Užsikrėtusieji koronavirusu – iš atostogų grįžę sutuoktiniai

Užsikrėtusieji koronavirusu – iš atostogų grįžę sutuoktiniai

 Antradienį nustatyti du nauji koronaviruso atvejai Kaune – įvežtiniai, pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Tai yra šeima, kauniečiai, vyras ir žmona, 1980 ir 1985 metų gimimo. Jie viešėjo Šiaurės Italijoje, slidinėjo vasario 29 – kovo 6 dienomis“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė ministras.

Ministro duomenimis, kauniečiai į Lietuvą grįžo kovo 7 dieną automobiliu. Grįžę užpildė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro formą.

Sukarščiavę jie iškvietė greitąją medicinos pagalbą. A. Verygos teigimu, šiuo metu jie jaučiasi neblogai, juntami simptomai nėra sudėtingi. Pora gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje.

Šios ligoninės vadovas Albinas Naudžiūnas trečiadienį Vyriausybėje sakė, kad kauniečiams kovo 9 dieną pradėjo skaudėti gerklę, kovo 10 dieną pakilo temperatūra.

„Jie buvo atvežti į Kauno klinikinę ligoninę, izoliuoti bokse (…) Temperatūra – 37,5, jų klinikinė būklė gera, kraujo tyrimas normalus. Viskas su jais yra neblogai“, – informavo jis.

Direktorius sakė, kad kauniečiai ligoninėje bus tol, kol iš eilės du jų tyrimai dėl koronaviruso bus neigiami.

Su infekuotais kauniečiais kontaktavę du asmenys izoliuoti namuose. A. Veryga juos apibūdino kaip aukštos rizikos, tai yra artimi giminaičiai.

„Jie turi visą reikalingą informaciją, žino, kaip elgtis“, – tvirtino ministras.

Pasak jo, kita dalis su kauniečių pora kontaktavusių asmenų dar nustatinėjama.

„Yra tam tikrų duomenų apie galimus režimo pažeidimus, bet apie juos išsiaiškins detaliau“, – teigė A. Veryga.

Šiuo metu Kauno klinikinėje ligoninėje iš viso stebimi aštuoni žmonės, du iš jų – vaikai. Tai irgi Šiaurės Italijoje slidinėję žmonės.

Du nauji koronaviruso atvejai patvirtinti antradienio vakarą. Tuomet bendras šalyje patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo iki trijų.

Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 dieną iš Italijos grįžusiai 39-erių šiaulietei. Jos mėginiai dar yra teigiami, todėl ji laikoma ligoninėje.

Iki šiol iš viso atlikta 290 tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

Šiuo metu Lietuvoje stebimi daugiau kaip 5,5 tūkst. žmonių, kurie grįžo iš viruso labiausiai paveiktų teritorijų užsienyje.

Dėl koronaviruso Užsienio reikalų ministerija antradienį atnaujino kelionių rekomendacijas – siūloma atsisakyti kelionių į Ispaniją, Prancūziją, Vokietiją bei visą Italiją. Iki tol siūlyta nevykti į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą.

Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad ketvirtadienį bus sprendžiama, ar plėsti rekomendacijas dėl viešų renginių, kavinių darbo.

Jis priminė, kad jau antradienį išplėsta žmonių kategorija, kurie bus tiriami dėl koronaviruso.

„Išplėtėme įtraukdami asmenis, kurie nebuvo išvykę, nebuvo židiniuose ir neturime duomenų, kad jie būtų turėję kontaktą su užsikrėtusiais asmenimis, bet kuriems yra sunkios neaiškios kilmės pneumonija“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat ragino rizikos grupei priklausantiems žmonėms vengti susibūrimų.

„Dar kartą paraginimas vyresnio amžiaus žmonėms, kurie yra rizikos grupėje, pagalvokite, ar jums tikrai būtina eiti kur nors iš namų, ypač kur yra susibūrimai, ar tai būtų mišios, ar spektaklis, ar kitas renginys“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų