Panevėžio savivaldybė šiemet sulaukė 16-iolikos pranešimų dėl kaimynų keliamo triukšmo.

Triukšmadarius tramdo baudomis ir pokalbiais

Triukšmadarius tramdo baudomis ir pokalbiais

 

Vasarą gyventojus kamuoja ne vien alinantis karštis, bet ir per atlapotus iki galo langus iš lauko sklindantis triukšmas.

Nors Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius nuolat sulaukia skundų dėl triukšmadarių, šiemet bauda skirta tik vienam tokiam pažeidėjui.

Skyriaus vedėjos Daivos Svirelienės teigimu, kaimynai skundė, kad aukštu žemiau gyvenanti kaimynė nuolat beldė į lubas. Tą patvirtino ir liudytojai.

Pasak D. Svirelienės, atvejai, kai triukšmadarius tenka tramdyti baudomis, gana reti. Paprastai užtenka juos įspėti.

Miesto Savivaldybė šiemet sulaukė 16-iolikos pranešimų dėl kaimynų keliamo triukšmo. Vienas jų – ir dėl pačios Savivaldybės įmonės „Panevėžio specialus autotransportas“ keliamo triukšmo išvežant šiukšles. Bendrovei nurodyta atsižvelgti, kad jos darbo metodai kelia panevėžiečiams nepatogumų. Vienas pranešimas gautas ir dėl žoliapjovės triukšmo – panevėžietis pjovė žolę sekmadienio vidudienį. Šiuo atveju, pasak D. Svirelienės, pažeidimas nefiksuotas – apklausus kaimynus, paaiškėjo, kad kitiems šis triukšmas netrukdė.

Teisės aktai numato, kad nuo 22 valandos vakaro iki 7 valandos ryto turi stoti visiška tyla. Tačiau nuo 19 val. iki 22 val. yra vakaro metas ir tuo laiku taip pat yra triukšmo apribojimų. Taigi, jei žolė būtų pjaunama vakare po 19 val. ir kas nors dėl to pasiskųstų, pjovėjui tektų atsakyti už triukšmavimą. Atsakomybė grėstų ir tokiu laiku gręžiantiems, daužantiems ar verčiantiems sienas, garsiai šūkaujantiems ir kitaip triukšmaujantiems. Dėl kaimynų vykdomo remonto šiemet sulaukta 8 pranešimų, tačiau jie nepasitvirtino – remontuojamų būstų savininkai patys iš anksto apie tai buvo informavę Savivaldybę ir kaimynus, tik pastarieji ne visi apie tai žinojo. Savivaldybės viešosios tvarkos sargams panevėžiečiai skundžiasi ir dėl lojančių šunų. Pasak D. Svirelienės, tokiais atvejais įvertinti situacijos vykstama su Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais.

Triukšmavo katinas

Jau porą metų galioja reikalavimas Savivaldybei pranešti apie planuojamus triukšmingus remonto darbus. Pasak D. Svirelienės, tokių pranešimų iš daugiabučių gyventojų sulaukiama per savaitę iki 10-ies. Kiekvieną mėnesį atliekamas planinis kelių tokių vietų patikrinimas. Vertinama, kaip vykdomi darbai, apklausiami kaimynai, ar nesiskundžia ir pan. Vedėjos teigimu, iki šiol pažeidimų nenustatyta. Beje, savaitgaliais remonto darbų atlikti negalima.

Pasak D. Svirelienės, kartais tiesiog trūksta kaimynų susikalbėjimo. Ji patarianti remontuojamo būsto savininkams skelbimų lentoje iškabinti atsiprašymą už keliamus nepatogumus.

Skundų sulaukiama ir dėl vadinamo buitinio triukšmo – trukdo bėgiojantys vaikai, muzika. Netgi pasitaiko atvejų, kai ramybės trokštantiesiems trukdo aukščiau esančiame bute vaikščiojantis katinas. O pranešimų dėl ištisai vykstančių puotų, sklindančio didžiulio triukšmo, Savivaldybė šįmet nesulaukė.

Panevėžiečiams yra užkliuvę ir gatvių remonto darbai. Šiemet dėl to skundėsi Tulpių mikrorajono gyventoja.

„Mes atsiprašėme, bet tai viešasis interesas. Darbų per sezoną reikia atlikti nemažai, paprašėme pakantumo, supratimo, nes kitaip neišeina“, – sako D. Svirelienė.

Kankina muzika ir šūksmai

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialisto Tado Martinaičio teigimu, pranešimų dėl triukšmo gaunama vos ne kasdien. Jei į vietą nuvykus pareigūnams girdimas triukšmas, surašomas administracinių nusižengimų protokolas. Jei negirdima, vis tiek užeinama į apskųstąjį butą.

Pasak T. Martinaičio, yra įvairių žmonių – ir vadinamųjų etatinių triukšmadarių, ir etatinių pranešėjų, kuriems užkliūna įprasti, niekuo neišskirtiniai, kasdieniai, buitiniai dalykai.

„Yra ir tokių, kurie kartais net ir mažo vaiko vaikščiojimą ar verksmą prilygina triukšmui ir skambina pareigūnams“, – sako policijos atstovas.

Visgi dažniausiai policijai skundžiamasi dėl garsiai leidžiamos muzikos ir šūksmų, vasarą – dėl triukšmo ir viešosiose erdvėse, kur renkasi vaikai, jaunuoliai, suaugusieji.

Pavargusieji nuo garsų šaukiasi net higienistų pagalbos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Vida Vyčienė atkreipia dėmesį, kad ši įstaiga tiria tik ūkio subjektų keliamą triukšmą.

„Sulaukiame skambučių, kad kaimynų šunys per daug loja, vištos kudakuoja, gaidžiai gieda ir anksti prikelia, bet nukreipiame ten, kur tokius skundus tiria. Mes tiriame skundus, kai gyventojai skundžiasi dėl ūkio subjektų veiklos“, – sako ji.

Faktai

Teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, pažeidimas užtraukia baudą nuo 20 iki 600 eurų.

Be to, už nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo mėnesio iki vienerių metų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų