“Sekundės” nuotr.

Už paleistą šūvį į bėglį – tūkstantinė bauda ir policijai

Už paleistą šūvį į bėglį – tūkstantinė bauda ir policijai

32 tūkst. eurų – tiek įvertinta neturtinė žala avarijoje ties Panevėžiui sunkiai sužalotiems trims ukrainiečiams.

Šią sumą privalės solidariai sumokėti ne tik avarijos kaltininkas, vogtu BMW automobiliu didžiuliu greičiu skriejęs Panevėžio aplinkkeliu, bet ir policija, bandžiusi šūviais sulaikyti bėglį. Tokį nuosprendį neseniai paskelbė Vilniaus apygardos teismas.

Didelį atgarsį visuomenėje sukėlusi avarija netoli Panevėžio įvyko dar 2018-ųjų vasario 5-ąją. Tądien palangiškis, savigynos imtynių meistras Donartas Gedgaudas iš Estijos vogtu automobiliu BMW 730 važiavo į Lietuvą. Po pranešimo, kad vogtas automobilis kirto sieną, Panevėžio policijos patruliai bėglį pastebėjo maždaug 19 kilometrų nuo Panevėžio, kelyje Panevėžys–Pasvalys–Ryga. Judriame kelyje didžiuliu greičiu lekiantį automobilį pareigūnai bandė stabdyti, tačiau D. Gedgaudas, ignoruodamas garsinius policijos signalus, įjungtus švyturėlius ir reikalavimą sustoti, dar padidino greitį.

Galop, nutaikę momentą, kai kelyje nebuvo kitų automobilių, patruliai ėmė šaudyti. Iš pradžių paleisti įspėjamieji šūviai į orą, vėliau – ir į automobilio padangas. Iš viso buvo paleista 14 šūvių. Vienas jų pataikė į automobilio BMW padangą.

Net ir peršautu ratu bėglys nuvažiavo dar maždaug porą kilometrų, kol didžiuliu greičiu lėkęs automobilis tapo nevaldomas ir rėžėsi į priešpriešais atvažiuojantį „Nissan Primera“, paskui – ir į vilkiką MAN.

Per eismo įvykį sužaloti automobiliu „Nissan Primera“ į Lietuvą automobilių pirkti važiavę Ukrainos piliečiai. Trys jauni – 30, 31 bei 32 metų – ukrainiečiai atsidūrė Respublikinės Panevėžio ligoninės medikų rankose. Avarijos pasekmes nukentėjusieji jaučia iki šiol, vienam jų dėl patirtos sunkios politraumos netgi skirtas neįgalumas.

Avarijos kaltininkas D. Gedgaudas buvo nuteistas dvejiems metams ir 6 mėnesiams, tačiau realios laisvės atėmimo bausmės išvengė. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ir dėl šūvius paleidusio policijos pareigūno veiksmų. Tada pripažinta, kad šaudęs patrulis elgėsi tinkamai ir teisėtai.

Visgi tuo ši istorija nesibaigė.

Visą straipsnį skaitykite kovo 15 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų