M. Garucko nuotr.

Triatlono varžybose dominavo svečiai iš Latvijos

Panevėžyje vykusios B. Abramaičio triatlono taurės varžybos sulaukė didelio populiarumo. Jose rungėsi virš šimto dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių. Sportininkai varžėsi keturiose distancijose ir startavo skirtingose amžiaus grupėse.

Bronius Abramaitis – buvęs Lietuvos triatlono federacijos prezidentas (1991-2004 metais), vienas jos įkūrėjų. Jam mirus, jo organizuotos triatlono taurės varžybos vėliau pavadintos B. Abramaičio vardu. Šios varžybos rengiamos jau antrą dešimtmetį. Dažniausiai B. Abramaičio  taurės varžybos vyksta Panevėžyje, bet anksčiau buvo surengtos ir kituose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Utenoje.

Panevėžyje vykusiose B. Abramaičio taurės triatlono varžybose pagrindinėje sprinto rungtyje (750 m plaukimas, 20 km dviračiu, 5 km bėgimas) greičiausiai trasą įveikė svečias iš Valmieros Savelijus Suharževskis (00.58:11,8 val.) Šis sportininkas iš Latvijos nugalėjo ir jaunimo amžiaus įskaitoje. Antrąją vietą užėmė taip pat Latvijos triatloninkas Artiomas Gajevskis (00.58:46,0 val.), o trečiąją –  panevėžietis Titas Pumputis (01.01:37,0 val.), kuris elito įskaitoje užėmė pirmąją vietą.

Moterų įskaitoje nugalėjo vilnietė Inga Aukselytė (01.05:13,5 val.). Antrą laiką trasoje parodė sportininkė iš Latvijos Daniela Leitane (01.07:13,8 val.), kuri buvo pirma jaunimo amžiaus įskaitoje, trečią – Inga Paplauskė iš Vilniaus (01.10:27,6 val.).

Trumpesnėje distancijoje (plaukimas 400 m, dviračiu 11 km,  bėgimas 2,4 km) vyko labai atkakli kova. Čia geriausią laiką pademonstravo latvis Artūras Liepa (00:32:26,1 val.), akimirka anksčiau finišavęs nei  Panevėžio triatlono klubo atstovas Lukas Prokopavičius (00:32:26,2 val.). A. Liepai atiteko pirmoji vieta DM amžiaus grupėje, o L. Prokopavičius tapo nugalėtoju IM amžiaus grupėje. Šioje distancijoje trečią laiką (00:32:46,3 val.) parodė dar vienas kaimyninės šalies atstovas – Sandis Kornijenka.

Merginų grupėje visas tris prizines vietas užėmė mūsų šalies sportininkės. Pirma finišavo Beatričė Vinciūnaitė (00:38:08.5 val.), antra – Rugilė Girštautaitė (00:38:19,3 val.), trečia – Brigita Šniukštaitė (00:38:26,8 val.).

Lietuvos triatlono federacijos prezidentas panevėžietis Dainius Kopūstas teigė, kad šiemet B. Abramaičio taurės varžybos buvo dar įdomesnės.

„Sportininkų laukia rimtas išbandymas, nes B. Abramaičio taurės varžybų rungtys pirmą kartą vyks ne Senvagėje, kaip būdavo anksčiau, bet Kultūros ir poilsio parke. Čia sudėtingesnė trasa, todėl triatloninkų laukia rimtas iššūkis‘  – varžybų išvakarėse „Sekundei“ sakė D. Kopūstas.

Pasibaigus B. Abramaičio taurės varžyboms Lietuvos triatlono federacijos prezidentas sakė, kad viskas vyko sklandžiai ir triatloninikai liko patenkinti šiuo renginiu.