Kadaise šią automobilių aikštelę Savivaldybė irgi atidavė prekiauti ūkininkams, tačiau greitai joje įsitaisė lenkiškos produkcijos perpardavinėtojų ir idėja žlugo. P. Židonio nuotr.

Ūkininkai žvalgosi vietos turgavietei

Ūkininkai žvalgosi vietos turgavietei

Panevėžio krašto ūkininkai bando įgyvendinti valdžios itin palaikomą centralizuotos mobiliosios turgavietė idėją.

Šį kartą miestui žadama airiško arba angliško tipo prekyvietė ir jai ieškoma tinkamos vietos. Nors Panevėžio savivaldybė siūlo prieš pusmetį uždarytas turgavietes, naujakurių akys vėl krypsta į išsigimusios mobiliosios prekybos pavyzdžiu tapusią aikštelę ties Klaipėdos ir Dariaus ir Girėno gatvių sankirta.

Antradienį Panevėžio krašto ūkininkai, lydimi rajono mero Povilo Žagunio, atvyko į miesto Savivaldybę aptarti galimybę Aukštaitijos sostinėje atidaryti mobiliuosius ūkininkų turgelius. Tokius jau turi, ir ne po vieną, Vilnius, Kaunas, Klaipėda bei Šiauliai.

„Panevėžys dar pernelyg konservatyvus, jam trūksta judėjimo, todėl ir siūlome tokią idėją. Jos sumanytojas, ūkininkus vienijančio kooperatyvo „Žemės ūkio kokybė“ vadovas pavyzdį parsivežė iš emigracijos Airijoje. Tokie pat ūkininkų turgeliai veikia ir Anglijoje. O aš pats Austrijoje mačiau, kaip miesto centre tam tikru laiku į vieną vietą susirenka vietos ūkininkai ir pardavinėja tik savo ūkių produkciją“, – pasakoja to paties kooperatyvo valdybos narys, Panevėžio rajono ūkininkas Albinas Kisielis.

Anot jo, tokios turgavietės esmė – prekiauti tik lietuviškomis, netoli, savame krašte, pagamintomis prekėmis, apie kurias pardavėjas žino viską ir už jas atsako.

„Žemės ūkio ministerija dabar labai skatina mobiliąsias ūkininkų turgavietes. Jų užuomazgos būta ir Panevėžyje, automobilių stovėjimo aikštelėje prie Klaipėdos ir Dariaus ir Girėno gatvių. Bet vėliau čia prisirinko lenkiškos produkcijos perpardavinėtojų, tarpininkų ir gera idėja žlugo“, – kalbėjo A. Kisielis.

Anot jo, šįkart Panevėžio rajono ūkininkai nori visiškai atsiskirti nuo įvežtinių prekių pardavėjų ir nuo visiems įprastų turgininkų.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 21 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų