželyje, mamai nesuprantama.

Ji pasakoja girdėjusi kalbų, jog penktadienį dvi darbuotojos, pasidariusios greituosius testus ir gavusios teigiamą atsakymą, nebuvo iš karto išsiųstos į namus – turėjo toliau dirbti su vaikais, kol bus surasta, kas jas pakeis.

„Ar saugu vaikams tokioje aplinkoje? Žinojau, kad serga mūsų auklėtoja, bet kad tokia padėtis visame darželyje, nebūčiau pagalvojusi. Blogiausia, kad įstaigos vadovė nesiima jokių priemonių, o padėtis jau kritinė“, – nerimauja panevėžietė.

Situacija kaista

Darželio „Vaikystė“ vadovė Evelina Sutkienė pripažįsta: situacija išties sudėtinga. Vakar, tai yra penktadienį, jau sirgo vienuolika pedagogų, devyni aptarnaujančio personalo darbuotojai bei vienas administracijos darbuotojas.

„Pavasarį turėjome protrūkių, kai teko uždaryti vieną ar dvi grupes, bet toks masiškas, kai iškrenta visas darželis, pirmą kartą“, – sako direktorė.

Anot jos, pirmieji darbuotojai susirgo pirmadienį – anksti ryte sulaukusi žinios, kad keli blogai pasijuto. Dar kelis pedagogus teko išleisti į namus, kai šie sulaukė teigiamo greitojo antigenų testo rezultato.

„Šiandien ryte taip pat testavome visus darbuotojus. Visi, kuriems greitieji testai buvo teigiami, išleisti namo. Į jų vietą stojo pagalbos specialistai, administracijos darbuotojai, visi, kad tik galėtume užtikrinti sklandų darbą. Labai įtempta situacija“, – penktadienį pasakojo E. Sutkienė.

„Sergamumas auga visur – ir švietimo, ir gydymo įstaigose. Situacija nepavydėtina.“

M. Burba

Kiek serga vaikų, direktorė nežino. Kol kas tik vieni tėvai informavo, kad jų atžalai patvirtintas COVID-19. Įstaigos vadovė penktadienį jau pati kreipėsi pagalbos į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą bei miesto Savivaldybę, prašydama leisti uždaryti šešias grupes iš vienuolikos.

„Kai gausiu raštą, kad skelbiamas infekcijos plitimą ribojantis režimas ir kurios grupės uždaromos, galėsiu informuoti visus tėvu“, – aiškino E. Sutkienė.

Sergamumas auga

„Vaikystę“ lankančių vaikų tėvai vis dėlto jau vakar sulaukė žinios, kad uždaromos šešios grupės, likusios penkios lieka dirbti, tačiau tėvai turi atidžiau stebėti vaikų sveikatą. Pasak Panevėžio savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjo Mindaugo Burbos, kol kas tokia kritinė situacija yra tik „Vaikystėje“, nors ir kitose miesto švietimo įstaigose uždaryta po kelias grupes ar klases.

„Sergamumas auga visur – ir švietimo, ir gydymo įstaigose. Situacija nepavydėtina, tačiau vertinant ligoninių užimtumą, būklė dar valdoma. Telieka paraginti gyventojus saugotis. Suprantama, kad žmonės jau pavargę nuo šios situacijos, bet su šia infekcija teks gyventi dar ilgai“, – teigė M. Burba.

Respublikinė Panevėžio ligoninė jau pranešė, kad virusui išguldžius būrį gydytojų, gali būti atidėti vizitai pas kai kuriuos specialistus Konsultacijų poliklinikoje. G. Kartano nuotr.

Išguldė ir medikus

Sudėtinga situacija ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Nors lovų, skirtų COVID-19 pacientams, netrūksta, tačiau virusas masiškai išretino medikų ir slaugytojų gretas. Ligoninės atstovo spaudai Vytauto Riaubiškio teigimu, šiuo metu nedarbingumo pažymėjimus turi apie pusantro šimto darbuotojų. Neatmetama, kad dėl sparčiai plintančios omikron atmainos susirgusiųjų gretos dar išaugs. Gydymo įstaigos atstovas sako, kad dėl to gali sutrikti įprastinis ligoninės darbas.

„Administracija deda visas pastangas, kad padidėjęs sergamumas kuo mažiau turėtų įtakos įprastiniam ligoninės personalo darbui ir stengiasi rotuoti stacionarinėje ir ambulatorinėje grandyse dirbančius gydytojus specialistus, kad, teikiant paslaugas gyventojams, neatsirastų spragų. Deja, dėl objektyvių priežasčių ne visada pavyksta tai sėkmingai padaryti, todėl informuojame, kad artimiausiu metu, tikėtina, laikinai gali sulėtėti paslaugų teikimas Konsultacijų poliklinikoje“, – pranešė Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Pasak V. Riaubiškio, tai reiškia, jog pas kai kuriuos specialistus gali tekti atidėti suplanuotus vizitus. Taip pat gali būti aptarnaujami mažesni pacientų srautai.

Nors sergamumas auga dienomis, ligoninės COVID-19 skyriuje kol kas didelės įtampos nejusti. Pasak V. Riaubiškio, iš 120 lovų, numatytų šios ligos užpultiems pacientams, šiuo metu užpildyta apie 80 proc.

„Sunkių pacientų, kuriems reikėtų stacionarinės pagalbos, skaičius neišaugo“, – teigė V. Riaubiškis.

     SKAIČIAI

Statistikos departamento duomenimis, ketvirtadienį Panevėžyje buvo nustatytas 161 naujas COVID-19 atvejis, šia liga serga 1112 panevėžiečių. Naujų atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, skaičius jau pasiekė 1594,3.

Panevėžio rajone situacija kiek geresnė. Šioje savivaldybėje ketvirtadienį nustatyti 26 nauji atvejai, iš viso serga 275 gyventojai. Naujų atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, per 14 dienų – 892,5.

Panevėžio mieste jau paskiepyta 71,5 proc. gyventojų, rajone – 72,2 proc.

Komentarai

 • Dirbkite, sirkite, mirkite… Kam gi durniams karantinas? Tokia padermė turi natūraliai išnykti.

  • Tai dirbkite sirgdami ,darbdaviai gal nepamirš gražiai palaidoti.

   • Atsakyti
  • Darželio vadove už aplaiduma mesti iš darbo

  • Ale geras, kai sergantį vaiką atvesti į darželį, tai viskas gerai, o kai visi sergame, tai ieškome kaltų. Geručiukai kokie visi, net vemt verčia.

   • Ačiū,visų darželio mokytojų vardu.
    Žemiau plintuso su mumis elgianasi.Nuo pat pandemijos pradžios.

 • Paskiepyti ir serga covidu,tai bent fintas

  • Nepasirodyk, kad esi debilas

 • Su tokiu vadovavimu toli neis

 • Tiems komentatoriams soskiu nereikia?

 • Tai, kad tokia pat situacija ne tik siame Panevezio darzelyje. Kituose miestuose tas pats. Mes patys darbuotojai nezinome kas serga kovidu, direktore viska slepia. Suzinome tik vieni is kitu. Tik niekaip nesuprantu, kam slepti. Kas nuo to pasikeis. Pikta istikruju.

  • Tokius vadovus bausti reikia, juk tukstanciai zmoniu nukencia, mirsta ir nieko?

 • Tas pats ir pas mus, serga darbuotojai, vaikai, vaikų tėvai, vialdžia slepia, nieks nesiizoliuoja, bardakų bardakas.Greičiau imkitės kontroliuoti darželius!!!!!!

 • Tai gi, kad tėvai veda turinčius simptomų ir sergančius vaikus, serga šeimose ir veda vaikus, nepraneša mums, jei susirgę… Kaip visada, ikimokyklinukų pedagogai pamiršti…

  • Atsakyti
 • šio darželio vadovė žinojo situaciją ir galėjo bent jau vieną savaitę anksčiau sustabdyti veiklą grupėse ir perspėti visus ne atbuline data kai gavo visi e-laiškus 01.14, kad grupės stabdomos nuo 01.13!

  • tikrai taip, visi gavome laiškus atbuline data.. košmaras kažkoks…

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (15)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų