Už indėlį į žemės ūkį – apdovanojimai ir padėkos žodžiai

Už indėlį į žemės ūkį – apdovanojimai ir padėkos žodžiai

Panevėžio rajono žemdirbių šventė „Derlius 2018“ kasmet sulaukia gausaus būrio ūkininkų iš įvairių šalies kampelių. Šįmet tai jau 23-iasis – šimtmečio – suvažiavimas, kuriame pagerbti ūkininkai, žemės ūkio darbuotojai ir bendrovės, įvertintas derlius, metų rezultatai.

Rajonas – tarp lyderių

Kasmetinė ūkininkų šventė – ne tik proga padėkoti žemdirbiams ir kaimo žmonėms už gausų derlių, tradicijų ir kultūros puoselėjimą, bet ir patiems ūkininkams pasidžiaugti vieni kitų laimėjimais ir asmeninėmis pergalėmis.

Panevėžio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vytas Jakubonis sveikindamas susirinkusiuosius pabrėžė, jog žemdirbių darbo sėkmė dažnai nepriklauso vien tik nuo žmogiškojo faktoriaus. Didelę įtaką turi ir gamtos kaprizai.

2017-aisiais metais dėl užsitęsusių liūčių liko nenuimta per 3600 hektarų įvairių žemės ūkio kultūrų, daugiausia – kviečių, grikių, žirnių.

Šiais metais kankino didelės sausros. Jos ypač sumažino vasarinių javų derlių, o žieminių pasėta net 40 proc. mažesni plotai nei trejų metų vidurkis. Derlingumas sumažėjo vidutiniškai apie 30–35 proc.

V. Jakubonis informavo, jog šventės išvakarėse Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui buvo perduoti duomenys apie rajone žuvusius pasėlius. Tikimasi, jog daliai ūkių bent bus suteikta parama.

Nors šie metai ūkininkams nebuvo vieni lengviausių, visgi rasta, kuo pasidžiaugti.

„Rajonas kasmet deklaruoja didžiausią pasėlių plotą, šiemet deklaruota per 113 tūkst. hektarų. Pagal bendrąją produkciją Panevėžio rajonas užima antrąją vietą šalyje, ketvirtąją – pagal augalininkystės bendrąją produkciją, trečiąją – pagal gyvulininkystės“, – vardijo V. Jakubonis.

 

 

Galerija

 

 

Pastangos įvertintos

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis sveikindamas gausiai kino centro „Garsas“ salėje susirinkusius ūkininkus džiaugėsi rajone matomais laukais, augalais bei derliumi, kurie suteikia ne tik naudą, bet ir malonų akiai vaizdą.

Meras sakė manantis, jog šie metai ūkininkams turėjo būti šiek tiek lengvesni nei praėjusieji, kai žemdirbio akys tegalėjo matyti žūstantį užaugintą derlių.

„Džiaugiuosi, kad lankydamas mūsų rajoną, nuo Vilkų kaimo važiuodamas iki Sodelių pakraščio, nuo Šilų iki Smilgių arba dar kitaip berėždamas Panevėžio rajoną, visur matai žemdirbio prisiliestą ranką“, – pabrėžė.

Po sveikinimo kalbų į sceną vienas po kito pradėjo kilti pirmieji nusipelnę ūkininkai.

Už darbštumą, pareigingumą, profesionalų darbą, pažangą ir tradicijų puoselėjimą padėkos raštus, gėles ir rankų darbo alpakų gaminius atsiėmė Marius Ignatavičius, Danguolė Jankauskienė, Jūras Kiela, Zenius Kubilius, Tadas Strielkauskas, Ramūnas Urbonas.

Už pavyzdingai prižiūrimą bityną, bičiulystės sklaidą apdovanota ir Panevėžio bitininkų draugijos valdybos narė Sigita Zlatkienė.

Kiek vėliau ekrane parodytas ir specialus dokumentas, priklausantis Petrui Sunkuriui. Jis dar 1989 metų rugpjūčio 14 dieną buvo pirmasis rajono ūkininkas, įstojęs į Lietuvos ūkininkų sąjungos Panevėžio skyrių.

Spausdamas ūkininkui ranką, rajono meras juokavo, jog per tiek metų darbo šis nusipelnė ne tik juodos duonos kepalo, tad įteikė baltą pyragą.

Padėkos už svarų indėlį į Lietuvos žemės ūkį atkeliavo ir iš Seimo, Europos Parlamento.

Žemės ūkio ministerijos vyriausiasis patarėjas Rimantas Krasuckis sveikindamas žemdirbius juos įvardijo itin darbščiais žmonėmis. Ministerijos padėka skirta ūkininkui iš Krekenavos Valerijui Juknevičiui, ramygaliečiui Algiui Dranseikai, traktorininkui-kombainininkui Stasiui Vasilenkai, netradicinio žemės ūkio verslininkei, sraigininkystės ūkio savininkei Janinai Krištaponienei bei Artūrui Aleliūnui.

Žemės ūkio rūmų pirmininko Arūno Svitojaus padėkas atsiėmė Tomas Mulevičius, Egidijus Vaičiūnas. Padėka taip pat atiteko ūkininkui Rimantui Barzdai už paramą ŽŪR vykdomam projektui „Auginkime Lietuvą“.

Žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo vardu sveikinimo kalbą sakė jos narė Angelė Narbutienė. Padėkas iš jos rankų atsiėmė ilgametė buhalterė Solveiga Mamavičienė bei sandėlininkas Algimantas Paliliūnas.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Panevėžio biuro vadovė Asta Varanauskienė sveikino Rudeninio arimo konkurso laureatus. Vadovė džiaugėsi, jog šiais metais gamta leido ne tik įvažiuoti, bet ir gražiai suarti rajono laukus.

Garbingą trečiąją vietą pelnė Mindaugas Petrikonis, antrąją – Kęstutis Šukys, pirmoji atiteko R. Barzdos ūkio artojams – Dariui Mickevičiui ir Valdemarui Nakvosui. Visiems laureatams buvo užrištos šventinės juostos.

 

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų