Pradėjusi vos nuo kelių arų ir keleto rūšių auginamų paprasčiausių aromatinių vaistažolių, Pšibišauskų šeima sėkmingai skynėsi kelią ir šiuo metu jų aromatinių ekologinių žolynų ūkis gerokai išsiplėtęs. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Vaistažolių verslas – tik kantriausiems

Vaistažolių verslas – tik kantriausiems

Vaistinių augalų auginimas galėtų tapti niša smulkiems šeimos ūkiams. Ir visgi nors Lietuvoje tinkamos sąlygos auginti daugeliui vaistinių augalų, didžioji dalis vaistažolių produkcijos, randamos vaistinių ar parduotuvių lentynose, yra importuojama.

Šie gamtoje surinkti turtai dažniausiai nugula tik į šeimos vaistinėlę. Dėl mažų supirkimo kainų ir vaistingųjų žolių sudėtingo džiovinimo proceso retas kuris imasi tokio papildomo uždarbio. O paversti turimą žemės lopinėlį vaistažolių auginimo verslu ryžtasi vienetai.

Milnora Pšibišauskienė – bene vienintelė ekologinį aromatinių žolynų ūkį turinti ūkininkė Panevėžio rajone. Prieš dešimtmetį pradėtas mūsų šalyje kiek netradicinis verslas turtų nesukrovė, tačiau žolininkė viliasi, kad lietuviai atvežtines arbatas ir prieskonius pakeis natūraliomis, lietuviškoje žemėje tik ekologiškai augintomis. Žolininkė net išrankiausiems gurmanams turinti ką pasiūlyti – jos ūkyje vien mėtų veši apie tris dešimtis rūšių ir skonių: bananinių, šokoladinių, ananasinių, imbierinių, šveicariškų… O kur dar įvairiausios žolelės, pagardinančios bet kokį maistą ar galinčios pakeisti sintetinius namų kvapus.

Visą straipsnį skaitykite liepos 22 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų