Išvažiuojamoji edukacinė programa „Žvakių magija“. 2019 m. liepos 5 d. V. Goberienės nuotr.

Vasarą – į muziejų!

Vasarą – į muziejų!

Panevėžio kraštotyros muziejaus darbuotojams vasarą, vykstant rekonstrukcijos darbams, veiklos netrūksta.

Populiarios edukacinės programos

Muziejaus edukatorėms darbo apstu – kiekvieną savaitę lankosi moksleivių grupės iš vasaros stovyklų. Anot Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėjos Agnės Šablinskienės, daugiausia dėmesio šią vasarą sulaukia programos „Kaip augalai pasaulį užkariavo“, „Bitelės istorija“, „Vienu balsu“, „Perku–parduodu–dykai atiduodu“, „Siūlai, siūlai, susivykit“ ir „Žvakių magija“. Programų dalyviai išgirsta įdomių faktų, diskutuoja, ieško atsakymų į klausimus, atlieka smagias užduotis, sužino apie augalų atsiradimą pasaulyje, mokosi atpažinti augalus iš jų sėklų, ragauja medų ir arbatą, atlieka kūrybiškumą lavinančias užduotis. Visiems labai įdomu, kaip lietuviai bitininkavo prieš šimtus metų, kokie bičių produktai buvo gabenami į tolimus kraštus.

Domisi ne tik lietuviai

Edukacinėmis programomis „Vienu balsu“ ir „Žvakių magija“ domisi ne tik lietuviai. Liepos 5 ir 9 dienomis Smiltynės sodyboje vykusiose Panevėžio kraštotyros muziejaus išvažiuojamosiose edukacinėse programose dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos projekto studentai iš užsienio universitetų. Įvairių šalių studentai ne tik klausėsi žvakių magijos paslapčių ir stebėjo, kaip senovėje buvo liejamos žvakės, bet ir patys turėjo galimybę pasigaminti po žvakelę. Programoje „Vienu balsu“ studentai daugiausia dėmesio skyrė Lietuvos Nepriklausomybės akto dingimo istorijai, aptarė Lietuvos vėliavos spalvų ir valstybės simbolių reikšmes, o pabaigoje meduolį puošė Vyčio ženklu. Darniai suskambo svečių giedamas Lietuvos himnas.

Išvažiuojamoji edukacinė programa „Žvakių magija“. 2019 m. liepos 5 d. V. Goberienės nuotr.

Edukacinės programos yra puikus būdas prasmingai praleisti laisvalaikį, išgirsti naujos informacijos, sužinoti įdomių faktų ir įgytas žinias vėliau pritaikyti praktikoje.

Renovacijos metu veikiančios muziejaus ekspozicijos taip pat nestokoja lankytojų dėmesio. Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje lankėsi 55-ųjų Baltijos esperantininkų dienų dalyviai iš Pietų Korėjos, Čekijos ir Prancūzijos. Jiems Istorijos skyriaus vyresnysis muziejininkas Donatas Pilkauskas pasakojo Lietuvos istoriją, juos supažindino su partizanų veikla ir atsakė į lankytojų klausimus.

Naujų ekspozicijų kūrimas

Naujų ekspozicijų kūrimas reikalauja daug pastangų – nuo idėjos, informacijos bei eksponuojamos medžiagos surinkimo iki galutinio rezultato. Kurdami naujas ekspozicijas susitelkę dirba Istorijos, Restauravimo ir konservavimo bei Etninės kultūros skyrių darbuotojai. Šiuo metu atrenkami eksponatai, kuriuos mūsų specialistai konservuoja ar restauruoja.

Prie kuriamos naujos sovietinio laikotarpio ekspozicijos prisidėti galite ir jūs. Prašytume muziejui siūlyti (ir padovanoti) XX a. šeštą–septintą dešimtmečius atspindinčių virtuvės baldų. Jeigu turite ir kitų to laikotarpio daiktų, skambinkite vyresniajai muziejininkei Emilijai Juškienei (tel. 8 682 51615). Iš anksto dėkojame už jūsų bendruomeniškumą.

55-ųjų Baltijos esperantininkų dienų dalyviai Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje. 2019 m. liepos 12 d. V. Goberienės nuotr.

Veikiančios ekspozicijos

Primename, kad visą vasarą galite apsilankyti Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje (Respublikos g. 17), Panevėžio sporto istorijos ekspozicijoje „Sveikame kūne – sveika siela“ (Parko g. 12), apžiūrėti parodą „Nepriklausomybės kovos Panevėžio krašte“ (Respublikos g. 17), kuri veiks iki rugsėjo 7 dienos.

Naujausią informaciją apie Panevėžio kraštotyros muziejų rasite www.paneveziomuziejus.lt ir Panevėžio kraštotyros muziejaus „Facebook“ paskyroje.

Ieva ŠIMOLIŪNAITĖ

Vyresnioji muziejininkė-atstovė informacijai

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų