Verslininkė kaltę išpirks naudingais darbais

Verslininkė kaltę išpirks naudingais darbais

Teismas pasigailėjo už kyšininkavimą ir kitus nusikaltimus nuteistos verslininkės Dalios Kuklierienės. Už tai, kad nusižengė teisėsaugos taisyklėms, nuteistajai skirta 60 valandų nemokamų darbų.

Viešbučio „Romantic“ savininkei teks pasidarbuoti sveikatos, socialinės rūpybos įstaigose ar kitose nevyriausybinėse organizacijose. Taip nusprendė Panevėžio apylinkės teismo teisėja Daina Vaidachavičienė, nagrinėjusi Probacijos tarnybos prašymą panaikinti anksčiau paskirtos bausmės atidėjimą kaltinamajai.

Šios bausmės D. Kuklierienė nusipelnė už tai, kad piktnaudžiavo laisve po to, kai ankstesniuose teismuose už įvairius nusikaltimus jai buvo skirta ketverių metų nelaisvės bausmė, ją atidedant trejiems metams.

Jau metus jos elgesį laisvėje prižiūrinti Probacijos tarnyba nustatė nuteistajai vienintelę sąlygą – neišvykti iš Lietuvos be leidimo. Tačiau pernai gruodį, o vėliau ir šių metų vasarį D. Kuklierienė savavališkai išskrido į Maksvą.

Probacijos specialistams prižiūrimoji melavo, jog važiuoja į Latviją remontuoti vasarnamio. Tačiau netrukus ši apgaulė iškilo į paviršių.

Pareigūnams kilo įtarimų, kai verslininkė pažeidė Kelių eismo taisykles. Dėl šio nusižengimo Probacijos tarnyba D. Kuklierienei nedavė leidimo antrą kartą vykti į Latviją, o vėliau ir verslo reikalais į Stambulą. Patikrinę duomenis, pareigūnai išsiaiškino, kad jų draudimų nepaisyta.

Teisėją įtikino

Teismui D. Kuklierienė teisinosi, esą ji bijojo prašyti leidimo vykti į Rusiją dėl šios šalies įvaizdžio. Čia ji nuo 2013 metų su pertraukomis mokosi Maskvos universitete ontopsichologijos. Kaip įrodymą dėl studijų, moteris pateikė savo sutartį su universitetu, elektroninio pašto susirašinėjimus dėl studijų grafiko ir įskaitų knygelę.

Kaltinamoji atsiprašinėjo ir dievagojosi padarysianti viską, kad tik liktų laisvėje. Jai esą reikia daug dirbti, prižiūrėti senyvą sergančią motiną. O baigusi mokslus verslininkė žadėjo netgi pakeisti profesiją ir galbūt būti naudinga visuomenei.

Tokie moters argumentai įtikino teisėją D. Vaidachavičienę ir ji atmetė Panevėžio probacijos tarnybos prašymą pasiųsti kaltinamąją į belangę. Pasak teisėjos, probacijos tikslas – ne varžyti nuteistosios laisvę, bet resocializuoti ją.

„Pažeistas Probacijos įstatymas, tačiau teismas privalo laikytis protingumo, sąžiningumo ir proporcingumo principo. Pagal jį kaltinamoji nepadarė tokio didelio nusižengimo, kad jai būtų taikomas laisvės suvaržymas. Tai būtų kraštutinė priemonė atskiriant nusikaltėlį nuo visuomenės. O mes siekiame jį resocializuoti“, – aiškino teisėja D. Vaidachavičienė.

D. Kuklierienei atsisakyta skirti ir piniginę įmoką už padarytą pažeidimą. Ši esą jau turi daugiau nei 13 tūkst. eurų siekiančią baudą už ankstesnius nusikaltimus ir papildoma našta, teisėjos nuomone, apsunkintų grąžinti skolą.

Į Rusiją vykti neleido

Minėtas nuosprendis dar gali būti skundžiamas per septynias dienas Panevėžio apygardos teismui. Bylą pralaimėjusi prokurorė Aurelija Gališanskytė teigė dar nenusprendusi, ar pasinaudos savo teise skųsti nutartį. Anot jos, galbūt užteks kaltinamąją paauklėti laukimu.

Pareigūnė įsitikinusi, kad D. Kuklierienės elgesys nėra visiškai pateisinamas, kai jos laisvė kainavo vienintelę sąlygą – neišvykti be leidimo. O baimė pranešti apie kelionę į Rusiją dėl šios įvaizdžio esą nepagrįsta. Nors prokurorė pripažino, kad tiriant ankstesnius verslininkės nusikaltimus jai iš tiesų taikyta kardomoji priemonė ir moteriai nebuvo leista vykti nei į Rusiją, nei į Latviją.

Pati nuteistoji į teismo posėdį išklausyti nuosprendžio neatvyko.

Ontopsichologija

D. Kuklierienė teismui prisipažino, kad Maskvos universitete ji moduliniu būdu studijuoja socialinius mokslus. Kas du mėnesius verslininkė važiuoja gilintis į ontopsichologijos specialybę.

Šis mokslas, pasak kalbintų psichologų, Lietuvoje gana naujas ir dar nėra itin populiarus. Tai humanitarinės psichologijos šaka, kuri gilinasi į prigimtines žmogaus savybes, jo pasąmonę. Ontopsichologai įsitikinę, kad kiekviename iš mūsų slypi įgimtas talentas, tam tikri asmenybės bruožai – tereikia juos atskleisti.

Ontopsichologijos metodai, pasak psichologų, dažnai taikomi organizacinėje psichologijoje. Todėl lietuviai ją daugiausia naudoja versle, ekonomikoje.

Komentarai

  • ČIA TEISĖJA AR SESUO DAINA?

  • b-la b-la b-la b-la b-la……ir vel nieko…..perdimas i vandeni

  • ….o siaip jau SEKMES gerbiamoji ponia.

  • Kokią psichologiją studijuoja.kaip pusvelčiui versti darbuotojus dirbti?????Lazda turi du galus ,buvo ponia ,o dabar kas liko ?????O gal yra pas ją dirbusių ir gerą algą gavusių????

  • Yra 🙂

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų