Vienišiems senjorams ir neįgaliesiems siūloma papildoma išmoka

Vienišiems senjorams ir neįgaliesiems siūloma papildoma išmoka

Skurdžiausiai gyvenantiems vienišiems pensininkams ir neįgaliesiems nuo liepos siūloma mokėti papildomą 28,63 euro išmoką. Šiemet ją gautų apie 60 tūkst. žmonių.

Nuo kitų metų išmoka siektų 32 eurus ir būtų mokama visiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems, nepriklausomai nuo to, ar jie yra našliai, išsiskyrę ar niekada nesukūrę šeimos.

„Skurdas šiai dienai paliečia vis dar labai daug senyvo amžiaus ir neįgalių žmonių, Lietuvos namų ūkių, kuriuos sudaro vienišas senyvo amžiaus žmogus 65 plius, skurdo rizikos lygis yra dvigubai didesnis nei didesnių namų ūkių ir šiai dienai siekia 47 proc.“, – spaudos konferencijoje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Šiemet išmoka būtų pradėta mokėti neįgaliesiems ir pensininkams, gaunantiems šalpos pensijas arba mažų pensijų premijas.

„Šiemet jie gautų 28 eurų dydžio vienišų asmenų išmoką – tiek, kiek dabar gauna našliai. Nuo kitų metų išmoką gautų visi vieniši senjorai ir neįgalieji – nesvarbu, ar jie yra našliai, išsiskyrę, ar niekada nebuvo sukūrę šeimos“, – sakė M. Navickienė.

Naujoji centro-dešiniųjų Vyriausybė dar pernai žadėjo našlių pensijas keisti vienišų žmonių pensijomis. Tuomet M. Navickienė sakė, kad iki 30 eurų siekianti išmoka gali būti pradėta mokėti nuo 2021-ųjų liepos.

Šiemet išmokoms reikėtų 15 mln. eurų, o 2022 ir 2023 metais – po 106 mln. eurų. Našlių pensijų didinimui 2022 ir 2023 metais papildomai reikės po 3 mln. eurų.

Komentarai

  • Svarbiausia, kad nemokės tiems vienišiems, kurie dirbo užsidirbo ir gauna pensiją kažkiek didesnę už pašalpą. Gėda!!!

  • mokes tiems, kurie valkiojosi ir nedirbo

  • O kaip gražu, padarė kokią lygybę tai juokėsi iš mūsų tada….kad lenkiame galvas.O mechanizatoriai kolūkiuose ištisai išgerinėdavo, kiti net būtino darbo stažo neturi. Tai dabar sulygino visus. Tada visi prekiautojai , geriantys mechanizatoriai – gauna tiek, kiek visi kiti -išdirbę būtinąjį darbo stažą. KUR YRA TEISYBĖ ????

  • o kam tas prasymas juk sodra gal mato ir zino kiek vienisu zmoniu

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų