PST pateikė teismui skundą dėl Konkurencijos tarybos nutarimo, kuriuo bendrovei buvo paskirta 8 513 500 EUR bauda už tariamai konkurenciją ribojantį susitarimą.

Už kartelinį susitarimą PST – 8,5 mln. eurų bauda

Už kartelinį susitarimą PST – 8,5 mln. eurų bauda

Vilniaus mokyklų ir darželių atnaujinimo konkursuose kartu dalyvavusioms statybos įmonėms už kartelinį susitarimą skirtos 12,2 mln. eurų baudos.

Vienai didžiausių statybų bendrovių „Panevėžio statybos trestas“ (PST) skirta 8,514 mln. eurų, o kitai statybų įmonei „Irdaiva“ – 3,686 mln. eurų bauda. Įmonėms skirtos maksimalios baudos, be to, tai didžiausios baudos, kada nors skirtos statybų sektoriaus įmonėms.

Baudas ketvirtadienį skyrusi Konkurencijos taryba pranešė, kad PST ir „Irdaiva“ susitarė kartu dalyvauti ir nekonkuruoti 24-iuose Vilniaus vystymo kompanijos 2013–2015 metais skelbtuose mokyklų ir darželių atnaujinimo konkursuose.

Bendrovės pateikė bendrus pasiūlymus, nors turėjo realią galimybę dalyvauti juose savarankiškai, ir taip sumažino konkursų dalyvių skaičių, teigia tartyba.

„Nustatėme, kad PST ir „Irdaivai“ nebuvo būtina viešuosiuose pirkimuose teikti bendrus pasiūlymus. Jos buvo pajėgios ir galėjo dalyvauti savarankiškai ar pasirinkti kitus dalyvavimo pirkimuose būdus, kuriais nebūtų ribojama konkurencija. Bendradarbiaudamos bendrovės nekonkuravo nei pasiūlymais vykdyti statybos darbus, nei pasiūlymų kaina“, – pranešime spaudai sakė tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Už kartelinius susitarimus įmonėms gali būti skiriama piniginė bauda iki 10 proc. jų metinių pajamų. PST pajamos pernai siekė 83,91 mln. eurų, „Irdaivos“ – 37,338 mln. eurų.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų