Užstrigo raktas spynoje: TOP-6 ekspertų patarimai

Užstrigo raktas spynoje: TOP-6 ekspertų patarimai

Daug kam teko susidurti su blogai veikiančiomis spynomis, išklerusiomis rankenomis ar durų furnitūra. Įprastai, tokias problemas greitai išspręsti profesionaliu remontu ar spynų keitimu. Tačiau, ką daryti jeigu grįžus namo nulūžo ar užstrigo raktas spynoje?

6 patikrinti sprendimai jeigu užstrigo raktas spynoje

Jeigu jums atsitiko taip, kad įkišus raktą į spyną jis užstrigo arba nulūžo – nepasiduokite panikai ir jokiu būdu nebandykite laužti durų ar spynos. Neretai, šią problemą galima išspręsti ir patiems.

Specialistai, kuriems avarinis atrakinimas yra kasdienybė išskiria šiuos pasiteisinusius sprendimus kai užstrigo raktas spynoje:

1.Pabandykite sutepti spyną. Idealiausiu atveju, pabandykite spyną sutepti spynų sutepėju, bet vienkartiniam atvejui gali tikti ir populiarūs sutepėjai kaip WD-40. Sutepus spyną ir raktaskylę pro pasiekiamas ertmes pabandykite ištraukti užstrigusį raktą.

2.Pasukiokite raktą ir traukite į save. Kartais, spyną gali pavykti atstrigdinti raktą judinant į kairę ir dešinę. Judinti raktą reikia itin atsargiai, kad nenulaužti rakto spynoje.

3.Pabandykite raktą pasukti jį įstumiant giliau. Kartais, raktui užstrigus spynoje, pirma mintis yra jį traukti atgal. Tačiau, vienas iš sprendimų yra jį kaip tik įstumti giliau į spyną, tokiu atveju, raktas gal ir liks spynoje, bet jums galimai pavyks atrakinti duris ir po to suremontuoti spyną.

4.Nulūžus raktui, pabandykite ištraukti likusią dalį. Jeigu atsitiko taip, kad spynoje liko dalis lūžusio rakto ir jį užstrigo, pabandykite surasti pincetą, žnyples ar kitą įrankį, kuriuo galima būtų sučiupti užstrigusią dalį ir ją ištraukti. Po to, pagal sulūžusį raktą galima atkurti naują pas daugumą raktininkų.

5.Esant lūžusio rakto daliai giliai spynoje, pabandykite ją ištraukti su sąvaržėle. Jeigu galiukas sulūžo ir liko giliai spynoje, jums reikia plono įrankio, kad ištraukti tą dalį. Tam gali tikti ir sąvaržėlė ar plaukų segtukas. Sėkmingai ištraukus raktą, nebandykite jo įkišti atgal – bandykite naują raktą arba kvieskite spynų meistrą.

6.Kreipkitės į specialistą, kad būtų atliktas avarinis durų atidarymas. Jeigu bijote, jog situaciją galite pabloginti arba jums nepavyksta atidaryti durų, galima kreiptis į avarinę atrakinimo tarnybą, kuri profesionaliai atrakins duris jų neišlaužiant.

Kaip atliekamas avarinis durų atidarymas?

Profesionalus avarinis durų atidarymas įprastai atliekamas naudojant visrakčius ar kitus įrankius, kurie gali atrakinti spyną su mažiausiais pažeidimais.

Tuo atveju, jeigu užstrigo raktas spynoje, specialistai įprastai turės gerokai didesnį įrankių asortimentą su kuriuo jiems gali pavykti ištraukti raktą. Tuo tarpu, jeigu spyna sugedo ir dėl to raktas joje užstrigo – jie ją gali atrakinti ir kitais būdais.

Dažnai, atrakinti duris jiems pavyksta ne tik pro spynos šerdį, bet ir apeinant šį saugumo komponentą, tam jie naudoja specialią įrangą atsižvelgiant į konkretų spynos modelį, tipą bei durų konstrukciją.

Svarbu žinoti, kad avarinis durų atidarymas jokiu būdu negali būti atliekamas su laužtuvu ar panašiu įrankiu, kuris paliktų duris ir durų staktą nepataisomas. Toks būdas pateisinamas tik ypatingos skubos atvejais, kaip grėsmė viduje esančio žmogaus gyvybei arba kitais visiškai unikaliais atvejeis.

Kur kreiptis, kad spynų atrakinimas būtų atliktas profesionaliai?

Jeigu norite, kad avarinis durų atidarymas būtų atliekamas kuo greičiau ir kokybiškiau, kreipkitės į „SOS Atrakininimas“ dėl spynų atrakinimo.

SOS atrakinimas specialistai į vietą atveža visą reikalinga įrangą bet kokiai situacijai, kad atrakinimas būtų atliktas sklandžiau ir greičiau. Atrakinimui jie taiko įrangą ir žinias, kad pagal galimybę atrakinti spyną ją paliekant veikiančią.

Tais atvejais, kuomet spynų atrakinimas reikalingas dėl sugedusios spynelės, jie gali ne tik ją atrakinti, bet ir suremontuoti ar pakeisti. Tad, jeigu atsitiko taip, kad spyna sugedo ar raktas užstrigo, galima iškart pilnai ir ilgam išspręsti šią problemą.

Ar avarinis atrakinimas įmanomas savarankiškai?

Žinoma, kad neretai, bandant sutaupyti laiką ir pinigus, kyla klausimas ar avarinis atrakinimas pavyktų savo jėgomis. Tam tikrais atvejais, jis yra gali pavykti jeigu spyna yra itin elementari arba pigi.

Pavyzdžiui, jeigu problema iškilo su dviračio ar pakabinama spyna, tokiu atveju, jeigu rakto ištraukti nepavyksta, tą spyną galima paprasčiausiai nupjauti ir pakeisti nauja. Nupjovimas yra pigesnis ir greitesnis nei spynų atrakinimas, o spynelę vis tiek reikėtų keisti.

Tuo tarpu, paprastą baldinę spynelę galima bandyti atrakinti ir imituojant visrakčius. Tokios spynelės kartais yra itin paprastos ir pakėlus visas vidines spynelės plokšteles į reikiamas pozicijas su segtuku, sąvaržėle ar kitu įrankiu, ją gali pavykti pasukti.

Tačiau, jeigu avarinis atrakinimas reikalingas buto ar namo durims, ypač jeigu jos šarvuotos, atrakinti be specialių įrankių ir neišmanant spynos veikimo principo yra labai sunku. Dažnai, po savarankiškų bandymų gręžti spyną ir duris, atrakinimas ne tik nepavyksta, bet ir pridaro papildomų nuostolių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų