Užstrigus paramai, teks veržtis diržus

Užstrigus paramai, teks veržtis diržus

Maisto paketų dalijimas gyventojams šiais metais prasideda nuo nesklandumų.

Sunkiau besiverčiantieji kovą gaus gerokai menkesnius maisto paketus: juose tebus du produktai – kiaulienos konservai ir sausi pusryčiai.

Paramos dalytojai neabejoja sulauksiantys nepasitenkinimo. Mat gaunantieji pagalbą maistu, nors ir žino apie vėliau juos pasieksiančius dosnesnius paketus, nerimauja, kad kol tų sulauks, turės dar labiau susiveržti diržus.

„Tenka apgailestauti, kad pirmojo dalijimo metu kovo mėnesį nepasiturintiems gyventojams bus teikiami tik du maisto produktai: beveik pusė kilogramo kiaulienos konservų ir dar pusė kilogramo saldžių sausų pusryčių“, – teigia Europos socialinio fondo agentūros atstovai.

Agentūra teigia padariusi viską, kad gyventojus maisto produktai pasiektų laiku. Tačiau dėl tiekėjų pateiktų netinkamų pasiūlymų nutrauktas ir iš naujo pradėtas vykdyti maisto produktų viešasis pirkimas. Viešojo pirkimo procedūros užsitęsė ir tebevyksta iki šiol.

Dėl to daugiau ir įvairesnių produktų sunkiau besiverčiančius asmenis pasieks per vėlesnius dalijimus – balandį, birželį, rugpjūtį, spalį ir gruodį.

Balandį nepasiturintieji gaus 7 maisto produktų krepšelį. Nors konkreti jo dalijimo data dar nežinoma, žadama, kad maisto produktai žmones pasieks iki Velykų.

„Paaiškėjus, kad pirmuoju dalijimu nepasiturinčiuosius pasieks mažesnis produktų skaičius, dėjome daug pastangų, kad gyventojai apie tai kuo anksčiau sužinotų: bendradarbiavome su partneriais, teikėme informaciją savivaldybėms, platinome informaciją dalijimo punktams. Kelias dienas sulaukiame skambučių, kada ir kokioje vietovėje bus dalijami produktai, tačiau nepasitenkinimo dėl mažesnio kiekio produktų iš pačių gyventojų, kuriems teikiama parama, nesulaukėme“, – teigiama „Sekundei“ atsiųstame Europos socialinio fondo agentūros atstovų laiške.

Centus skaičiuos dar kruopščiau

Panevėžyje kovą maisto paketus gaus 2 475 asmenys, rajone – 3 297. Produktų dalytojai įsitikinę, jog šį mėnesį jiems teks išklausyti daug nepatenkintų žmonių. Skundų greičiausiai netrūks ir seniūnijų darbuotojams.

Naujamiesčio seniūnijos gyventojai jau informuoti, kokį maisto paketą gaus kovą. Pasak seniūno Jono Sankaičio, žinia žmonių nenudžiugino, bet didelio nepasitenkinimo esą irgi nesukėlė. Dauguma guodžiasi pažadu kitą, didesniąją maisto paketo dalį gauti netrukus.

Maisto paketus jau ne pirmus metus gaunanti Panevėžio rajono gyventoja Ona tvirtina, kad parama produktais jai – pakankamai svari pagalba. Į aštuntą dešimtį įkopusios moters pensija nedidelė, dirbti neleidžia nei sveikata, nei amžius, tad viena gyvenanti Ona nerimauja šį mėnesį tegausianti konservų ir sausų pusryčių maišelį. Jai norėtųsi, kad vietoje pastarųjų geriau būtų dalyti miltai – vis šį tą daugiau pasigamintų.

Moteris nuogąstauja, kad ir šventės gali būti liūdnesnės, jei kitus produktus sumanytų išdalyti jau po Velykų.

„Gerai, kad bent brangių vaistų kol kas nereikia pirkti ir gyvendama kaime turiu daržovių. Netoliese gyvena ir dukra, tačiau ir jos gyvenimas nelengvas – taip pat gauna paramą maistu. Negi valdžia negali pasirūpinti, kad viskas būtų išdalinta laiku? Juk skaičiuojame centus“, – neslėpė kartėlio „Sekundės“ pašnekovė.

Dovanotam arkliui…

Panevėžio rajono Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys spėja, kad seniūnijos žmonės dar veikiausiai nežino apie tokius pokyčius – jam ir pačiam tai buvo staigmena.

Kovą seniūnijoje maisto paketus turėtų gauti 452 gyventojai.

Pasak V. Kaušakio, žmonės paprastai iš anksto ir nesidomi, ką gaus, – tik atėję į seniūniją sužino paketų sudėtį.

Be to, seniūno nuomone, dovanotam arkliui į dantis nežiūrima – reikia džiaugtis ir tuo, ką gauni. Juolab kad vargu ar kuriam seniūnijos gyventojui dėl tokio skurdaus kovo mėnesio maisto paketo teks badauti.

„Žmonės gauna pašalpas, vaikai – nemokamą maitinimą, superkamos prekės mokyklai. Jei gyvena daugiabutyje, vos ne šimtu procentų kompensuojama už šildymą, gauna kompensaciją už malkas“, – vardijo socialiai remtiniems seniūnijos gyventojams tenkančią kitą paramą V. Kaušakys.

Gaunančiųjų paramą maistu, seniūno teigimu, amžius labai įvairus – nuo jaunų iki senų. Jo manymu, daugiau yra tų, kurie nenori dirbti.

„Visada sakydavau, kad nedirba tas, kas nenori. Galimybės įsidarbinti tikrai nemažos. Seniūnija yra viduryje tarp Panevėžio ir Kėdainių“, – sako V. Kaušakys.

Faktai

2019–2020 metais Europos Sąjunga maisto produktams pirkti skyrė 25 mln. eurų.

Produktai teikiami apie 150 000 šalies skurstančiųjų.

Maisto produktų krepšelį 2019 metais iš viso sudarys 19 produktų: pirmos rūšies kvietiniai miltai, miltų mišinys keksui, makaronai, grikiai, ryžiai, greito paruošimo avižų košė, cukrus, rapsų aliejus, kiaulienos konservai, vištienos konservai, konservuota burokėlių sriuba, konservuota raugintų agurkų sriuba, konservuoti žalieji žirneliai, konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže, saldūs sausi pusryčiai, avižiniai sausainiai su šokolado gabalėliais, saldintas sutirštintas pienas, aukštoje temperatūroje apdorotas pienas, razinų ir riešutų mišinys.

Komentarai

  • Sveikus ,jaunus idarbinkit ir jokiu pasalpu.o jei nenores dirbt tegu badauja.Isaugo dykaduoniu karta .Darbo nenori tik pasalpu.Geriau padekit senukam ir neigaliem.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų