Panevėžio viešbučiai išgyvena sąstingį, kokio dar nebuvo matę – turistų iš užsienio nėra, o turizmo traukos objektais negalinčioje pasigirti Aukštaitijos sostinėje keliaujantys lietuviai irgi neužsibūna.

Viešbučių verslas – ant išlikimo ribos

Viešbučių verslas – ant išlikimo ribos

Po karantino gyvenimas grįžta į įprastas vėžes, tačiau pandemijos smūgį patyrusio paslaugų sektoriaus, ypač viešbučių verslo, atstovai teigia išgyvenantys blogiausius savo laikus. Panevėžio viešbučių vadovai svarsto, kad dabar turbūt geriausias sprendimas būtų visai uždaryti duris.

Pačiame Panevėžio centre esantis „Conviva“ viešbutis, pasak jo savininko Dainiaus Kisieliaus, ir po karantino tebėra tuščias. Jo užimtumas tesiekia vos kelis procentus anksčiau buvusio.

„To net negalima pavadinti verslu, šiuo metu būtų geriau visai uždaryti duris ir nedirbti. Laikomės tik tam, kad nebūtume visai užmiršti“, – pripažįsta D. Kisielius.

Pustuštis stovi ir „Smėlynės“ viešbutis. Kaip teigė jo vykdomasis direktorius Martynas Leonavičius, klientai grįžta labai vangiai. Užsieniečių beveik nėra, o lietuviai atvyksta tik tuomet, kai mieste yra didesnių renginių. Pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį Aukštaitijos sostinėje vyko tarptautinis teniso turnyras, tad ir viešbutis sulaukė kiek daugiau klientų.

Šie metai turėjo būti rekordiškai geri viešbučiui „Romantic“, tačiau taip išėjo, kad tapo vieni prasčiausių.

Kaip pasakojo viešbučio direktorė Dovilė Šipelienė, praėjusiais metais nemažai laiko bei lėšų investuota į Azijos rinkų atradimą, net į kinų bei japonų kalbas išvertė savo internetinę svetainę.

„Rankas trynėme, nes šiemet turėjome sulaukti turistų grupių iš Taivano, Korėjos, Kinijos. Labai skauda, kad ši iliuzija subliūško“, – sako direktorė.

Visą straipsnį skaitykite liepos 3 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų