L. VARANAUSKO nuotr.

Valstybės šventės piknikas pritraukė minią iškylautojų

Valstybės šventės piknikas pritraukė minią iškylautojų

Kaip karalius Mindaugas prieš beveik 800 metų skelbė Lietuvos didybę, taip garsiai ir galingai skambėjo panevėžiečių giedota tautiška giesmė. Ją, kartu su kitais lietuviais visoje šalyje ir pasaulyje, Panevėžio žmonių minia traukė Skaistakalnio parke.

Visas Valstybinės dienos šurmulys mūsų mieste prasidėjo nuo paties penktadienio ryto, Šv. Mišiomis Karaliaus Kristaus katedroje. Per patį vidurdienį Laisvės aikštėje šventės proga iškilmingos ceremonijos metu pakelta valstybinė vėliava. Kino centre „Garsas“ istorijos mylėtojai turėjo progą pamatyti dokumentį filmą „Laisvės“ paminklo kūrėjas Juozas Zikaras“.

Tačiau šios iškilios dienos kulminacija vyko pačioje miesto širdyje – Skaistakalnio parke. Čia, daugiausia jaunimas ir pensinio amžiaus panevėžiečiai, buriuotis pradėjo dar 19 val. Įsikūrę ant parko pievelės draugų, bičiulių ir kolegų būreliai įsijungė į pikniką „Mes esame Lietuva“.

Įsitraukę pyrago, arbatos susirinkusieji šnekučiavosi, kai kurie žaidė šachmatais ir laukė, kol visi sustos tautiškai giesmei.

Ant pikniko vejos, tolimesniame parko kampelyje, Valstybės šventę tyliai šventė ir nušalintas Panevėžio meras Rytis Račkauskas. Kitame gale nuo jo armoniką traukė buvęs miesto vadovas Vitalijus Satkevičius.

Konfliktas dėl Lietuvos

Artėjant 21 val. Skaistakalnio parko aikštelė staiga ėmė sparčiai pilnėti, panevėžiečiai būriais traukė giedoti himno.

Tarp susirinkusiųjų ant vieno suoliuko kilo ir šioks toks konfliktas. Susiginčijo prieškario vaikas Vincentas ir sovietmečio nesmerkiantis Albinas. Abu panevėžiečiai nebuvo pažįstami, kol nepradėjo kalbos apie šių laikų Lietuvą ir patriotiškumą.

„Aš gimiau prieškariu ir dar atsimenu tuos laikus. Žmonės buvo daug labiau patriotiški nei dabar, nėra net ką lyginti. Bet taip su mumis padarė penki dešimtmečiai su rusais. Lietuvius jie trėmė į Sibirą, o šie ir dabar sako, kad prie sovietų buvo geriau. Tas laikas mus pavertė vagimis ir dykaduoniais. Seniau 20 proc. lietuvių gyveno mieste, o kiti kaime. Dabar – atvirkščiai“, – nuogąstavo Vincentas, į švarko atlapą įsisegęs partizanų ženkliuką.

Ką j reiškia pašnekovo gyvenime, vyras nenorėjo atskleisti. Tačiau užsiminė, kad aktyvus visuomenininkas ir dabar turi daug veiklos Lietuvos istorijai garsinti.

Kuo Vincentas nusipelnė savo kraštui ne itin domėjosi jo naujasis draugas Albinas. Jis buvo linkęs pasiginčyti, tvirtino, kad dabar žmonės sunkiai gyvena, todėl daugelis emigruoja.

Tačiau abu vyrai sutarė bent dėl to, kad švęsti Valstybės dieną – būtina, ir jie tai daro kiekvienais metais. Vincentas anksčiau eidavo prie kunigaikščio Aleksandro paminklo giedoti tautinės giesmės, o Albinas – prie televizoriaus.

Panevėžio Jaunuolių dienos centro darbuotoja Julija tvirtino himną Liepos 6-ąją taip pat traukianti kasmet. Ji su kolegomis taip pat dalyvavo piknike.

„Galiu save tvirtai vadinti patriote. Tėvynė man yra kažkas savo“, – teigė mergina.

Šiai dienai mergina sakė nesiruošianti palikti Lietuvos ir kur nors emigruoti, kaip kiti jauni žmonės. Lietuvoje, pasak panevėžietės, jai gera gyventi.

Šventėje sutikti sutuoktiniai iš Panevėžio Vaida ir Nemunas Rašinskai taip pat nekantriai laukė himno giedojimo. Tačiau pora vežimėliu atsistūmė ir nė metukų neturinčią anūkėlę, tad būgštavo, kad visos Mindauginių programos nepamatys.

„Mes labai įvairiai švenčiame Valstybės dieną. Net nebeatsimename, kur praeitais metais tokiu metu buvome. Kartais niekur nepavyksta išvažiuoti, tai himno giedojimą pasižiūrime per televizorių“, – teigė Nemunas.

Vyras abejojo,  ar liks Skaistakalnio parke giedoti tautinės giesmės, nes jo ir žmonos laiką planuoja mažylė. Tačiau pora labai norėjo pamatyti visą vakaro programą.

O ją vainikavo nuostabus šokio ir dramos spektaklis Justino Marcinkevičiaus „Mindaugas“. Jame vaidino ir Panevėžio J. Miltinio dramos teatro aktoriai.

Galerija

 

Komentarai

  • Kodėl tiek mažai nuotraukų?

    • Per svente miestieciai vylesi sulaukti mero vieso atsiprasymo, taciau teko nusivilti

      • Žmonės švesti atėjo. Mere, gerai kad ir Jūs dalivavote. Tvirtybės linkiu.
        Atsiprašyti tai turės Povilas pagal mano ir daugelio kitų nujautymą.

        • Atsakyti
      • Bent per himno giedojimą vieningi ir nepasišiaušę vieni prieš kitus pabūtumėte… Mūsų tauta per maža kad taip susipriešinusi turėtų šansą išlikti. Žmogų nužudė, banką apiplėšė? Net jokia kaltė nėra neįrodyta. Miestas būtų tvarkingesnis ir gražesnis, jeigu per daugybę metų jokio persekiojimo nebūtų buvę. Argi rimtais veidais tirti ne už pigiausią kainą perkamus šiukšlių konteinerius reikia? Atsipeikėti pirma būtina. Pigiausios nė šlapiankos neperku sau. STOP!

        • reikia seime istatymais uzdrausti pirkimus pagal pigiausia kaina ir tik staigiai tai padaryti. Sako kad Burokiene protinga moteris gal ji apsiimtu pradet

  • „tik“ 25 nuotraukos.

  • Nuoširdus žmonių džiaugsmas, natūralus orumas, rami tvirtybė – toks, matyt, ir yra tikrasis laisvės veidas. Lietuva, ačiū!

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų