P. Židonio nuotr.

Vaikų dienos centrams – rūpestis dėl bilietų

Vaikų dienos centrams – rūpestis dėl bilietų

Po žinios apie Panevėžio maršrutiniuose autobusuose jau nuo spalio įdiegiamą elektroninį bilietą ir paliktą pereinamąjį mėnesį, kai dar galios ir esami popieriniai, už galvos stvėrėsi vaikų dienos centrų vadovai.

Savo veiklas iš anksto planuojančios ir bilietų visiems metams prisipirkusios įstaigos apstulbo: nejaugi juos teks tiesiog išmesti?

Savivaldybės atstovai ramina, jog bilietams išleisti pinigai tikrai nenueis vėjais.

Naujovė Panevėžio autobusuose – vos po poros savaičių startuosiantis elektroninis bilietas – sukėlė nerimo bangą vaikų dienos centruose. P. Židonio nuotr.

Bijo išmesti į balą

Spalis – pereinamasis laikotarpis, kai miesto maršrutinių autobusų keleiviai galės naudotis ir senaisiais vienkartiniais bilietais, ir naująja elektronine atsiskaitymo sistema.

Vaikų dienos centro „Vilties arka“ vadovas Ramūnas Jukna tvirtina, jog per tokį trumpą laiką tikrai nepavyks išnaudoti šios įstaigos lankytojams iš anksto nupirktų krūvos bilietukų.

„Mums tenka vaikus vežti per visą miestą iš vieno centro į kitą arba į ekskursijas. Vaikai, būna, savo bilietus pameta, kai kurių tėvai neišgali nupirkti, todėl mūsų darbuotojai turi daug bilietukų, kuriuos perkame iš anksto. Įvedus elektroninio bilieto sistemą, per mėnesį visų tikrai nesunaudosime ir liksime mums taip reikalingus pinigus tiesiog išmetę į balą“, – apgailestauja R. Jukna.

R. Jukna tvirtina, jog vos per mėnesį pereinamojo laikotarpio tikrai nepavyks sunaudoti vaikų dienos centro lankytojams iš anksto nupirktų krūvos bilietukų. „Sekundės“ nuotr.

Jam nerimą kelia ir elektroninio bilieto pritaikymas.

Pasak R. Juknos, vaikus vežantis centro darbuotojas dabar bilietais aprūpina būrį mažųjų keleivių. Įdiegus elektroninį, iš vairuotojo nupirkti negalės, nes negautų sąskaitos faktūros.

Ar naujoji sistema leis pažymėti reikiamą skaičių bilietų tokiam skaičiui keleivių, vaikų dienos centro kolektyvui kol kas neaišku.

Daugiau klausimų nei atsakymų

Į Šeimos namų vaikų dienos centrą, įsikūrusį Rožių gatvėje, kasdien susirenka kelios dešimtys panevėžiečių nuo 7 metų iki pilnametystės.

Pasak Šeimos namų direktorės Irmos Zabulionytės, dažnam jų tenka parūpinti autobuso bilietą, kad vaikas galėtų atvažiuoti iki centro.

„Nors bilietas su nuolaida mokiniams kainuoja 26 centus, ne visos šeimos išgali vaikui jį nupirkti. Dėl to mes ir perkame, ir duodame savo lankytojams bilietukų, kad jie galėtų čia atvažiuoti pavalgyti, paruošti pamokas, pabūti“, – pasakoja I. Zabulionytė.

„Tereikia atnešti senus bilietus su jų pirkimo čekiu į klientų aptarnavimo biurą – grąžinsime visus pinigus arba pervesime atitinkamą sumą į jų elektroninį bilietą.“

G. Šileika

Ne vienam centro lankytojui tai vienintelė galimybė ne tik ramiai mokytis, bet ir gauti karšto maisto.

I. Zabulionytė prisipažįsta, kad kol kas jai elektroninio bilieto sistema kelia daugiau klausimų, nei turi atsakymų.

„Problema tikrai yra. Kiek žinau, kituose miestuose buvo paliktas ne mėnuo pereinamajam laikotarpiui, o kur kas daugiau. Per mėnesį mes nespėsime išnaudoti iš anksto nupirktų bilietų. Kol kas aš visai neįsivaizduoju, kaip, įdiegus elektroninį bilietą, apmokėsime už dienos centro vaikų keliones. Į asmenines jų elektronines kortele pervesti pinigų įstaiga juk neturi teisės“, – susirūpinusi I. Zabulionytė.

Su būriu mažųjų keleivių važiuojančius vaikų dienos centrų darbuotojus J. Leipus ramina, jog naudojant programėlę bus galima pirkti ir daugiua bilietų. „Sekundės“ nuotr.

Pinigus grąžins

Įmonės „Panevėžio keleivinis transportas“ direktorius Giedrius Šileika tikina, jog daug vienkartinių bilietų įsigijusioms organizacijoms nėra dėl ko nerimauti. Tačiau su sąlyga, kad jos išsaugojusios ir pirkimo čekį.

„Tereikia atnešti senus bilietus su jų pirkimo čekiu į klientų aptarnavimo biurą – grąžinsime visus pinigus arba pervesime atitinkamą sumą į jų elektroninį bilietą“ – tvirtino G. Šileika.

Dėl naujosios bilietų sistemos ramino ir Panevėžio savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus.

Anot jo, bus galima pirkti didesnį skaičių bilietų naudojant programėlę. Autobuse per vieną kelionę vienas keleivis galės aktyvuoti tiek bilietų, kiek jam reikia.

Nuo spalio įsigaliosiančio elektroninio bilieto kaina atitiks dabar esančias – bilietas be nuolaidos kainuos 52 centus, su 50 proc. nuolaida – 26 centus. Be to, numatyta įvairių rūšių bilietų, kokių iki šiol nebuvo.

„Taip pat nepamirškime, jog vienkartiniai popieriniai bilietai liks, tik kitokio formato“, – teigė J. Leipus.

Nauji vienkartiniai popieriniai bilietai perkant pas vairuotoją kainuos eurą. Kiek toks kainuos bilietų platinimo vietose, Panevėžio miesto taryba galutinį žodį tars rugsėjo 28-ąją.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų