Traukiasi, kol jaučiasi reikalingas

Traukiasi, kol jaučiasi reikalingas

Panevėžio savivaldybės administracijos darbuotojai gyvena permainų nuotaikomis.
Devynerius metus jiems vadovaujantis Tomas Jukna jau po poros savaičių rengiasi užleisti kabinetą.

„Nuo liepos 3-iosios tampu laisvu ir nepriklausomu žmogumi ir dalyvauju visuose konkursuose“, – juokavo direktorius, skaičiuojantis paskutines savaites šiame poste.
Anot T. Juknos, sprendimą keisti darbą padiktavo labai gyvenimiškos priežastys. Esmine jis įvardija Vietos savivaldos įstatymo spragą. Įstatymas numato, kad savivaldybės administracijos direktorius, pasibaigus jį paskyrusio mero kadencijai, paliekamas be jokių garantijų – atleidžiamas kaip asmeninio politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas.
„Keičiant Vietos savivaldos įstatymą šitaip palikti nepakeistą tokį dalyką yra nepagarba žmogui, iš kurio reikalaujama didelės atsakomybės. Dar gerai, kad, matyt, pražiopsota, jog direktorius gali turėti pavaduotojus. Turbūt netyčia nutiko, kad įstatymų leidėjai paliko vieną gerą dalyką: keičiantis valdžioms bent jau neatleidžiami administracijos direktoriaus pavaduotojai ir taip užtikrinamas darbų perėmimas“, – ironizavo T. Jukna.
Įstatymas numato, kad administracijos direktoriaus paskirti pavaduotojai yra karjeros, o ne asmeninio politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, todėl, nors direktorius atleidžiamas, jie toliau eina pareigas.

Neatmeta politinės karjeros galimybių

Pasak T. Juknos, jo sprendimas trauktis iš pareigų merui Ryčiui Račkauskui nebuvo didelė naujiena.
„Jau pernai pasibaigus kadencijai merui sakiau. Ilgai kalbėjomės. Tada sutarėme, kad dar metus padirbėsiu. Tas laikas greitai praėjo. Kol kompetencija aukšta ir noras dirbti nedingęs, norėčiau save išbandyti kitur. Visą gyvenimą direktoriumi nedirbsi, o išeiti laikas, kai tavęs dar labai reikia, ne kai jau nebereikalingas“, – teigia pašnekovas.

Matavimų inžinerijos mokslo krypties daktaro laipsnį turintis T. Jukna Savivaldybės administracijos direktoriumi paskirtas 2015-aisiais, kai Panevėžio meru pirmą kartą išrinktas Rytis Račkauskas.

Visą straipsnį skaitykite birželio 21 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruokite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Komentarai

  • Ir važiuodamas motociklu neatsilieps… 🙂

  • Kas gali patvirtinti ar paneigti, ar tik ne bus kviečiamas į vokiečių Reinmetal objekto formavimą????ir t.t

    • Atsakyti
  • Seniai laikas, jei nesugeba vadovauti, tiltai griūna, komanduoja pavaldiniai, o geri statybininkai tik „JK Ranga“.

  • Kodėl leidžia netirti Panevėžio m. gyventojų skundų, dėl daugiabučių butuose laikomų šunų keliamo triukšmo , kenkiančio aplink gyvenantiems kitiems gyventojams ? Šunis laikomi butuose ten ir tuštinasi, nes nevedami į lauką net sušylus orams. Neturi šunys kur bėgioti-tai atlieka savo šeimininkų butuose, bėgioja intensyviai po kambarius iš vieno į kitus ir t.t., keldami triukšmą. Niekas netikrina, kaip laikomi šunys daugiabučių butuose, kodėl nedevimi antsnukiai?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų