Vasaros stovykloje – pažintis su policininkų darbu

Vasaros stovykloje – pažintis su policininkų darbu

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai rūpinasi, kad atostogų metu vaikai ne tik linksmai, bet ir turiningai bei saugiai praleistų laisvalaikį.

Vykdydami Panevėžio miesto savivaldybės finansuotą projektą „Saugią bendruomenę kurkime kartu“ pareigūnai jau ne vienerius metus organizuoja dieninę stovyklą vaikams. Drauge su pareigūnais stovykloje „Susipažinkime – policija. Būk saugus“ užimtumu vaikams rūpinosi ir savanorė Rima Beridze iš Gruzijos.

Atvykus gausiam būriui vaikų pirmąją stovyklos dieną pristatytas Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato (Senamiesčio g. 100, Panevėžys). Pareigūnai stovyklautojams papasakojo apie saugų elgesį gatvėje ir poilsiaujant prie vandens telkinių, važiavimo dviračiu taisykles ir žaidimų prie gatvės pavojus.

Antrąją dieną vaikai apsilankė Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kur jiems buvo pristatyta Migracijos skyriaus veikla, kalbėta apie būtinumą laiku susitvarkyti dokumentus, ypač planuojantiems atostogas svetur, kad saugiai ir be rūpesčių galėtų keliauti. Taip pat vaikai susitiko su kinologais, kurie papasakojo apie savo darbo specifiką, kaip elgtis su šunimis, kaip juos prižiūrėti. Apžiūrėta Kriminalistinių tyrimų tarnybos laboratorija ir Aptarnavimo skyrius, kur vaikai sužinojo, kaip paimami pirštų antspaudai ir galėjo patys pasidaryti savo piršto antspaudą. Operatyvaus valdymo skyriaus patalpose vaikai sužinojo, kaip stebimos Panevėžio mieste esančios vaizdo kameros ir, kaip pareigūnai reaguoja į įvykius, pasidomėjo policijos muziejuje esančiais eksponatais.

Stovyklautojai lankėsi ir pas karius, kurie padėjo išsiaiškinti, kuris yra vikresnis ir sumanesnis, paaiškino, kaip orientuotis miške, kaip elgtis pasiklydus, taip pat turėjo galimybę apžiūrėti karinę techniką. Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biure vaikai susipažino su pirmosios pagalbos teikimo taisyklėmis, mokėsi atlikti dirbtinį kvėpavimą, o apsilankę baseine – saugiai elgtis vandenyje. Paskutinę stovyklos „Susipažinkime – policija. Būk saugus“ dieną vaikai su bendruomenės pareigūnais apsilankė Panevėžio Atvirame jaunimo centre ir priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, apžiūrėjo įrenginius, diskutavo apie nusikaltimus, taikomą atsakomybę, reputacijos svarbą, jaunojo policijos rėmėjo veiklą, sudalyvavo protmūšyje. Visiems dalyviams įteiktos atminimo dovanėlės ir pažymėjimai, liudijantys apie prasmingai ir saugiai praleistą laiką stovykloje. Atsisveikindami bendruomenės pareigūnai palinkėjo saugios ir kupinos įspūdžių vasaros.

Bendruomenės pareigūnių nuomone, kryptingas ir prasmingas vaikų užimtumas vasarą yra stipri nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos priemonė. Pareigūnų apsilankymai vaikų vasaros stovyklose bei jų rengiami susitikimai ne tik pradžiugina vaikus, bet ir suteikia jiems naudingos informacijos, kuri gali praversti įvairiose gyvenimo situacijose.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų