I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Mokestis už atliekas – kaip už auksą

Mokestis už atliekas – kaip už auksą

Kontroversiškai vertinamas dabartinis mokestis už atliekų tvarkymą gali atrodyti dar gana švelnus, palyginti su tuo, koks laukia ateityje.

Vadinamasis taršos mokestis už kiekvieną toną sąvartyne šalinamų atliekų dabar siekia 10 eurų ir yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje.
Jau kitąmet jis augs penkiais eurais, o 2023-iaisiais numatyta didinti iki 20 eurų. Tačiau Aplinkos ministerijos iniciatyva gresia dar didesnis kainų šokas.
Ministerija yra pateikusi projektą, kuriuo siūloma mokestį už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartyne padidinti net penkiskart – iki 50 eurų už toną.
O tai reiškia, kad tokie šuoliai neišvengiamai atsiras ir galutiniame mokestyje, kurį už išvežtas šiukšles sumoka gyventojai bei verslas.
„Tai turės įtakos visiems vartotojams ir iš tiesų mokesčio augimas atrodo gana drastiškas“, – sako Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Gintautas Ulys.
Anot jo, tokią poziciją yra ne kartą išsakiusi ir Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija.
Kiek kaina už atliekų tvarkymą išaugtų konkrečiai panevėžiečiams, G. Ulys sako nebandantis spėlioti – tam reikėtų išsamių skaičiavimų, bet neabejojo, kad pokytis būtų žymus.
„Tai yra mokestis už vieną pašalintą atliekų toną ir atitinkamai tai turėtų būti įskaičiuota į kainą. Mes dar viliamės, kad nebus nueita šiuo keliu“, – teigė G. Ulys.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 3 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų