Unikali paroda „MO Panevėžyje. 90-ųjų DNR“ atkeliauja į Panevėžį

Unikali paroda „MO Panevėžyje. 90-ųjų DNR“ atkeliauja į Panevėžį

Panevėžio miesto dailės galerijoje nuo spalio 28 dienos bus eksponuojama paroda „MO Panevėžyje. 90-ųjų DNR“. Panevėžiečiai ir miesto svečiai turės galimybę pamatyti dalį šios parodos – specialiai atrinktas instaliacijas ir MO muziejaus kolekcijos kūrinius.

„90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik kaip mada. Tai pirmieji mūsų atkurtos Nepriklausomybės metai. Žvelgdami į juos iš dabarties vieni jaučia nostalgiją, kiti gal net nenori ano laiko prisiminti. Bet tame dešimtmetyje galime rasti ir paaiškinimų, kodėl šiandien dar neišsipildė anuometinės viltys, ir drauge suvokti, kaip toli nuėjome.

Iškovota laisvė užplūdo su rinkos taisyklėmis, pilkumą ėmė keisti spalvinga pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys. O norėdamos išlikti, jos turėjo užkariauti erdves, diegti savas taisykles, burtis į tinklus ir kurti savo tapatybę.

Kokie esame kaip lietuviai, kaip vyrai ir moterys, kaip save išreiškiame, kokie simboliai mus vienija? Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų ir kokias pamokas išmokome per tą laiką? Specialiai parodai Panevėžyje atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės jums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimą, kokie buvome ir kokie esame“, – teigia parodos rengėjai.

Parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje kuravo Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik. Parodos architektai – Joris Šykovas ir Renata Valčik, parodos dizaineris –Liudas Parulskis. Parodos koordinatorės –Iveta Jaugaitė ir Deima Žuklytė-Gasperaitienė.

Paroda Dailės galerijoje veiks iki lapkričio 21 dienos.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų