Į greičio radarų akiratį nuo metų pradžios Panevėžyje jau pakliuvo keli šimtai vairuotojų, greitį viršijusių 20 km/val. ir daugiau. P. Židonio nuotr.

„Trikojų“ laimikis – šimtai pažeidėjų

„Trikojų“ laimikis – šimtai pažeidėjų

 

Baigiasi mėnuo, kai Panevėžio gatvėse atsirado naujieji policijos greičio matuokliai, praminti trikojais. Migruodami iš vienos vietos į kitą jie užfiksavo šimtus kelių eismo taisyklių pažeidėjų, kurie per Aukštaitijos sostinę nesibodėjo praskrieti ir 120 km/val. greičiu.

Dar nė viena policijos kelių eismo kontrolės priemonė nesukėlė tokio ažiotažo kaip nuo Naujųjų pradėję dirbti „trikojai“. Vairuotojai netgi ėmė fiksuoti ir skelbti internete šių prietaisų buvimo vietas.

Panevėžyje mobilieji greičio matuokliai pasirodė sausio 3-iąją. Nuo tada mieste, rajone ir visoje apskrityje Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kas dieną pastato keturis aparatus.

„Greičio matuoklius įrengiame avaringiausiose vietose. Vieną dieną „trikojis“ Panevėžyje, kitą – Rokiškyje, trečią gal ir Kupiškyje“, – vardijo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas.

Mieste – kaip magistralėje

Kiek per daugiau nei tris savaites „trikojai“ Panevėžyje užfiksavo pažeidėjų, pareigūnas konkrečiai įvardyti negalėjo – skaičiai nuolat keičiasi. Dar prieš savaitę į radarų akiratį nuo metų pradžios jau buvo pakliuvę kiek daugiau nei 300 vairuotojų, greitį viršijusių 20 km/val. ir daugiau.

Didžioji dalis „skubančiųjų“ mieste greičio pedalą spaudžia 20–30 km/val. daugiau nei leistina. Tačiau atsirado ir vairuotojas, judriomis Panevėžio gatvėmis lėkęs net 120 km greičiu. Šiam ekstremalui teks pusmečiui ar net metams pamiršti vairuotojo pažymėjimą bei sumokėti nuo 450 iki 550 eurų baudą. Be to, norint susigrąžinti teisę vairuoti, jam reikės išklausyti papildomą kursą, skirtą prasižengusiems vairuotojams.
Teisės vairuoti neteks ir 50 km/val. leistiną greitį viršiję asmenys. Tokių Panevėžyje per keletą savaičių „trikojai“ sugavo kelias dešimtis.

V. Mačėną stebina visuomenės audringa reakcija į „trikojus“. „Sekundės“ nuotr.

Viešinti neplanuoja

V. Mačėnas neslepia, kad greičio mėgėjai iki šiol buvo dažniausi Kelių eismo taisyklių pažeidėjai. Tikėtina, kad jų gretos taikant naująją priemonę dar labiau išaugs.

Tačiau, pasak pareigūno, mobilieji radarai jau po truputį atneša ir ramybės į miesto gatves. Patys vairuotojai pastebi, kad automobilių srautai net judriausiose eismo juostose lėtėja – niekas nėra tikras, kad už kampo nelaukia automatinė greitį fiksuojanti akis.

Kilus visuomenės pasipiktinimui, esą tokia nežinia kelia avarines situacijas gatvėse, kai „trikojus“ pamatę vairuotojai kerta stabdį ir į pavojų surikiuoja už nugaros likusius automobilius, Lietuvos policija ėmė kalbėti apie naujų prietaisų buvimo vietų viešinimą. Daugiau nei tūkstantį pažeidėjų dėl „trikojų“ sučiupę Vilniaus policijos pareigūnai jau pranešė informuosiantys žmones apie radarų stovėjimo vietas. Panevėžio policija apie tai net negalvoja.

„Man mintis apie viešinimą komedijos scenarijaus verta. Jei reikėtų viešinti mūsų greičio matuoklių vietas, kurias keičiame kas valandą ar dvi, turėtų atsirasti ir papildomas etatas pareigūnui, kad sėdėtų prie žemėlapio ir praneštų, kas kur stovi“, – sako pareigūnas.

Su laiku atsibos

V. Mačėną stebina visuomenės audringa reakcija į „trikojus“. Ir iki šiol, anot jo, buvo visokiausių priemonių greičiui matuoti – dirbdavo ne tik stacionarūs prietaisai, nieko neįspėję, be papildomų kelio ženklų patys pareigūnai mašinose matuodavo automobilių greitį. Vis dėlto tokio pykčio, pasak pašnekovo, nebūdavo.

„O kas čia atsitiko, man nesuprantama. Tie mobilieji greičio matuokliai niekuo nesiskiria nuo pareigūnų mašinose esančių radarų, tai kodėl čia tapo taip viskas blogai?“ – stebisi Kelių policijos biuro viršininkas.

Tačiau V. Mačėnas tikras, kad ažiotažas dėl „trikojų“ netrukus pasibaigs – žmonėms atsibos medžioti naujus prietaisus bei jų nuotraukas kelti į socialinius tinklus.

Komentarai

  • Šaunuolis Mačėnas – nors vienas tiesiai šviesiai pasakė. O tai kai kurie seime jau apsividuriavo nuo „tautos“ (debilų ant BMW) balso dėl įspėjančių ženklų statymo. Nestabdom 🙂

    • Atsakyti
  • geras daiktas tos kameros, jos turėtų sudrausminti neatsakingus šoferius, jas reikia dar daugiau slėpti, o ne statyti informacinius ženklus, kad ji pastatyta …

  • Paprasta. Prie įvažiavimo į miestą parašyti : mieste matuojamas greitis.

    • Atsakyti
  • Prieš dešimt metų negarbingai elgėsi abi konflikto pusės:policininkai su matuokliais gulėjo grioviuose, vairuotojai vežiojosi 50 litų , kad užsimokėtų už taisyklių pažeidimus.Kartą visa tai baigėsi:policininkai nebereikalavo 50 lt, o vairuotojai žinojo, kur stovi greičio matuokis.Pirmieji policininkai pažeidė įsigaliojusias taisykles-vėl sugulė į krūmus ir patvorius.Ir dabar stebisi, kad kakas liko nepatenkintas.

  • Iki Naujųjų metų patenkino visus greičio mėgėjus , nes … išjungdavo , o tie “ laimingieji “ darė , ką tik norėjo …

  • gereausia vieta aplinkelije prie dominari po tiltu na fantastiskai atrodo o kiek dar pervazose kameru irengta medzioja pavyzdziui Gustoniu pervazoje bukite budrus pries nosi isiziebia raudonas sveisoforas o sviesafora stebi akilos kameros is galo nespejus sustoti bauda teisiu padejimas garantuotas cia viskas pilieciai jusu saugumui valdzios kisenes pilnumui sukurta

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų