Virtuozų koncertas – trims progoms

Virtuozų koncertas – trims progoms

 

Praėjusį sekmadienį viso pasaulio žydai šventė savo naujuosius, 5779-uosius, metus. Šia, taip pat Lietuvos šimtmečio ir miesto gimtadienio proga Panevėžio žydų bendruomenė kraštiečiams padovanojo itin aukšto lygio koncertą „Muzika, sujungianti pasaulius“.

Panevėžio Dailės galerijoje skambėjo pasaulinio lygio ansamblio „Amerikos virtuozai“ kamerinės muzikos garsai.

Minėti muzikantai – tai muzikalioji amerikiečių šeima: tėvai Cecylia Barczyk-Borowsky (violončelė) ir Charlesas Borowsky (vokalas, lūpinė armonikėlė), dukros Elizabeth (fortepijonas) ir Frances (violončelė) bei sūnus Emmanuelis (smuikas). Garsusis penketukas pasaulyje turi ilgametę „muzikos diplomatų“ patirtį. Pagrindinis jų devizas: „Muzika – geriausias tiltas, jungiantis žmones.“ Šeimos ansamblis yra koncertavęs daugiau kaip 80-yje šalių, dalyvavęs radijo ir televizijos laidose, išleidęs keletą kompaktinių plokštelių. Atlikėjai pavieniui ir kartu pelnė ne vieną prestižinį muzikos, socialinių ir kultūrinių organizacijų apdovanojimą.

Prisiminė holokaustą

Paklausyti „Amerikos virtuozų“ Panevėžyje atėjo nemažas gyvo smuiko, violončelės, fortepijono ir kitų instrumentų išsiilgusių žiūrovų būrys. Šie žmonės turėjo puikią galimybę išgirsti žinomų atlikėjų interpretuojamų Balio Dvariono, Ernesto Blocho, Johno Williamso, Maxo Brucho, Meiros Warschauer ir Georgo Gershwino kūrinių.

„Mus nedažnai aplanko tokio masto muzikantai. Džiugu, kad žmonėms patiko jų koncertas ir pasakojimai apie šio ansamblio susikūrimą. Svečiai palietė ir holokausto temą“, – apie įvykusį koncertą „Sekundei“ pasakojo Panevėžio dailės galerijos parodų kuratorė Aurelija Seilienė.

Svečiai ne veltui prakalbo apie itin jautrius II pasaulinio karo prisiminimus. Šį koncertą Panevėžiui dovanojo miesto žydų bendruomenė, kuri rugsėjo 23 dieną minės Lietuvos žydų genocido dieną.

Trys progos

Tai jau trečiasis „Amerikos virtuozų“ pasirodymas Panevėžyje.

„Šie muzikantai nebe pirmą kartą lankosi mūsų mieste ir labai myli jį. Šiemet kaip tik sutapo trys progos: žydų Naujieji metai, Lietuvos šimtmetis ir Panevėžio gimtadienis, tad koncertas tapo puikia dovana“, – sakė Panevėžio žydų bendruomenės vadovas Genadijus Kofmanas.

Idėją dar kartą pasikviesti amerikiečius minėtai bendruomenei pasiūlė žinomas smuikininkas Borisas Traubas. Atlikėjas kelis dešimtmečius grojo Lietuvos kameriniame orkestre, buvo jo koncertmeisteris ir dirigento asistentas. Jis ir šį kartą Panevėžyje atliko keletą savo kūrinių, vedė koncertą.

Be šio renginio, ansamblio „Amerikos virtuozai“ aplankė karo metais buvusią žydų sušaudymo vietą Kurganavoje, padėjo ten gėlių puokštę. Vėliau muzikantai susitiko pabendrauti su Panevėžio žydų bendruomene.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų