Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

V. Landsbergiui suteiktas valstybės vadovo statusas

V. Landsbergiui suteiktas valstybės vadovo statusas

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui suteiktas valstybės vadovo statusas. Klausimas dėl statuso suteikimo V. Landsbergiui buvo nesėkmingai keltas dar praėjusios kadencijos metu.

Už įstatymo projektą balsavo 74 parlamentarai, prieš – 1, susilaikė 4 Seimo nariai.

ELTA primena, kad išvakarėse į paskutinį pavasario Seimo sesijos posėdį valdantieji įtraukė įstatymo projektą, kuriuo numatoma suteikti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui valstybės vadovo statusą. Seimo pirmojo vicepirmininko Jurgio Razmos teigimu, sprendimas įtraukti kontroversiškų parlamentarų nuomonių sulaukusį klausimą buvo priimtas siekiant įdėti visus įstatymo projektus, kurie yra praėję svarstymo stadiją.

Nuogąstaudami opozicijos nariai, kad valdantieji klausimą dėl vadovo statuso sugalvojo įtraukti vėlyvą trečiadienio vakarą, inicijavo klausimo išbraukimą iš darbotvarkės, tačiau valdantieji priekaištus atmetė ir klausimas darbotvarkėje liko.

Liberalų sąjūdžio frakcijos vardu klausimo priėmimas buvo atidėtas pusvalandžio pertraukai.

Projektą, kuriuo siūloma įtvirtinti, kad Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, parengė ir parlamentarams praėjusių metų birželio mėnesį svarstyti pateikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė bei konservatorė Paulė Kuzmickienė.

Komentarai

  • O Seime kartais ne 141 narys? Kur dar kitų 62 balsai?

    • DZIAUKIMES KA TAUTA ISRINKO TA IR TURIME;

  • KOKS VADOVAS-TA KLAUSIMA JAU SENIAI ISAISKINO KONSTITUCINIS TEISMAS,TAI KONSERVATORIU SPRENDIMAS O NE LIAUDIES.JEI TO NOREJO TAI TUREJO BUTI REFERENDUMAS IR LIAUDZIAI SPRESTI O NE SAUJALEI KONSERVU PASLRMEKU

  • DĖL STATUSO SUTEIKIMO – NIEKADA NEPRITARIAU IR – DABAR NEPRITARIU,TAI NETEISĖTAS VEIKSMAS,ŠALIES KONSTITUCIJĄ VERČIANTIS AUKŠTYN KOJOMIS,TAČIAU,TAI LAIKINAS MALONUMAS „VADOVUI“,JIS BUS ATŠAUKTAS PO NAUJŲJŲ SEIMO RINKIMŲ,NES KONSERVATORIŲ,LIBERALŲ,LAISVĖS PARTIJOS – TIKRAI DAUGIAU NEREGĖSIME VALDANČIOJOJE DAUGUMOJE.DABAR ŠALĮ VALDO KLERKAI,DILETANTAI IR VIDUTINYBĖS.LIETUVOS ŽMONĖS JAU VISAPUSIŠKAI ĮSITIKINO JŲ „VADOVAVIMO“TAKTIKA BEI METODIKA !!!!!

  • PATIKSLINIMAS PRIE PARAŠYTO :LIETUVOS ŽMONĖS JAU VISAPUSIŠKAI ĮSITIKINO IR PAJAUTĖ JŲ „VADOVAVIMO“ STILIŲ,TAKTIKĄ BEI METODIKĄ.

  • Kai žmogelis savo varganus tekstus rašinėja išimtinai didžiosiomis raidėmis , tai jam pats laikas kreiptis į psichologą , nes tai parodo jo susireikšminimą ir savikritikos stoką

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų