Uostamiestyje – triuškinama nesėkmė

Klaipėdos „Neptūnas“ pasiskelbė sugrįžtantis į pergalių kelią. LKL vicečempionai namuose nepaliko jokių vilčių Panevėžio „Lietkabeliui“ – 86:61 (23:15, 23:10, 19:16, 21:20).

Neptūnas“ „Lietkabeliui“ buvo pralaimėjęs du pirmuosius susitikimus, tačiau su kaupu jam atkeršijo trečioje dvikovoje. Vienu metu klaipėdiečiai triuškino Panevėžio komandą net 29 taškų skirtumu – tokiu, kokiu pralaimėjo „Lietkabeliui“ dvejas pirmąsias rungtynes kartu sudėjus.

Lietkabelis“ buvo išsiveržęs į priekį tik pirmojo kėlinio pradžioje po Lorenzo Viljamso tritaškio (8:6), tačiau vėliau priekyje buvo tik „Neptūnas“. Klaipėdiečiai skuodė vis tolyn – po pirmojo kėlinio pirmavo 23:15, po antrojo – 46:25, pasibaigus trečiajam – 65:41. Beje, trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ buvo priartėjęs 14 taškų skirtumu, bet du „Neptūno“ tritaškiai sužlugdė paskutines panevėžiečių viltis.

Iki pergalės prieš „Lietkabelį“ klaipėdiečiai LKL čempionate buvo pralaimėjęs keturis susitikimus iš eilės, o skaičiuojant ir rungtynes FIBA Čempionų lygoje – bent šešis.

Pirmąsias rungtynes po beveik dviejų mėnesių pertraukos sužaidė traumą išsigydęs „Neptūno“ puolėjas Arvydas Šikšnius. Jis per 20 minučių pelnė 10 taškų.

Iš „Lietkabelio“ komandos žaidėjų galima išskirti puikų Darjušo Lavrinovičiaus žaidimą. Pirmą kartą aikštėje trečiajame kėlinyje pasirodęs D. Lavrinovičius per 12 minučių pelnė 9 taškus. Rezultatyviau per 11 mačų Darjušas buvo žaidęs tik kartą, kai 10 taškų įmetė į „Pieno žvaigždžių“ krepšį.

Po pergalės 14 taškų pelnęs „Neptūno“ įžaidėjas Laris Driu sakė: „Pergalę lėmė intensyvumas ir agresyvumas. Žinojome, kad laimėsime šias rungtynes. Mus motyvavo du pirmieji pralaimėjimai „Lietkabeliui“. Mes buvome jiems skolingi. Ši pergalė mums buvo labai svarbi psichologiškai. Dabar žinome, kad galime rungtyniauti taip solidžiai.“

Neptūnas“ iškovojo 9-ąją pergalę per 19 LKL čempionato rungtynių. „Lietkabeliui“ tai buvo penktas pralaimėjimas. Po šios nesėkmės Panevėžio klubą pagal pergales pavijo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Ši komanda taip pat laimėjo 14 kartų ir patyrė 5 nesėkmes.

Statistika. „Neptūnas“: J. Grantas –15, L. Driu – 14, O. Johansonas – 12, J. Baronas – 11, A. Šikšnius – 10, M. Girdžiūnas – 9, V. Šarakauskas ir M. Mažeika – po 6, A. Mikalauskas – 2, M. Kačinas – 1 tašjas, M. Jucikas taškų nepelnė.

Lietkabelis“: K. Lavrinovičius – 12, B. Medženas – 11, D. Lavrinovičius – 9, Ž. Janavičius ir M. Lukauskis – po 7, S. Galdikas ir Ž. Skučas – po 6, L. Viljamsas – 3, G. Leonavičius, L. Aukštikalnis ir T. Rinkūnas taškų nepelnė.

Dvitaškiai („Neptūnas“ ir „Lietkabelis“) – 15/34 (44 proc.) ir 15/35 (43 proc.), tritaškiai – 14/25 (56 proc.) ir 6/25 (24 proc.), baudų metimai – 14/21 (67 proc.) ir 13/16 (81 proc.), atkovoti kamuoliai – 47 ir 25, rezultatyvūs perdavimai – 21 ir 15, perimti kamuoliai – 5 ir 5, klaidos – 15 ir 8, blokai – 2 ir 2.

Lietkabelis“ artimiausias rungtynes žais rytoj Miunchene. Tai bus Europos taurės turnyro „Top-16“ etapo mačas su „Bayern“ komanda. Rungtynių pradžia 21 val.

Nors tai kadras iš mačo Panevėžyje, tačiau jis neblogai atspindi sekmadienio rungtynių Klaipėdoje situaciją. „Neptūno“ krepšininkai viską darė greičiau, tiksliau, kovingiau.

Džiugino Darjušo pastangos

Panevėžio „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis pripažino, kad „Neptūnas“ nesuteikė jokios galimybės laimėti šias rungtynes. „Jie nuo pat pradžių pasiūlė didelį tempą, kontaktinį krepšinį, ir mes neatlaikėme. Regis, antroje rungtynių pusėje buvo pavykę kiek pristabdyti varžovus, bet jie greitai vėl pabėgo. Klaipėdiečiai per visas rungtynes mums nedavė atsikvėpti, o mes norėjome žaisti lėčiau, pailsėti“, – pralaimėjimo priežastis įvardijo K. Maksvytis. Anot jo, lemiamos rungtynės, po kurių spręsis, kurią turnyro lentelės vietą užims panevėžiečiai, o kurią – klaipėdiečiai, vis tiek vyks Panevėžyje. „Vienintelis džiuginantis faktas šiose rungtynės yra tas, kad neblogai sužaidė Darjušas Lavrinovičius. Jis turėjo problemų, bet jau atsigauna ir tikiuosi, kad toliau bus tik geriau“, – vylėsi K. Maksvytis.

Jo oponentas Dainius Adomaitis džiaugėsi nuo komandos nukritusia psichologine įtampa. „Noriu pasveikinti žaidėjus už tai, kad jie patys nuo savo pečių nusimetė psichologinę naštą ir žaidė taip, kaip gali, kaip sugeba. Labai drausmingai laikėmės plano. Laimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, dominavome baudos aikštelėje – tai kertiniai pergalės akmenys“, – teigė „Neptūno“ vyriausiasis treneris. Jis buvo patenkintas, kad pavyko laimėti, ir tai veikiausia padės išsivaduoti iš nesėkmių, į kurias „Neptūnas“ buvo patekęs, kai pralaimėjo šešerias rungtynes iš eilės. „Nesinori skųstis, tačiau iš pastarųjų dešimties rungtynių septynerios buvo išvykoje. Žaidėjus kamavo traumos, treniruodavomės aštuoniese. Ir treniruotės buvo tokios, kad tik niekas traumos negautų. Pagaliau turėjome dvi pastarąsias dienas treniruočių, kai atėjo dvylika žmonių. Kai normaliai pasitreniravome, tai ir rezultatas visai kitoks“, – aiškino D. Adomaitis.

Lietuvos rytas“ pranoko „Vytautą“

Utenos „Juventus“ krepšininkams teko gerokai pasinervinti po labai prasto pirmojo kėlinio, tačiau svarbiausią tikslą Antano Sireikos auklėtiniai pasiekė. Uteniškiai 81:67 (15:24, 26:17, 26:12, 14:14) palaužė „Šiaulių“ klubą.

Šeštąją pergalę LKL čempionate iškovojo Alytaus „Dzūkijos“ ekipa. Andrejaus Urlepo auklėtiniai išvykoje 70:79 (20:15, 20:25, 7:25, 23:15) įveikė turnyro lentelės kaimynę Kėdainių „Nevėžio“ komandą. Pastarajai tai buvo jau keturioliktoji nesėkmė per sezoną.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (14-5) krepšininkai nutraukė Prienų-Birštono „Vytauto“ (10-9) keturių pergalių seriją čempionate. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 68:73 (8:20, 20:15, 16:16, 24:22) turėjo pripažinti sostinės komandos pranašumą.

Pirmadienį vakare susitiko Pasvalio „Pieno žvaigždės“ ir Kauno „Žalgiris“.