DELFI nuotr.

Vasario 16-oji prieš 70 metų meteorologo akimis ir rekordinė šiluma šįmet

Vasario 16-oji prieš 70 metų meteorologo akimis ir rekordinė šiluma šįmet

Pasidomėkime, kokius orus prieš septyniasdešimt metų vasario 16-ąją stebėjo Lietuvos hidrometeorologijos valdybos (dabar – tarnybos) Šiaulių ir Panevėžio meteorologijos stočių darbuotojai.

Šiauliuose 1949 metų vasario 16-oji išaušo ūkanota, nes dangų niaukė tankus sluoksninių debesų šydas, paryčiais vietomis nusidriekė netirštas rūkas. Ore tvyrojo šimtaprocentinė drėgmė, nors kritulių naktį beveik nebuvo, o per dieną susirinko vos 0,2 mm. Sniego likučiai ištirpo prieš kelias dienas, bet dirvos paviršių buvo sukaustęs lengvas 2 laipsnių šaltukas. Dieną oras po truputį šilo, pasiekdamas 4,4 °C. Pūtė nestiprus vakarų, šiaurės vakarų vėjas.

Nedaug kuo orai skyrėsi ir Panevėžio meteorologijos stotyje. Tiek naktis, tiek diena buvo apsiniaukusios. Šalčiausia buvo pirmoji nakties pusė, kuomet išmatuota neigiama 0,6 laipsnių oro temperatūra. Dieną aukščiausia oro temperatūra pakilo iki 3,6 °C. Paryčiais kai kur tvyrojo rūkas, o įdienojus truputį palynojo ar padulksnojo, išmatuota 0,7 mm kritulių. Kai kur dar stebėti užsilikę sniego lopinėliai.Šventinės rytojaus dienos orai skirsis ne tik nuo buvusių prieš 70 metų, bet ir nuo vyravusių šią savaitę. Orus lems aukšto slėgio laukas, kurio vakarine, šiltąja, dalimi į Baltijos šalis plūstelės didelė šiluma. Prognozuojama net 5–9 °C, o šalies pietuose, kur sniego belikę pavieniai lopeliai, termometrai gali parodyti ir rekordinę 10 laipsnių šilumą.
Labiausiai pradžiugs po ilgokai užsitęsusio apniukusio laikotarpio pasirodanti saulė, kuri debesų sluoksnį anksčiausiai praplėš šalies vakaruose, o rytinėje pusėje iš debesų išsivaduos, greičiausiai, tik popietę. Šilumos neprislopins juntamas pietvakarių vėjas.Tarnybos archyvo duomenys rodo, kad pati šilčiausia vasario 16-oji buvo 1925 m. Kaune – oras šilo iki 10,3 °C, o 1964 m. Lazdijų apylinkėse vasario 16-osios naktį tvoros braškėjo nuo 30 laipsnių speigo.Sekmadienį danguje pasirodys daugiau debesų, iš kurių dieną pajūryje ar šalies pietvakariuose pabirs nedidelio lietaus ar dulksnos lašeliai. Rytą gali susidaryti rūkas.
Nepamirškime vis dar besilaikančio plikledžio. Naktį temperatūra išliks teigiama – oras atvės iki 0–3, prie jūros iki 5 laipsnių šilumos, įdienojus turėtų būti keliais laipsniais vėsiau nei šeštadienį, nes ne tik oro masė jau bus vėsesnė, bet atsisuks vakarų, o dieną ir šiaurės vakarų vėjas.Kitos savaitės pradžioje numatomi nešalti ir ramūs orai. Panašu, kad pamalonins ir vis ilgėjančios dienos saulėtos prošvaistės.

Komentarai

  • Būtų gerai,jei tie rekordai būtų aukštesni Lietuvoj,Paryžius beveik kiekvieną dieną viršija Lietuvos rekordus.Graudu žiūrėt į augmeniją Lietuvoj,net palyginus su šiaurės rytų Prancuzija.Nors dabar jau penketą metų auginu platanus Utenos rajone,šiek tiek apšala,bet vasara atauga dvigubai daugiau..Bent jau būtų orai kaip šiaurės rytų Vokietijoj.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų