"Sekundės" archyvo nuotr.

Už karantino taisyklių pažeidimą siūlo bausti iki 6000 eurų

Už karantino taisyklių pažeidimą siūlo bausti iki 6000 eurų

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms.

Numatyta skirti dideles pinigines baudas – iki 6 000 eurų už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus. Jeigu šios tvarkos nepaisytų koronavirusu sergantys žmonės, jiems grėstų ir laisvės atėmimas.

Šie pakeitimai turėtų būti svarstomi ir priimti artimiausiuose Seimo posėdžiuose.

„Esame priversti siūlyti tokias įstatymo pataisas, nes kai kurie asmenys, grįžę iš užsienio ar kontaktavę su sergančiais asmenimis, elgiasi lengvabūdiškai ir kelia grėsmę platinti užkratą – lankosi viešose vietose, bendrauja su pažįstamais. Neturime tikslo vien tik nubausti – tikimės, kad ženkliai padidintos piniginės baudos ar laisvės atėmimo bausmės turės ir prevencinį poveikį. Galbūt privers žmones susimąstyti ir suprasti, kad nesilaikydami nustatytų taisyklių jie kelia didžiulį pavojų visai valstybei“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Baudžiamojo kodekso pataisose numatyta griežtinti atsakomybę asmenims, kurie yra medikų informuoti apie užkrečiamą ligą, tačiau nesilaikė karantino sąlygų. Jiems grėstų bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu dėl tokio asmens neatsakingo elgesio užkrečiama liga išplis ir užsikrės kiti asmenys, tuomet jam bausmė būtų dar griežtesnė – bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.

Pataisose taip pat siūloma taikyti beveik dešimt kartų didesnes baudas už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ekstremaliosios situacijos metu. Šiuo metu už pažeidimus fiziniams asmenims ANK numato įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, o įsigaliojus įstatymo pataisai, bauda būtų nuo 500 iki 1 500 eurų. Atitinkamai didėtų baudos ir juridiniams asmenims bei jų vadovams: dabar – nuo 140 iki 600 eurų, ir bus – nuo 1 500 iki 6 000 eurų.

Administracinių nusižengimų protokolus karantino pažeidimų galėtų surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Taip pat griežtinama administracinė nuosavybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų