G. KARTANO nuotr.

Tvarkys baseino „laiptus į dangų“

Tvarkys baseino „laiptus į dangų“

„Aukštaitijos“ sporto rūmų su moderniu baseinu statybų pabaigtuvių laukiama geriausiu atveju kitų metų rudenį.

Rekonstrukcijai įpusėjus susirūpinta ir dešimties metrų aukščio senuoju tramplinu.

Architektams dabar pateikta nauja užduotis – surasti sprendinius, kaip šį laiptais į dangų plaukikų vadinamą ir net jiems siaubą kėlusį įrenginį suprojektuoti saugesnį.

Ieškos vietos laiptams

Prieš pustrečių metų pradėję naujojo, olimpinius standartus atitiksiančio Panevėžio baseino statybas ir renovuojantys senąjį baseiną bei sporto rūmus, statybininkai jau atliko pusę darbų.

Statybų projekto vadovo Tado Stanikūno teigimu, šiuo metu intensyviausiai dirbama statomame baseine.

Senasis labiau primena statybų aikštelę.

Pasak T. Stanikūno, kreiptasi į projekto autorius, kad šie rastų sprendimą, kaip saugiau užlipti į jame įrengtą šuolių į vandenį bokštelį-trampliną.

„Nuo pat baseino atidarymo, taigi jau visą pusę amžiaus, į tą bokštelį būdavo lipama stačiomis kopėčiomis be jokių atramų. Projektuotojų prašome suprojektuoti saugesnį įlipimą“, – teigė projekto vadovas.

Anot jo, tai nelengva užduotis, nes stogo konstrukcija virš tramplino suprojektuota taip, kad saugiems laiptams tarsi nėra vietos.

„Bet tikimės, kad išradingi architektai sprendimą ras ir dešimties metrų aukščio tramplinas bus saugus“, – viliasi T. Stanikūnas.

Skubėti statybininkus verčia ir tai, kad šiuo metu didžiulės įrengiamo baseino patalpos jau šildomos, o už šildymą moka rangovas. T. STANIKŪNO nuotr.

Skubėti statybininkus verčia ir tai, kad šiuo metu didžiulės įrengiamo baseino patalpos jau šildomos, o už šildymą moka rangovas. T. STANIKŪNO nuotr.

Galerija

Baseine – kopėčios į dangų

Ilgametė šuolių į vandenį trenerė Jūratė Klimavičienė pripažino, kad dar tuomet, kai jaunystėje atvyko į Panevėžį treniruoti vaikų, išsigando pamačiusi, koks nesaugus šio miesto baseino tramplinas.

„Taip visą laiką ir jaudindavausi matydama vaikus, lipančius į tą dešimties metrų aukščio bokštą. Visada įspėdavau: jei jau įlipote į viršutinį aukštą, būtinai šokite į vandenį – nė nebandykite nulipti. Nes nulipti dar sudėtingiau nei užlipti“, – teigė trenerė.

Anot jos, kopėčios į trampliną neturėjo jokių apsaugų ir atramų, tad paslydus jomis lipant, tikrai galėjo nutikti nelaimė.

„Visuomet perspėdavau vaikus, koks pavojus jų tyko, o tas kopėčias vadindavau laiptais į dangų. Užlipai – ir nebenulipsi“, – sako J. Klimavičienė.

Lipti draudė

Panevėžio sporto centro direktoriaus Sauliaus Raziūno teigimu, bėgant metams keičiasi reikalavimai statinių saugumui.

„Neabejoju, kad 1965 metais pastatytas baseinas tuomet buvo vertinamas kaip saugus, saugios atrodė ir šuolių į vandenį bokštelio kopėčios“, – sako direktorius.

„Taip visą laiką ir jaudindavausi matydama vaikus, lipančius į tą dešimties metrų aukščio bokštą. Visada įspėdavau: jei jau įlipote į viršutinį aukštą, būtinai šokite į vandenį – nė nebandykite nulipti.“

J. Klimavičienė

Jam pačiam šuolių į vandenį bokštelio kopėčios niekada neatrodė pernelyg pavojingos.

„Manau, didesnį pavojų kėlė korozijos paveiktos aikštelės, nuo kurių šokama į vandenį, tad paskutiniais baseino veiklos metais lipti į tą bokštelį būdavo draudžiama“, – kalbėjo S. Raziūnas.

Ir griauna, ir stato

Pasak T. Stanikūno, prašalaičiui, dabar patekusiam į senąjį baseiną, galbūt pasirodytų, kad jis ne statomas, o griaunamas.

Taip atrodo vadinamoji baseino vonia, kurioje nulupinėtos senosios, bet dar nesuklijuotos naujos keraminės plytelės, nepakeisti langai, nudaužytos balkonų atramos. Po renovacijos jos bus iš grūdinto stiklo.

Senasis 4,5 m gylio baseinas kaip buvo, taip ir liks pritaikytas šuoliams į vandenį.

„Šiuo metu sparčiausiai dirbama statant naująjį baseiną. Jis jau uždengtu stogu, yra sumontuoti langai, statybininkai kloja SPA zonos plyteles, atlieka kitus vidaus darbus“, – vardijo T. Stanikūnas.

„O patys sporto rūmai, sakyčiau, dar vis griovimo stadijos. Juose reikia nemažai ką išgriauti, kol bus imtasi statyti“, – paaiškino projekto vadovas.

„Aukštaitijos“ sporto rūmų rekonstrukcija ir modernaus baseino statybos jau įpusėjo. G. KARTANO nuotr.

„Aukštaitijos“ sporto rūmų rekonstrukcija ir modernaus baseino statybos jau įpusėjo. G. KARTANO nuotr.

Galerija

Pirmieji sovietinėje Lietuvoje

Rekonstruojami sporto rūmai Panevėžyje iškilo 1965-aisiais.

Pagal architekto Jono Putnos projektą statyti Panevėžio sporto rūmai skaičiuoja 60-uosius metus.

Jie buvo antras tokio tipo objektas po tarpukariu statytos Kauno halės ir pirmasis – sovietinėje Lietuvoje. Panevėžio sporto rūmai net šešeriais metais aplenkė Vilniaus.

Nuo pastatymo tai pirmasis toks didžiulis jų remontas.

Po rūmų rekonstrukcijos duris atvers modernus, olimpinius standartus atitinkantis 50 m ilgio 10 takų baseinas su SPA zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine.

Baseino zonoje planuojama įrengti 600–800 vietų žiūrovų tribūnas.

Bus atnaujintas ir dabartinis 25 m baseinas.

Sporto kompleksas bus rekonstruojamas iš esmės – keičiamas stogas, apšiltinamas fasadas, įrengiamas liftas, atnaujinama šildymo, elektros sistemos, vandentiekis, kanalizacija, įdiegiama apsaugos ir priešgaisrinė sistemos, plečiama automobilių stovėjimo aikštelė.

Naujas baseinas jau šildomas

„Aukštaitijos“ sporto rūmų rekonstrukcija ir naujojo, olimpinius standartus atitinkančio 50 metrų baseino statybos startavo 2022-ųjų spalį.

Pasak T. Stanikūno, iki šiol jau padaryta pusė darbų.

Toks rūmų atnaujinimas kainuos 28,5 mln. eurų.

Pagal sudarytą sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu Panevėžio statybos trestu, ir naujai pastatytą, ir renovuotus baseiną bei sporto rūmus planuota atidaryti 2025-ųjų pabaigoje.

Statyboms numatyti 37 mėnesiai – treji metai ir mėnuo. Visgi konkurso sąlygose taip pat buvo numatyta galimybė statybų terminą pratęsti.

„Vertindamas statybų tempus, manyčiau, kad drąsiai galima teigti, jog jos bus baigtos 2026-aisiais“, – paaiškino T. Stanikūnas.

Jis pabrėžė, kad kuo greitesne statybų pabaiga suinteresuoti ne tik panevėžiečiai, laukiantys naujojo baseino, ne tik Savivaldybė, bet ir patys statybininkai.

„Neužtrukti su statybomis rangovą verčia, pavyzdžiui, ir tai, kad šiuo metu didžiulės įrengiamo baseino patalpos jau šildomos, o už šildymą moka pati įmonė“, – sakė projekto vadovas.

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite