Vasario 16-oji Panevėžio rajone – dviguba šventė

Vasario 16-oji Panevėžio rajone – dviguba šventė

Panevėžio rajono savivaldybė laikosi tradicijos Vasario 16-ąją vis kitoje gyvenvietėje surengti iškilmingą Tarybos posėdį, kuriame paminima Lietuvos valstybės atkūrimo diena bei apdovanojamas rajono Garbės pilietis. Šiemet šis garbingas titulas suteiktas Norvegijos pilietei Edrund Olaisen.

Šiemet šventė vyko Žibartonių bendruomenės namuose. Iškilmėse dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai, dabartiniai ir buvusieji savivaldybės vadovai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Guoda Burokienė, Rasa Juknevičienė, Petras Nevulis, Panevėžio rajono garbės piliečiai, savivaldybės administracijos darbuotojai, Žibartonių bendruomenės nariai, rajono bendruomenių atstovai, seniūnijų seniūnai ir seniūnaičiai, rajono gyventojai. Tarp garbingiausių šventės dalyvių buvo ir svečiai iš Norvegijos.

„Gerbiamieji, visus mus čia subūrė Lietuvos valstybės gimtadienis. Linkiu, kad neprarastume to ypatingo ryšio su savo kraštu, kuris išaugino mūsų tėvus ir protėvius, apdovanojo mus turtinga ir didvyriška istorija“,– sveikinimo kalboje sakė meras Povilas Žagunis.

Tarybos posėdis pradėtas sugiedant Lietuvos himną. Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtą pranešimą skaitė Žibartonių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Dainius Drumžlys.

Posėdžio dalyviai ir svečiai pasidalijo mintimis apie šią tautos istorijai reikšmingą dieną, vieni kitus sveikino su prasminga ir gražia švente.

Suteiktas Garbės piliečio vardas

Antrasis posėdžio klausimas skirtas Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonijai. Mero pavaduotojas Garbės piliečio vardo suteikimo komisijos pirmininkas Antanas Pocius perskaitė Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo šis garbingas titulas šiemet suteiktas Norvegijos pilietei, ilgametei Lietuvos ir Panevėžio krašto bei rajono draugei, Norvegijos-Lietuvos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininkei Edrund Olaisen.

Norvegijos ir Panevėžio krašto Rotary klubų bei savivaldybės projektas, skirtas teikti paramą socialinės atskirtiems žmonėms, E. Olaisen iniciatyva vykdomas nuo 2001 metų. Kasmet prieš Kalėdas su kolegomis Panevėžio kraštui labdarą atvežanti rotarietė, kolegų padedama, ne tik pagerina vargstančiųjų buitį, bet ir dosniai dalija savo širdies šilumą mūsų krašto žmonėms.

Iki šiol jos dėka užsienio rotariečių paramos gavo daugiau kaip 1 100 Panevėžio krašto šeimų, rajono vaikų globos namai, socialinės įstaigos.

Į iškilmes E. Olaisen atvyko pasipuošusi Norvegijos tautiniu kostiumu. Ją lydėjo vyras Janas ir dukterėčia Gretė.  Už ypatingus nuopelnus Panevėžio rajonui savivaldybės vadovai viešniai įteikė Garbės piliečio regalijas.

Išklausiusi gausių sveikinimų, padėkų už skleidžiamą šilumą, tarnystę ir meilę Panevėžio rajonui bei jo žmonėms, apipilta gėlėmis E. Olaisen į publiką prabilo lietuviškai. Ji prisipažino be galo mylinti mūsų kraštą ir Lietuvą laikanti antrąja savo gimtine, o šis jos vizitas yra jau 40-asis.

„Nuo to laiko, kai pirmąkart atvykusi aplankiau Linkaučių vaikų globos namus, Panevėžio rajono gyvenime įvyko daug gražių permainų. Džiaugiuosi matydama, kaip kasmet jus augate, kokį didelį indėlį į gerėjantį rajono žmonių gyvenimą įneša savivaldybė, jos vadovai, socialiniai darbuotojai. Rotariečių, savivaldybės ir socialinių darbuotojų dėka mums pavyko įgyvendinti ir kasmet plėsti labdaros projektą Panevėžio rajone“, – gražiai lietuviškus žodžius dėstė  viešnia.

E.Olaisen prisipažino, kad ir išvykdama atgal į Norvegiją, dalelę savo širdies palieka mūsų krašte ir labai didžiuojasi tapusi Panevėžio rajono garbės piliete.

„Šis apdovanojimas patvirtina, kad aš ir mano bendražygiai einame teisingu keliu, o tai, ką darome, yra iš tiesų žmonėms yra reikalinga“, – sakė E. Olaisen.

Viešnia net susigraudino, kai Linkaučių vaikai padėkojo už jos gerumą nuoširdžiomis dainomis ir įteikė po meilės simbolį – raudoną širdelę.

Iškilmės baigėsi nuotaikingu koncertu „Lietuvai ir draugams“, kurį dovanojo Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“ ir Miežiškių Kultūros centro vokalinis ansamblis.

Komentarai

  • ar tas pats Žagūnis kur išliaupsino G,Kildišienę? Išverstaskūris.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų