Virtuvinės kempinėlės: ką reiškia spalva ir kada išmesti

Virtuvinės kempinėlės: ką reiškia spalva ir kada išmesti

Virtuvinės kempinėlės nyksta indaplovių amžiuje, tačiau jos vis dar užima svarbią vietą mūsų gyvenime. Kaip teisingai jas naudoti?

Dažnai rinkdamiesi virtuvės kempinę atkreipiame dėmesį ne į spalvą, o į formą ir dydį. Tai pagrindinė mūsų klaida.

Pasirodo, kad kiekviena kempinėlės spalva turi savo reikšmę. Tačiau reikia atkreipti dėmesį ne į pačios kempinės spalvą, o į aštresnę pusę.

Žalia spalva – iš šiurkščių pluoštų pagaminta kempinė. Ji skirta sausoms dėmėms arba pridegusiam maistui šalinti.

Raudona spalva – vidutinio kietumo kempinė. Jos pagalba galite pašalinti sunkias dėmes, išsaugodami „plonus“ paviršius, jų nesubraižyti.

Geltona spalva – labai minkštos kempinės, jos netinka indams plauti. Pagrindinė šių kempinių paskirtis – stiklo priežiūra.

Tiesa, virtuvinėse kempinėlėse labai greitai ima veistis bakterijos.

Kad to išvengtume, reikia jomis tinkamai pasirūpinti.

Plauti ar keisti?

Nors indų plovimo kempinė ir nėra tokia higieniška, kaip galbūt manėte, tai anaiptol nereiškia, kad turite ją šveisti lauk.

Tikrai pakaks, jeigu suprasite, kaip elgtis su kempinėmis ir kaip jas prižiūrėti.

Jei dabar kilo klausimas, ar kempinėlę reikia plauti, žinokite, kad taip.

Be to, kas kartą panaudojus kempinę būtina išgręžti ir nuspausti, kad kuo greičiau išdžiūtų. Kas dieną ar bent kas antrą dieną kempinę reikia kruopščiai išplauti.

Deja, netgi plaunamose kempinėse užsiveisia bakterijų. Apskritai, kempinę rekomenduojama pakeisti kas dvi savaites, bet jūs tai daryti galite atsižvelgdami į tai, kaip dažnai ir kaip intensyviai ją naudojate, taigi – dažniau arba rečiau.

Visgi jeigu kempinė ėmė dvokti, atrodo purvina, o spaudžiant juntamas glitumas, išmeskite ją nedvejodami. Taip reikia pasielgti ir tuo atveju, jei kempine teko valyti termiškai neapdoroto maisto paliktas žymes ir likučius.

Ką daryti, kad kempinė ilgiau tarnautų?

Laikykite kempines gerai ventiliuojamose vietose. Nepalikite kempinės ant kriauklės krašto, įspaustos į valymo reikmenų krepšelį.

Kempinės, kaip ir bet kokios kitos medžiagos, turi vėdintis, antraip į jas įsimes pelėsis (taip gali nutikti jau po kelių kartų).

Galite nusipirkti laikiklį kempinei, kuris tvirtinasi prie kriauklės krašto, tada kempinė greičiau išdžius.

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite