V. Bulaičio nuotr.

Velykinėje parodoje – netradiciniai eksponatai

Velykinėje parodoje – netradiciniai eksponatai

Dideli ir maži, ilgaausiai ir beausiai, ilgakailiai ir trumpakailiai, išmarginti kaip šachmatų lenta ar minkštučiai kaip pūkų kamuoliukai ir visi be galo mieli. Taip, tai triušiukai, šį savaitgalį pačius mažiausius ir jų tėvelius bei senelius sukvietę į netradicinę parodą, kur galima ne tik pasigrožėti šiais egzotiniais gyvūnais, nusifotografuoti, bet galbūt net į namus parsinešti naują draugą.

Kaip teigė viena šios parodos organizatorių, veislinių bei egzotinių triušių veisėja Renata Budrevičiūtė, šios parodos tikslas – ne išrinkti gražiausią triušiuką, o miesto vaikams parodyti, kokia gali būti šių žavių kailinių žvėrelių įvairovė, apskritai supažindinti mažuosius su gyvūnijos pasauliu. Dažnas yra matęs tik tradicinį baltą ar pilką triušiuką, o kai kurie šiuos gyvūnėlius pažįsta tik iš knygų ar televizijos ekranų, tad parodoje tikrai buvo kuo pasigrožėti. Beje, šios gamtos pamokos dažnai praverčia ir patiems suaugusiesiems. Mat dažnas yra įsitikinęs, kad triušius reikia kelti už ausų. Tad triušių augintojai ir mažųjų tėvus drausmina ir moko, kaip tinkamai elgtis su gyvūnėliu.

“Tai daugiau edukacinė paroda ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Vaikams visuomet būna daug džiaugsmo, o mūsų triušiukai prie tokio dėmesio jau įpratę. Gyvūnėliai jaučiasi saugūs su savo šeimininkais, tad jeigu laikydamas ant rankų veisėjas duoda paglostyti vaikui, triušiukui didelio streso nėra”, – teigė viena iš organizatorių.

Iš viso į Panevėžį atvyko apie šimtas švelniakailių gyvūnėlių – dauguma šeimomis, tad vaikai galėjo pamatyti jau suaugusius, ir pačius mažiausius jauniklius. Ir kiekvienos veislės, kurių šįkart buvo per dvidešimt, atstovai gražesni vienas už kitą: nuo pačių mažiausių mažylių nykštukų, sveriančių vos kilogramą, iki Belgijos milžinų, kur suaugę sveria po aštuonis kilogramus. Žiūrovus žavėjo šokoladiniai Havanos triušiai, tokį pavadinimą gavę dėl kailio spalvos panašumo į kubietiško cigaro apvalkalo spalvą, ar Japonijos triušiai, panašūs į velykinius margučius. Beje, šioje parodoje su savo augintiniais dalyvavo ir garsiausias Panevėžio krašto kailinių gyvūnėlių augintojas Eduardas Kubilius. Jis panevėžiečiams pristatė sodria ir spindinčia kailio spalva išsiskiriančius satininius triušiukus, dar kitaip vadinamus reksais. Parodoje taip pat buvo galima išvysti, kaip iš Angoros triušių pūkų gaminami švelnūs siūlai.

Pasak R. Budrevičiūtės, auginti tokius egzotinius gyvūnėlius nėra sunku, kai žinai bent pagrindines jų auginimo taisykles. Svarbiausioji jų – saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, namuose nepadaryti skersvėjo ir žiemą nenešti į lauką. Turi susivienodinti temperatūra tiek lauke, tiek namuose – tik tada galima vesti į lauką. Nes kai peršąla, prasideda įvairios ligos – kaip ir žmonėms.

“Taip, šie triušiukai yra lepūs, bet kai jais tinkamai rūpinamasi, jie teikia didžiulį džiaugsmą”, – sako veisėja, pati auginanti kone dešimt skirtingų veislių triušių.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų