Trisdešimtmetis į teisiamųjų suolą sės už draugės kankinimą ir jos kaimyno išstūmimą per langą

Trisdešimtmetis į teisiamųjų suolą sės už draugės kankinimą ir jos kaimyno išstūmimą per langą

Panevėžio apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 30-metis vyras kaltinamas kankindamas ir itin žiauriai sužalojęs savo draugę bei per langą išstūmęs šią moterį bandžiusį ginti vyrą.

Teismui bylą surašiusi kaltinamąjį aktą perdavė Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Vaida Baranauskienė.

Praėjusių metų birželio 6-osios vakarą į daugiabutį Panevėžyje buvo iškviesti policijos pareigūnai, greitosios pagalbos medikai bei ugniagesiai, primenama Generalinės prokuratūros pranešime. Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinę vietos gyventojai pranešė, kad iš buto trečiajame aukšte iškrito vyras. Atvykusių policijos pareigūnų niekas į šį butą neįleido, bet pro jo langą pagalbos ėmė šauktis kruvina moteris. Ugniagesių automobilio keltuvu policijos pareigūnams kylant prie šio buto langų, iš jo iššoko peiliu apsiginklavęs vyras. Nukritęs ant žemės, jis dar bandė sprukti, bet buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad tai neblaivus nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 30-metis.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė V. Baranauskienė.

Tyrimo metu surinktais duomenimis, birželio 6-ąją į nukentėjusiosios butą panevėžietis pateko apgaule. Sutikęs šio namo gyventoją, jis paprašė, kad šis pabelstų į draugės buto duris. Nieko blogo neįtariančiai moteriai atidarius duris, jos draugas įsiveržė į vidų ir ėmė prieš ją smurtauti. Manoma, kad kaimynui bandant sudrausminti smurtautoją, šis vyrą išstūmė per atidarytą buto langą.

Vėliau ekspertai šiam panevėžiečiui, patyrusiam galvos bei stuburo traumas, nustatė nesunkų sveikatos sutrikdymą. Kaltinamojo draugei nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas – manoma, kad jai mažiausiai septynis kartus durta peiliu, padaryti kiti sužalojimai.

Pasak prokurorės V. Baranauskienės, nukentėjusiajai moteriai sužalojimai padaryti kankinant ir itin žiauriai.
Kaip teigiama Generalinės prokuratūros pranešime, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad anksčiau 8 kartus teistas kaltinamasis prieš moterį, su kuria draugavo, yra smurtavęs ir anksčiau. Nustačius, kad 2021 metų gegužę jis galimai sužalojo nukentėjusiosios rankas peiliu, panevėžiečiui pateikti kaltinimai ir dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų kūno sužalojimą kankinant ar kitaip itin žiauriai numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 12 metų. Griežčiausia bausmė už nesunkų sveikatos sutrikdymą – laisvės atėmimas iki 3 metų, o už nežymų sveikatos sutrikdymą – iki 1 metų.

Komentarai

  • Kai gyvenama su alkoholikais ir asocialais, tai policija turi daug darbo.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų