Artėjant senųjų ir naujųjų metų slenksčiui Panevėžys tradiciškai išsirinko pačius garbingiausius, iškiliausius ir daugiausia gero savo miestui padariusius miestiečius.

Panevėžys nusilenkė savo šviesuoliams

Panevėžys nusilenkė savo šviesuoliams

Artėjant senųjų ir naujųjų metų slenksčiui Panevėžys tradiciškai išsirinko pačius garbingiausius, iškiliausius ir daugiausia gero savo miestui padariusius miestiečius. Jiems gruodžio 14-ąją Dailės galerijoje iškilmingai bus įteikti Metų panevėžiečių apdovanojimai.

Apžvelgdama praėjusius metus Panevėžio miesto savivaldybė siūlyti savo kandidatus Metų panevėžiečio vardui gauti gyventojus, įmones, organizacijas ir įstaigas kvietė iki gruodžio 1 dienos. Iki to laiko pateiktos net 34 kandidatūros – tie žmonės, miestiečių nuomone, šiemet savo veikla bei laimėjimais aktyviai garsino Panevėžį šalyje ir užsienyje švietimo, mokslo, verslo, kultūros, sporto bei kitose srityje. Pasiūlyti asmenys profesiniais pasiekimais, kompetencija, labdaringa veikla, finansine parama padėjo organizuoti svarbius miesto renginius ir projektus, visuomeninę veiklą, puoselėjo ir skatino bendruomeniškumą, gražino Panevėžio erdves, ugdė pilietiškumą.

Iš visų gyventojų pasiūlytų kandidatų penkis geriausiuosius rinko speciali komisija, vadovaujama mero Ryčio Račkausko.

2017 -ųjų Metų panevėžiečiais paskelbti parolimpinė lengvaatletė Sigita Markevičienė, knygnešio J. Masiulio anūkė ir knygyno savininkė, aktorė Karolina Masiulytė-Paliulienė, plaukikas Danas Rapšys, krepšinio klubo „Lietkabelis” prezidentas Alvydas Bieliauskas, kompozitorius ir muzikantas Juozas Rimantas Bagdonas.

Išskirtinę nominaciją „Už žmogiškumą“ tradiciškai skyrė ir dienraštis „Sekundė“. Šis apdovanojimas šiemet skirtas Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovei Rūtai Liberienei. Aktyvi gyvūnų globėja įvertinta už ilgametį darbą ugdant atsakingą visuomenės požiūrį į mažuosius žmonių draugus.

R. Liberienė jau devyniolika metų rūpinasi ne tik Panevėžio, bet ir aplinkinių rajonų beglobiais gyvūnais. "Sekundės" archyvo nuotr.

R. Liberienė jau devyniolika metų rūpinasi ne tik Panevėžio, bet ir aplinkinių rajonų beglobiais gyvūnais. „Sekundės“ archyvo nuotr.

 

Už žmogiškumą

R. Liberienė gyvūnų prieglaudą Panevėžyje įkūrė dar 1995 m. Ši tarnyba su kelerių metų pertrauka dirba iki šiol ir padeda visai Panevėžio apskričiai.

Pastarieji metai prieglaudos vadovei buvo itin įtempti Kartu su savanoriais jai teko rūpintis būriais beglobių kačių ir šunų. Tačiau moteris džiaugiasi, kad visuomenė tampa vis empatiškesnė gyvūnams ir daugelis savo augintinių prie būdų neberiša, o prieglauda sulaukia nemažai svečių, keturkojams atvežančių reikalingo maisto, kitų priežiūros priemonių.

„Atvažiuoja mokinių, darželinukų ekskursijos su dovanomis mūsų našlaičiams. Matome, kad visuomenėje auga užuojauta ir tinkamas požiūris į gyvūnus. Aišku, lieka ir tokių, kurie vis dar išmeta į gatvę savo augintinį, jo neprižiūri“, – teigė R. Liberienė.

O „Sekundės“ apdovanojimas, anot jos, – labai smagus įvertinimas už tokį darbą bei paskata toliau ugdyti žmonių meilę savo mažiesiems bičiuliams.

Parolimpinė bėgikė S. Markevičienė sako, kad sportas jai pirmiausia padėjo įveikti save.

Parolimpinė bėgikė S. Markevičienė sako, kad sportas jai pirmiausia padėjo įveikti save.

Nugalėjo negalią

Bene svarbiausias Metų panevėžiečio titulas – už viso gyvenimo nuopelnus – šiemet atiteko parolimpietei, lengvaatletei, daugkartinei Europos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos čempionei, parolimpinių žaidynių prizininkei S. Markevičienei.

Moteris labai nustebo dėl tokio įvertinimo. Jos teigimu, žmogų pritrenkia bloga žinia, bet tokia naujiena taip pat suduoda nemenką smūgį.

Kuklindamasi S. Markevičienė abejojo, ar ji nusipelnė tokios kraštiečių pagarbos, tačiau spėja ją užsitarnavusi aukštais sportiniais pasiekimais. Panevėžietė nuo 1993 metų laimėjo daugybę medalių tarptautiniuose lengvosios atletikos čempionatuose. Bet labiausiai buvusi sportininkė didžiuojasi parolimpinėse žaidynėse, kuriose dalyvavo net keturis kartus, laimėtais sidabro bei bronzos medalius, taip pat 2000 ir 2004 m. pasiektais pasaulio rekordais bėgimo rungtyse.

Žinoma bėgikė savo karjerą pradėjo būdama 26-erių ir dabar sportuoja tik savo malonumui. Tačiau Sigita džiaugiasi, kad jos meile sportui užsikrėtė trys anūkai, jie žaidžia rankinį ir futbolą.

„Sportas man buvo kova prieš save pačią. Nebuvo lengva, reikėjo drąsos ir ryžto įveikti savo kompleksus. Esu neregė, bet tik dėl didelio užsispyrimo įveikiau savo negalią. Malonu prisiminti sportinius metus, laimėjimus ir labai džiaugiuosi tokia savo miesto žmonių pagarba“, – „Sekundei“ sakė S. Markevičienė.

K. Masiulytei-Paliulienei šie metai dosnūs apdovanojimais. Be Metų panevėžietės, ji pelnė Prancūzijos garbės legiono ordino kavalieriaus vardą.

K. Masiulytei-Paliulienei šie metai dosnūs apdovanojimais. Be Metų panevėžietės, ji pelnė Prancūzijos garbės legiono ordino kavalieriaus vardą.

Tęsia senelio veiklą

Už lietuvybės puoselėjimą, demokratijos ir Europos kultūros propagavimą, menininkų pristatymą, knygnešystės, švietėjiškų idėjų sklaidą, J. Miltinio epistoliarinio palikimo išsaugojimą, labdaringą ir mecenavimo veiklą Metų panevėžiečio titulas bus įteiktas knygnešio J. Masiulio anūkei ir knygyno savininkei, aktorei K. Masiulytei-Paliulienei. Ji praėjusią vasarą taip pat apdovanota Prancūzijos garbės legiono ordinu ir jai suteiktas ordino kavalieriaus vardu. Todėl moteris labai laiminga dėl tokių dosnių jai metų.

Pokalbio su „Sekunde“ metu moteris ruošėsi Kalėdinei mugei Panevėžio „Cido“ arenoje. Čia statė J. Masiulio knygyno stendą ir tik labai trumpai galėjo pasidžiaugti Metų panevėžiečio titulu.

„Nieko nežinojau apie apdovanojimą, bet džiaugiuosi juo. Dėl tokios pagarbos suprantu, kad senelio palikimą saugau ir veiklą tęsiu teisingai, dėl to darau viską, kas mano jėgoms“, – patikino K. Masiulytė-Paliulienė.

Krepšinį į Panevėžį sugrąžinęs „Lietkabelio“ prezidentas A. Bieliauskas sakė, kad šis nuopelnas – visos komandos ir jos sirgalių. K. Kavolėlio nuotr.

Krepšinį į Panevėžį sugrąžinęs „Lietkabelio“ prezidentas A. Bieliauskas sakė, kad šis nuopelnas – visos komandos ir jos sirgalių. K. Kavolėlio nuotr.

Grąžino krepšinį

Panevėžio įvertinimu itin maloniai nustebintas buvo krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentas Alvydas Bieliauskas. Jis apdovanotas už Panevėžiui grąžintą krepšinio populiarumą, ekipos laimėjimus bei miesto garsinimą.

„Džiaugiuosi tokiu aukštu įvertinimu. Su Panevėžiu esu glaudžiai susijęs ir jis man tapo artimas miestas. Nors pats esu vilnietis, esu Panevėžio įmonės „Lietkabelis“ savininkas“, – dėkojo A. Bieliauskas.

Pašnekovas teigė, kad grąžinti Panevėžiui krepšinį nebuvo paprasta – tai ne vienerių metų darbas. Tam reikėjo geros komandos, materialinių išteklių ir darbo.

„Vienas lauke – ne karys. Tokia mūsų darbo sėkmės formulė. Ir dabar tikiuosi, kad eisime tik pirmyn“, – kalbėjo klubo prezidentas.

Šiuo metu „Lietkabelis“ rungiasi su užsienio komandomis Europos taurės varžybose. Panevėžiečiai tikisi patekti į geriausiųjų šešioliktuką.

Panevėžio krepšininkai dabar dar galynėjasi Lietuvos krepšinio lygos čempionate ir laukia naujos Karaliaus Mindaugo taurės. Juose „Lietkabelis“ žada pelnyti medalius.

Per visas varžybas Panevėžio krepšininkai, pasak A. Bieliausko, jaučia didelį sirgalių palaikymą. Jie paskutiniais metais itin gausiai užpildo didžiausią savo miesto sporto salę.

Muzikantui ir kompozitoriui J. R. Bagdonui Metų panevėžiečio apdovanojimas – lyg savo kraštiečių palaiminimas. "Sekundės" archyvo nuotr.

Muzikantui ir kompozitoriui J. R. Bagdonui Metų panevėžiečio apdovanojimas – lyg savo kraštiečių palaiminimas. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Kaip palaiminimas

Už originalų džiazo bei liaudiškos muzikos kūrybinį palikimą, padedantį ir Lietuvos meno įstaigoms siekti savų aukštumų, įvairiapusį džiazo muzikos populiarinimą mieste daugiau nei 35 metus, Panevėžio garsinimą Lietuvoje ir užsienyje panevėžiečiai pagerbė ir kompozitorių, pianistą, džiazo muzikos atlikėją J. R. Bagdoną.

Pats nominantas tokį įvertinimą prisipažino palaikęs Melagių dienos pokštu. Tačiau peršalimo ligas besigydantis vyras tvirtino, kad toks titulas jam – lyg savo kraštiečių palaiminimas.

„Su muzika gyvenu nuo pat 1970 metų, kai būdamas aštuoniolikmetis aktyviai dalyvavau estradinės muzikos saviveikloje. Profesionali kūrybinė karjera prasidėjo baigus aukštąją mokyklą 1982 m. Tiek metų skyriau džiazui ir kitai muzikai“, – vardijo kompozitorius.

Per visą savo kūrybos laikotarpį J. R. Bagdonas išugdė visą džiazo muzikantų kartą Panevėžyje. Žinomo jaunimo ir vaikų festivalio „Jazz Fontanas“ muzikantai dabar sėkmingai groja užsienio valstybėse.

2002 m. subūrė grupę „Jazz Comfort“. Daug kompozitorius dirba ir su lietuvių liaudies kūryba, bendradarbiauja su įvairiais ansambliais.

Įvertinimas pašnekovui – paskata nesustoti. Kaip jis sako, būkim, kol dūkstasi.

Plaukikas D. Rapšys džiaugiasi pirmą kartą apdovanotas išskirtiniu titulu. „Delfi“ nuotr.

Pirmas kraštiečių apdovanojimas

Pačiu jauniausiu Metų panevėžiečiu tapo Lietuvą išgarsinęs plaukikas D. Rapšys. Jis pagerbtas už šiemet pasiektus laimėjimus: aukso ir bronzos medalius Taipėjaus universiadoje, pagerintą Lietuvos rekordą.

Vaikinas itin didžiuojasi gimtojo miesto suteiktu titulu ir prisipažįsta, kad Panevėžys jį taip pagerbė pirmą kartą. Tačiau Danas apgailestauja, kad negalės pats atsiimti šiai progai menininko J. Lebednyko sukurto skulptūrėlės. Iškilmingą apdovanojimų ceremoniją sportininkui teks išmainyti į Europos čempionato varžybas. 22-ejų plaukikas jose dalyvauja nuo 2012 metų.

Šiais metais vasaros universiadoje jis pelnė auksą 200 m laisvo stiliaus ir 200 m nugara plaukimo rungtyse bei bronzą 100 m nugara plaukimo finale.

Komentarai

 • Sveikinu visus šiuos garbingus žmones. Sėkmės darbuose, laimės gyvenime

  • Atsakyti
 • Taip, ypač nusipelno to vardo mūsų miesto blaivumo įsikūnijimas J.R.B. Kaip tokius žmones ir išrenka?

  • Atsakyti
  • Ne už blaivumą davė, o už džiazo populiarinimą !!!

 • Sveikinu visus, o ypač – Rūtelę Liberienę. Ji tikras pasiaukojimo pavyzdys. Juk šunys nei sumokės, nei turto užrašys. Lenkiu galvą prieš šią moterį.

 • Ne už blaivumą davė, o už džiazo populiarinimą !!!

 • Pritariu visiems.Bet,kad R.JBagdonas ne.Žmogus turi visur rodyti pavyzdį.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų