Vaikų darželį užleidžia automobiliams

Vaikų darželį užleidžia automobiliams

Vieną labiausiai Panevėžyje užkimštų Smėlynės g. nuo automobilių pradėjusi vaduoti mokesčiu už stovėjimą Respublikinės Panevėžio ligoninės pašonėje, Savivaldybė vairuotojams turi dar vieną naujieną.

Smėlynės g., apleistoje, prieš aštuonerius metus uždaryto „Saulutės“ lopšelio-darželio teritorijoje, kur kadaise klegėjo vaikai, planuojama įrengti naują automobilių stovėjimo aikštelę. Administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Juknos teigimu, idėją palaiko ir Panevėžio policija.

Eismo saugumo komisija vakar pritarė aikštelės įrengimui, taip pat Smėlynės ir Trumposios gatvių sankryžos rekonstrukcijai.

Jos projektas valdininkų stalčiuose guli jau keletą metų, dar nuo tada, kai imta svarstyti rekonstruoti buvusio „Saulutės“ darželio patalpas ir į jas perkelti iš kitos Smėlynės g. pusės Greitosios medicinos pagalbos stotį.

Šiam planui subliūškus, pradėtas, bet nebaigtas tvarkyti kadaise buvusio darželio pastatas liko apleistas, o didžiulė teritorija prie jo – nenaudojama.

Pasak T. Juknos, joje, nuo Smėlynės g. pusės, realu įrengti iki 150-ies vietų automobilių stovėjimo aikštelę prieš tai rekonstravus Smėlynės ir Trumposios gatvių sankryžą. Pagal projektą šioje vietoje būtų pertvarkytas Smėlynės g. šaligatvis, abi gatvės praplatintos, įrengta salelė.

Spaudžia gyventojai

Tiesa, Smėlynės g. automobilių statymo problemą išspręsti turėsianti nauja aikštelė kol kas tėra Savivaldybės administracijos planas.

Anot T. Juknos, paskaičiavus, kiek atsieis ją įrengti, ir išanalizavus teritorijų planavimo dokumentus, bus kreipiamasi į Savivaldybės tarybą pritarimo.

„Nauja aikštelė prie Smėlynės g. išspręstų didžiulę automobilių statymo prie ligoninės problemą. Čia ne ta įstaiga, kad verstume žmones ateiti pėsčiomis ar naudotis viešuoju transportu“, – teigia pavaduotojas.

Tuščią ir apleistą „Saulutės“ teritoriją išnaudoti automobilių stovėjimo aikštelei Savivaldybę jau kurį laiką spaudžia ir aplinkiniai gyventojai, pasipiktinę dėl laisvuose užkampiuose ir net privačių namų kiemuose paliekamų automobilių.

Mokestis nepadėjo

Automobilių statymo problemą Smėlynės g., greta Respublikinės Panevėžio ligoninės, Savivaldybė tikėjosi bent iš dalies išspręsti prieš porą mėnesių apmokestinusi automobilių stovėjimą vienoje gatvės pusėje. Tai turėjo būti drausminamoji priemonė vairuotojams, automobilius prie ligoninės paliekantiems visai dienai, o neradusiems laisvos vietos ligoniams iki gydymo įstaigos tenka pėdinti nuo Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios ar net dar iš toliau.

Visgi T. Jukna pripažįsta, kad dėl Smėlynės g. įvesto mokesčio pasistatyti automobilį prie ligoninės nepasidarė lengviau.

„Mokestis atlaisvino tik kelias vietas – ilgam paliekami automobiliai tesudarė apie 10 proc., o žmonių srautas į ligoninę, greta esančią Konsultacijų polikliniką didžiulis“, – „Sekundei“ teigė pavaduotojas.

Anot jo, naujų automobilio stovėjimo vietų kitąmet numatyta įrengti ir nuolat sausakimšoje A. Jakšto g., kur šalia įsikūrusios kelios strateginės gydymo įstaigos: rajono poliklinika, Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinika, šeimos klinika, vaistinė.

Nors šioje Panevėžio dalyje darbo dienomis automobilių koncentracija bene didžiausia mieste, apie statymo vietų trūkumą daugiau nei dešimt metų tik kalbama. Dar prieš kelerius metus A. Jakšto gatvėje prie „Senvagės“ mokyklos planuota požeminė stovėjimo aikštelė. Šios minties atsisakyta motyvuojant, jog Europos Sąjungos skiriamų lėšų negalima naudoti tokiems infrastruktūros objektams įrengti. Dabar žadama A. Jakšto g. iš esmės pertvarkyti 2018-aisiais: per visą gatvę, nuo sankirtos su Smėlynės g. iki Stoties g., numatyta įrengti maždaug dviejų metrų pločio techninius šaligatvius automobiliams statyti, vietomis – iš abiejų gatvės pusių.

Smėlynės g. naujas automobilių stovėjimo vietas planuojanti Savivaldybė pripažįsta neturinti vizijos dėl paties apleisto „Saulutės“ pastato. T. Šiaudinio nuotr.

Užkala darželio langus

A. Jakšto g. ir Smėlynės g. naujas automobilių stovėjimo vietas planuojanti Savivaldybė pripažįsta neturinti vizijos dėl paties apleisto „Saulutės“ pastato. Šiomis dienomis čia atsiųsti darbininkai užkala pastato angas: netoliese gyvenantieji įtarė, jog toks vaiduoklis tuščias nebūna – kartais matydavosi aplinkui šmirinėjantys vargetos benamiai, aptikę laikiną pastogę nuo darganų.

T. Juknos nuomone, automobilių aikštelės kaimynystė pastato vertės nesumažintų.

„Aikštelė planuojama pagal Smėlynės g., o prie pastato dar lieka didelė erdvė“, – teigia T. Jukna.

Savivaldybė bene ketverius metus brandino planą, kaip nuniokotą pastatą prikelti naujam gyvenimui į jį iš Smėlynės g. perkėlus Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stotį.

Buvęs vaikų darželis Trumpojoje g. neteko perspektyvos grandioziniam projektui žlugus. Dar 2013 metais Sveikatos apsaugos ir Finansų ministerijos sutarė, kad per trejus metus Panevėžiui iš valstybės biudžeto bus skirta 4 mln. 429 tūkst. eurų naujoms Greitosios medicinos pagalbos stoties patalpoms įrengti. Tačiau spėta investuoti vos 100 tūkst. Eur.

Statybos bendrovė, spėjusi nugriauti du vienaaukščius pastatus, sujungtus koridoriumi, išardyti dviaukščio pastato vidų, pakloti lietaus kanalizaciją, vandentiekio įvadus, nutiesti dalį ryšių linijos ir pradėjusi rengti automobilių stovėjimo aikštelę, bankrutavo. Darbus perėmusią kitą statybų įmonę netrukus ištiko toks pat likimas.

Paramedikų laukia įkurtuvės

Tarsi užkeiktų statybos bendrovių, bandžiusių rekonstruoti „Saulutę“, finalas, pasak T. Juknos, Savivaldybei finansinių nuostolių neatnešė – šioms bankrutavus, miestui pavyko susigrąžinti į nebaigtą rekonstrukciją investuotus 100 tūkst. Eur.

Palaidojusi idėją paramedikus perkraustyti į buvusio darželio patalpas, Savivaldybė pastatą vaiduoklį palieka ateičiai, o greitajai numatė jau kitą vietą – Sietyno g.

Čia patalpoms rekonstruoti, pasak T. Juknos, reikia 600 tūkst. Eur. Kol kas tokių pinigų paieškos Panevėžiui nesėkmingos – Sveikatos ministerija pareiškė prioritetą teikianti pradėtiems ir nebaigtiems projektams.

„Pastatas ir dabar geros būklės, neapleistas, tik grindis reikia sutvarkyti, kabinetus paremontuoti. Trūksta tik kabineto medikamentams laikyti. Įstaiga galbūt gali iš kitų finansavimo šaltinių jį įsirengti“, – svarsto vienas iš administracijos vadovų.

Komentarai

  • Valio! Seniai ten aikštelės reikėjo!

  • Gera ideja, sena problema dėl stovėjimo aikštelės prie ligoninės.

  • Labai to reikejo, bus kur parkuotis.

    • Atsakyti
  • Pagaliau kazkas imasi spresti senas probemas. Niekam nebuvo idomu kur svaistomi pinigai uz pastatu vaiduokliu islaikyma. O, kad ligonine neturi auto stovejimo aiksteles niekam ne motais. Saunuoliai.

  • kazin ar tik dar ne vienas projektas

    • Atsakyti
  • dabar pasistatyti masiną prie ligoninės visiška katastrofa. Labai protingas sprendimas.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų