Užtikrintai pirmauja II lygos pirmenybėse (foto galerija)

Baigėsi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos pirmenybių pirmasis etapas, ir tvirtai pirmauja Panevėžio „Ekranas“. Antrus ir trečius žengiančius varžovus panevėžiečiai lenkia devyniais taškais.

Puikiai šiemet LFF II lygos pirmenybėse rungtyniaujantis Panevėžio „Ekranas“ per 19 žaistų susitikimų iškovojo 17 pergalių, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė vos vieną pralaimėjimą.

Visoms komandoms sužaidus po 19 rungtynių „Ekranas“ tvirtai pirmauja II lygos pirmenybėse. Panevėžiečiai surinko 52 taškus, o artimiausi jų persekiotojai – Vilniaus „Panerio“ bei Kauno „BE1 NFA“ futbolininkai – turi po 43 taškus.

Vienintelį pralaimėjimą „Ekrano“ komanda patyrė 19-ajame ture, kai namuose 1:2 (1:0) nusileido Kauno „BE1 NFA“ ekipai. Šiame mače po pirmojo kėlinio, kuriame įvartį aikštės šeimininkams 14-ąją rungtynių minutę pelnė Uchenna Calistus Umeh, panevėžiečiai pirmavo 1:0, bet persvaros išlaikyti nesugebėjo. Po pertraukos svečiai pelnė du įvarčius (60-ąją ir 66-ąją minutėmis) ir iškovojo pergalę.

Susitikimą su „BE1 NFA“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Arnas Belapetravičius, Domantas Nebilevičius, Mantvydas Ežerskis, Klaidas Tamašauskas (46 min. Shogo Amano), Jonas Skinderis, Arnas Borodinas, Donatas Paulauskas, Kotaro Amemiya (69 min. Kehinde Abdulrasheed Ayinde), Max Cesar Sankan Bahi, Ignas Pūžė, Uchenna Calistus Umeh (46 min. Marius Zabarasuaskas).

Tarp dvidešimties lygos komandų „Ekrano“ ekipa turi geriausią įmuštų ir praleistų įvarčių santykį +64 (82:18). FK „Ekranas“ gali pasigirti ir geriausiu puolimu (vidutiniškai pelno po 4,3 įvarčio per rungtynes), ir gynyba (vidutiniškai praleidžia po 0,9 įvarčio per mačą).

FK „Ekranas“ vadovas Tomas Malinauskas teigia, kad viskas vyksta pagal planą.

„Prieš sezoną iškėlėme tikslą sportiniu principu patekti į LFF I lygos pirmenybes. Praėjusiais metais to padaryti, deja, nepavyko, o šiemet viskas kol kas klostosi sėkmingai. Norėjome pirmąjį ratą baigti be pralaimėjimų, bet paskutinėse rungtynėse suklupome namuose. Mūsų tikslas nesikeičia – sieksime ne tik patekti į I lygą, bet ir tapti II lygos nugalėtojais“, – „Sekundei“ sakė T. Malinauskas.

Dabar komandos bus suskirstytos į dvi grupes. Pirmos dešimt ekipų tęs kovą dėl prizinių vietų, o kitos rungtyniaus dėl 11–20 vietų. Antrajame pirmenybių etape visi kolektyvai sužais dar po 9 susitikimus. Jeigu komandos su savo varžovėmis pirmajame rate žaidė namuose, tai antrajame žais išvykoje, o jeigu žaidė išvykoje, susitiks savo aikštėje.

FK „Ekranas“ antrajame rate 3 susitikimus žais namuose, o 6 – svečiuose.

Pagal LFF nuostatus pirmąsias tris vietas II lygoje užėmusios komandos iškovos teisę kitą sezoną rungtyniauti I lygos pirmenybėse. Ketvirta likusi komanda dėl teisės kitą sezoną varžytis aukštesniame divizione žais papildomas rungtynes su tryliktąja I lygos komanda.