A. Repšio Turkijoje daryta kateriu traukiamo parašiuto nuotrauka, pavadinta „Laiminga švytuoklė“, tarptautiniame konkurse atkreipė profesionalios vertinimo komisijos dėmesį.

Už atostogų nuotrauką – ypatingas įvertinimas

Už atostogų nuotrauką – ypatingas įvertinimas

Atostogaujant Turkijoje dronu padaryta fotografija panevėžiečiui Andriui Repšiui pelnė ypatingą įvertinimą viename prestižiškiausių tarptautiniame konkurse.

Žinomas fotografas A. Repšys praėjusią savaitę su dar maždaug dešimčia kolegų iš užsienio šalių Italijoje, Toskanos regiono Sienos mieste lipo į sceną atsiimti įvertinimo.
Sporto temos nuotraukų, darytų dronais, kategorijoje A. Repšio daryta kateriu traukiamo parašiuto nuotrauka, pavadinta „Laiminga švytuoklė“, atkreipė profesionalios vertinimo komisijos dėmesį.

Tarptautiniai fotografijos apdovanojimai „Siena“ yra vienas didžiausių tarptautinių konkursų. Jam pateikta apie 48 tūkst. nuotraukų, atsiųstų profesionalių fotografų ir mėgėjų iš beveik viso pasaulio – daugiau nei 150-ies šalių.
Konkurso dalyviams privalomas mokestis, tačiau vieną nuotrauką leidžiama pateikti nemokamai. A. Repšys konkursui ir nusiuntė tą vienintelę.
„Turkijoje atostogaudamas dronu nufotografavau, kaip kateris turistą skraidina parašiutu. Ant jo buvo nupiešta šypsenėlė. Tokia paprasta, bet linksma nuotrauka. Manau, tas vertintojus ir užkabino“, – pasakojo A. Repšys.

Vienintelį darbą pateikęs ir įvertinimo sulaukęs panevėžietis neslepia, jog toks tarptautiniam konkursui pateiktas nuotraukas vertinusių profesionalų, pasaulinio garso spaudos agentūrų atstovų verdiktas jam išties reikšmingas.
„Visada smagu, kai įvertina, juolab kai tavo darbą pastebi rimti profesionalai. Juk tam fotografas ir dirba, kad parodytų nuotraukas. Meluoja sakantieji, kad fotografuoja sau. Niekas sau nefotografuoja, o tam, kad kitiems parodytų, kaip jis mato pasaulį“, – sako A. Repšys.
Panevėžietis fotografuoja dideliais, profesionaliais dronais, suteikiančiais plačias galimybes.

„Noriu parodyti, kad dronu ne tik peizažą galima nufotografuoti, bet ir abstrakciją, ir netgi surengti žmogui fotosesiją. Būna, žmonės žiūri į nuotrauką ir joje mato paveikslą, bet nesupranta, kas užfiksuota. Smegenys kartais tiesiog nesugeba atpažinti iš viršaus matomo vaizdo. Tada manęs klausia, kiek nuotrauka sumontuota kompiuteriu, o iš tiesų tokio įsikišimo visai nėra“, – pasakoja žinomas fotografas.
A. Repšys, fotografuodamas gamtos vaizdus, prasitaria netgi vengiantis naudoti fotošopą – juk pati gamta vaizdą įspūdingai nuspalvina.

 

Komentarai

  • Sveikinu, Andriau!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų