Tritaškiais prapliupęs „Lietkabelis“ nukovė Prancūzijos klubą (foto galerija)

Europos taurės 9-ajame ture Panevėžio „Lietkabelis“ susikovė su Paryžiaus „Metropolitans 92“ klubu iš Prancūzijos. Po atkaklios kovos pergalę pavyko iškovoti Panevėžio ekipai – 96:89 (23:21, 24:23, 17:20, 32:25). Šiame susitikime panevėžiečiai pataikė net 19 tritaškių.

Aukštaitijos ekipai rungtynėse negalėjo padėti Džordže Gagičius bei Gediminas Orelikas.

Panevėžiečiai sėkmingai pradėjo susitikimą ir po Dovydo Giedraičio metimo pirmavo rezultatu 6:2. Nenado Čanako auklėtiniai puikiai rasdavo kelius link prancūzų krepšio. Sužaidus pusę pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ sugebėjo susikrauti 9 taškų pranašumą (15:6). Tačiau besibaigiant ketvirčiui „Metropolitans 92“ surengė savo sėkmingą seriją priartėdami prie šeimininkų. Po 10 žaidimo minučių Panevėžio klubas pirmavo rezultatu 23:21.

Antrąjį ketvirtį svečiai pradėjo atkarpa 11:6 ir greitai persvėrė rezultatą savo naudai – 29:32. Toliau tęsėsi atkakli kova taškas į tašką. Su antrojo kėlinio sirena Vytenis Lipkevičius iš aikštės vidurio pataikė neįtikėtiną metimą, o „Lietkabelis“ pirmavo 3 taškais – 47:44.

Prancūzijos ekipa antrąją rungtynių dalį pradėjo atkarpa 9:0, o Panevėžio ekipos deficitas pasiekė 6 taškus – 47:53. „Metropolitans 92“ beveik visą trečiąjį kėlinį kontroliavo situaciją, tačiau ir vėl V. Lipkevičius su kėlinio sirena smeigė tritaškį, išlygindamas rezultatą (64:64).

Puikiai krepšį atakavusio Kasparo Bėrzinio metimais aikštelės šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai – 70:66. Ilgą laiką panevėžiečiai kontroliavo situaciją, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje svečiai ėmė mažinti atotrūkį. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę ekipas teskyrė 2 taškai – 89:87. Paskutinėmis akimirkomis užtikrinčiau rungtyniavo Panevėžio ekipa, kuri iškovojo nelengvą pergalę.

„Lietkabelis“: Dovydas Giedraitis (5/8 trit.) 25, Kasparas Bėrzinis (5/9 trit.) 19, Kristupas Žemaitis 18.

„Metropolitans 92“: Miralemas Halilovičius 19, Willas Cummingsas 16.