"Sekundės" archyvo nuotr.

Ūkininkų siaubas – vagys be skrupulų

Ūkininkų siaubas – vagys be skrupulų

Panevėžio ir Kauno apskritys – lyderės Lietuvoje pagal įvykdomų vagysčių skaičių. Vien Panevėžio krašte per pastaruosius trejetą metų registruota 113 vagysčių iš ūkininkų.

Tokius duomenis pateikė Lietuvos policija su žemdirbių atstovais surengtoje nuotolinėje spaudos konferencijoje.

Visoje Lietuvoje šiais metais jau įvykdytos 34 vagystės iš ūkių.

„Vagystės suaktyvėja pavasarį. Panevėžio ir Kauno apskrityse registruota pusė visų Lietuvos veikų, tai – lyderiaujančios vagystėmis apskritys. Gal šių rajonų ūkininkai mažiau prižiūri savo turtą. Yra ir tokių vagysčių, kai pavagiama ir iš vaizdo kameromis apsaugotos ar gerai apšviestos teritorijos“, – kalbėjo Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad ilgapirščiai iš vienų ūkininkų vagia, o kitiems tuos pačius vogtus daiktus parduoda.

Demaskavo grupuotę

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas komunikacijai Tadas Martinaitis išskirtinės situacijos Panevėžio krašte nesieja su policijos darbu.

„Pareigūnų turime pakankamai, bet prie kiekvieno ūkio apsaugos nepastatysime. Pravažiuoja patruliai, prevenciškai tikrina įtartinus žmones. Policijai labai padeda, kai patys žmonės informuoja pamatę kažką įtartina“, – „Sekundei“ kalbėjo T. Martinaitis.

Anot jo, Panevėžio apskritis Lietuvos mastu išsiskiria didele ūkių koncentracija. Šioje teritorijoje suskaičiuojama apie 10 tūkst. ūkininkų.

T. Martinaičio teigimu, šiųmečius rodiklius išaugino neseniai pradėtas ikiteisminis tyrimas, kai buvo sulaikyti trys 22–32 metų Rokiškio rajono gyventojai, apskrities rajonuose vogę iš ūkininkų. Du iš jų jau anksčiau buvo teisti.

Policijos atstovo teigimu, tyrimas intensyviai tęsiamas ir įtariamųjų ratas kur kas didesnis. Spėjama, kad gali paaiškėti, jog nusikaltimų mastas gerokai didesnis, nei kol kas yra žinoma. Įtariama, kad nuo šios grupuotės per pastaruosius porą metų galėjo nukentėti apie dvi dešimtis ūkininkų.

Vogtus daiktus nusikaltėliai slėpdavo nuošaliose vietose – apleistuose pastatuose, daržinėse specialiai įrengtose slėptuvėse. Kratų metu pareigūnai pavogtą ir nespėtą parduoti ūkininkų turtą rado užverstą šienu.

Išveža tonas trąšų

Pasak T. Martinaičio, iš ūkių vagiama, regis, kas pakliūna po ranka – nuo smulkių žemės ūkio padargų ir technikos, degalų iki trąšų, kurios išvežamos didžiuliais kiekiais. Panevėžio policija yra registravusi įvykių, kur pavogtų trąšų vertė skaičiuojama dešimtimis tūkstančių eurų.

Ūkininkai nuo vagių bando gintis patys: įrengia vaizdo stebėjimo kameras, apšvietimą, atlieka stebėjimus, organizuoja netgi naktinius budėjimus. Nors, policijos atstovo teigimu, žinomas ne vienas atvejis, kai įrengtos vaizdo kameros, signalizacija atbaidė vogti atėjusius nusikaltėlius, visgi ne visada padeda ir tokia apsauga.

„Kuo daugiau apsisaugoma, tuo daugiau išrandama apėjimo būdų. Vis dėlto įrengus apsaugos priemones mažesnė tikimybė būti apvogtam. Galų gale net ir įvykus nusikaltimui vaizdo įrašai padės greičiau išsiaiškinti nusikaltėlius“, – pabrėžė policijos atstovas.

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų