P. Židonio nuotr.

Tinklininkai pradeda šalies čempionatą

Tinklininkai pradeda šalies čempionatą

Šalies I lygos čempionate šį savaitgalį kovas pradeda Panevėžio sporto centro komanda. Dėl Lietuvos tinklinio federacijos didžiosios taurės varžybų trenerio Gintauto Stanevičiaus auklėtiniai šalies čempionate startuos kiek vėliau nei jų varžovai.

Šiemet „Top Sport“ Lietuvos tinklinio I lygos čempionate varžosi šeši kolektyvai: Raseinių „Lūšis Volley“, Kauno „Marito“, Kauno „Rio-Startas 2“, Vilniaus universitetas, Kelmės „Kelmė“ ir Panevėžio sporto centras.

Dėl pandeminės situacijos nusikėlęs pirmenybių startas prasidėjo intriguojančiomis kovomis, o dėl apdovanojimų ryžtingai nusiteikusios kautis visos šešios komandos.

„Nuotaikos yra gana puikios, nes atsirado nemažai komandų, norinčių žaisti šiuo sudėtingu laikotarpiu. Šiais metais ekipų truputį mažiau nei pernai, bet šešios komandos jau garantuoja įdomų čempionatą, o visi klubai turės pakankamai galimybių pažaisti“, – sakė „Top Sport“ Lietuvos tinklinio čempionato Pirmos lygą organizuojančios Kauno tinklinio mėgėjų lygos (KTML) vadovas Esmiraldas Sliežauskas.

Palyginti su praėjusiu sezonu, kuris dėl COVID-19 pandemijos taip ir nebuvo užbaigtas, pirmenybėse nebeliko Alytaus, Joniškio ir Klaipėdos universiteto komandų. Yra ir džiugių naujienų – prie lygos prisijungė Raseinių „Lūšis Volley“.

„Kalbėjomės su kiekviena komanda. Kai kurioms dalyvauti neleido finansinės galimybės, kiti apsiribojo vietinėmis pirmenybėmis. Labai smagu, kad prisijungė, galima sakyti, naujai sena Raseinių komanda. Ji visada visur aktyviai dalyvaudavo, tik pastaruosius porą sezonų jų niekur nematėme, – sakė E. Sliežauskas. Pagal sudėtis atrodo, kad laukia daug apylygių rungtynių. Prognozuoti yra gana sunku, nes, lyginant su praėjusiais metais, kažką nuspėti yra sudėtinga. Manau, kad po pirmo, antro turo bus galima matyti aiškesnį vaizdą“.

Viso pasaulio, taip pat ir Lietuvos, sportas vis dar susiduria su koronaviruso sukeliamais iššūkiais. Čempionato organizatoriai teigia, kad jiems yra pasiruošta.

„Turime daug pavyzdžių kitose sporto šakose. Daug visokių scenarijų gali būti, bet jei kažkuri komanda praneš, kad joje įsisuko virusas ir ji turi izoliuotis, tai kurį laiką ji nežais, o tuo metu rungtyniaus kitos. Kai bus galimybės, jos pratęs sezoną ir sužais nukeltas rungtynes“, – aiškino E. Sliežauskas.

Lyderių pozicijos kol kas neužleidžia „Kelmė“, kurią Panevėžio sporto centras šiame sezone jau nugalėjo LTF taurės ketvirtfinalyje. Kol kas kelmiškiai, nors ir nežymiai, pakeitė sudėtį, tačiau vis tiek lieka niekam neįkandami varžovai (3 pergalės iš tiek pat galimų).

Antri rikiuojasi Kauno „Marito“ tinklininkai, šiame sezone nusileidę tik Kelmei (2 pergalės, 1 pralaimėjimas).

Trečioje vietoje žengia lygos naujokė Raseinių „Lūšis Volley“ ekipa, šiemet subūrusi jaunatvišką, entuziastingą kolektyvą. Raseiniškiai šiame sezone jau du kartus nugalėjo Kauno „Rio-Startas 2“ tinklininkus.

Tiek Vilniaus universiteto studentai, tiek Panevėžio sporto centro žaidėjai dar neturėjo progos startuoti čempionate.

Panevėžio reprezentacinės tinklinio komandos treneris Gintautas Stanevičius čempionato išvakarėse nusiteikęs optimistiškai.

„Nurimus aistroms po LTF didžiosios taurės finalų, po Lietuvos uždarų patalpų paplūdimio tinklinio čempionato I etapo, mes sugrįžtame į Pirmą lygą.

Labai džiugu, kad turime sveikus ir pasiruošusius žaidėjus, degančius noru startuoti Pirmoje lygoje. Šiame sezone įgijome begalinės patirties tiek draugiškose rungtynėse, tiek LTF Didžiosios taurės rungtynėse. Rungtyniavome su aukščiausios lygos komandomis – Kauno „Rio-Startas“, Marijampolės „Sūduva“ ir Šiaulių „Elga Master-Idea-SC „Dubysa“. Dabar, kaip ir minėjau, grįžtame į savo komforto zoną, rungtyniausime su savo lygio komandomis“, – „Sekundei“ sakė G. Stanevičius.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų