Turkijoje pralaimėta vietos „Turk Telekom“

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelis“ FIBA Čempionų lygos rungtynes Turkijoje žaidė su vietos „Turk Telekom“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 83:92 (19:21, 19:23, 22:20, 23:28).

Rungtynės Ankaroje buvo antroji komandų akistata šiame turnyre. Spalio mėnesį panevėžiečiai namų arenoje neprilygo Ankaros „Turk Telekom“ ir pralaimėjo rezultatu 77:91.

Iki šio susitikimo „Lietkabelis“ per 9 susitikimus buvo laimėjęs keturis sykius, o „Turk Telekom“ turėjo dvejomis pergalėmis daugiau.

Susitikimą Ankaroje abi komandos pradėjo rezultatyviai. Į šeimininkų tritaškį metimą panevėžiečiai atsakė 8 taškais. Sužaidus tris minutes „Lietkabelis“ pirmavo 8:3.

Mačo pradžioje „Turk Telekom“ žaidėjai gana pasyviai gynėsi, o tai leido svečiams atakuodavo iš dėkingų padėčių. Pirmajame susitikimo ketvirtyje abiejų ekipų krepšininkai žaidė greitai, o atakos trukdavo neilgai. Įsusėjus pirmajam kėliniui panevėžiečiai pirmavo 5 taškų persvara – 16:11. Vėliau Turkijos klubo krepšininkai perėmė iniciatyvą ir po pirmojo ketvirčio pirmavo dviem taškais – 21:19.

Antrąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo spurtu 5:0 ir vėl persvėrė rezultattą savo naudai 24:21. Trenerio Nenado Čanako auklėtiniai dažnai kaitaliojo gynybos sistemą ir tai apsunkino šeimininkų puolimą. Svečiams laimėjus atkarpą 9:2 ir pirmaujant 28:23, „Turk Telekom“ treneriai paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Tai padėjo sustyguoti Turkijos ekipos žaidimą ir gana greitai rezultatas tapo lygus – 28:28.

Vėliau susitikimas vyko taškas į tašką. Abiejų komandų žaidėjai ir toliau rungtyniavo aukšta sparta bei nevengdavo dažnai atakuoti iš trijų taškų zonos. Antrąjį kėlinį kiek sėkmingiau sužaidę šeimininkai prieš didžiąją pertrauką įgijo 6 taškų pranašumą. Poilsio komandos išėjo „Turk Telekom“ komandai pirmaujant rezultatu 44:38.

Antrąją rungtynių pusę panevėžiečiai pradėjo Pauliaus Valinsko tritaškiu ir Martyno Sajaus dvitaškiu. Laimėję dviejų minučių atkarpą 5:0 panevėžiečiai sušvelnino savo atsilikimą iki minimumo – 43:44. Iškart po to jau Turkijos klubo krepšininkai pelnė 7 taškus be atsako, o švieslentėje degė skaičiai 51:43 „Turk Telekom“ komandos naudai. Panevėžiečiai nenuleido rankų ir daugiausiai Željko Šakičiaus pastangų dėka vėl priartėjo prie šeimininkų 51:53. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes, po tikslaus Margirio Normanto tritaškio metimo, jau „Lietkabelis“ turėjo dviejų taškų persvarą – 58:56. Po trijų kėlinių „Turk Telekom“ pirmavo 4 taškų skirtumu – 64:60.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame rungtynių ketvirtyje. Jį sėkmingiau pradėjo šeimininkai ir greitai įgijo rekordinę 14 taškų persvarą – 76:62. Pačioje mačo pabaigoje pavyko panevėžiečiams pavyko sušvelninti atsilikimą, bet „Turk Telekom“ šventė pergalę rezultatu 92:83.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Vytenis Lipkevičius 15, Željko Šakičius 13, Rihardas Kuksikas 12, Margiris Normantas 8, Tomas Dimša ir Martynas Sajus po 7, Gabrielius Maldūnas ir Olufemi Olujobi po 2.

Artimiausias rungtynes „Lietkabelis“ žais šį šeštadienį. Panevėžiečiai savo aikštėjė LKL čempionato rungtynėse susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“. Mačas „Cido“ arenoje prasidės 18 valandą 15 minučių.