Beveik du mėnesius karantino sąlygomis dirba darželis „Dobilas“. P. Židonio nuotr.

Darželiuose – tik vaikų priežiūra

Darželiuose – tik vaikų priežiūra

Švelnėjant karantino sąlygoms, duris jau atveria kai kurie Panevėžio vaikų lopšeliai-darželiai. Tiesa, į juos atvesti atžalas ne taip paprasta. Be to, ir maistu tėveliams teks pasirūpinti patiems.

Lietuvoje paskelbus karantiną, uždarytos visos švietimo įstaigos ir nutrauktas jų darbas su vaikais. Išimties tvarka vaikus darželių auklėtojoms patikėti galėjo tik pareigūnai ir medikai. Septyni tokių darbuotojų vaikai ir dabar lanko vienintelį per karantiną Panevėžyje dirbusį darželį „Dobilas“.

Tačiau karantinui laisvėjant, nuo šios savaitės Vyriausybė leido ir kitų profesijų darbuotojams leisti vaikus į darželį, jei abu tėvai neranda jokios kitos galimybės jais pasirūpinti. Nuo pirmadienio vaikų priežiūros paslaugas vėl pradėjo teikti Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, mažyliai darželiuose galės būti ne didesnėmis kaip 10 vaikų grupėmis. Darželių darbas bus vykdomas taip, kad būtų išvengta skirtingų grupių vaikų ir darbuotojų kontakto. Atvesti vaikai bus apžiūrimi, įvertinama jų sveikata.

Patalpose jų lauks mažiau žaislų ir žaidimų nei anksčiau – dėl saugumo teikiama tik priežiūros, o ne ugdymo paslauga.

Su darbdavio pažyma

Panevėžio savivaldybė pirmadienį jau turėjo du gyventojų prašymus leisti vaikus į ikimokyklinio ugdymo įstaigas karantino sąlygomis. Dar kelių prašymų laukiama per dvi artimiausias paras.

„Šiuo metu turime du realius prašymus leisti vaikus į darželius. Telefonu skambučių sulaukiame daug, bet pirmiausia tėvams reikia susitvarkyti nurodytus dokumentus ir gerai apsvarstyti, ar tikrai nėra kitų variantų, kur palikti vaiką. Būtina įvertinti mažylio sveikatą, nes darželiuose jiems kyla didesnė grėsmė dėl viruso“, – teigia Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Audronė Bagdanskienė.

Lopšeliais-darželiais galės naudotis tik tie tėvai, kurie dirbs savo darbo vietoje, o ne namie nuotoliniu būdu ir neturės kam palikti vaikų. Jie privalės gauti tai liudijančią darbdavio pažymą ir pateikti Švietimo skyriui.

„Pirmiausia tėvams reikia susitvarkyti nurodytus dokumentus ir gerai apsvarstyti, ar tikrai nėra kitų variantų, kur palikti vaiką.“

A. Bagdanskienė

Abu Savivaldybės patvirtinti prašymai leisti vaikus į „Žilvičio“ lopšelį-darželį, kurį jie lankė ir anksčiau. Maistu šiuos mažylius tėvai turės aprūpinti patys, mat šią savaitę tokia paslauga dar neteikiama. Vėliau, pasak A. Bagdanskienės, šis klausimas bus sprendžiamas.

Priprato saugotis

Beveik du mėnesius karantino sąlygomis dirba darželis „Dobilas“. Jame po auklėtoją ir šeimininkę turi dvi mažos vaikų grupės.

„Darbas organizuojamas taip, kad auklėtoja prižiūrėtų vaikus, o šeimininkė rūpintųsi higiena. Žaislus, daiktus, patalpas rekomenduojama valyti nuo 2 iki 5 kartų per dieną. Kad galėtume užtikrinti saugumą, kai kurių priemonių darželyje nenaudojame – tų, kurių paviršių sunkų dezinfekuoti“, – pasakoja įstaigos direktorė Vilma Barauskienė.

Anot jos, darbuotojos pasitinka tėvelius ryte, apžiūri vaikus, įvertina jų sveikatos būklę. Pačios visą dieną dėvi apsaugos priemones.

„Jau pripratome prie tokio režimo ir gerai sekasi“, – tvirtino vadovė.

Tėvai į darželį vaikams maistą atneša patys.

Prognozuoti, kaip augs valstybinės vaikų priežiūros poreikis dirbantiems tėvams, Panevėžio savivaldybė nesiima. Ji praneša, jog veiks visi darželiai, kuriuose bus būtinas pažymas, kad neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu, pristačiusių tėvų vaikų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų