Ties Panevėžiu muitininkai sulaikė ypač įžūliai gabentą kontrabandą

Ties Panevėžiu muitininkai sulaikė ypač įžūliai gabentą kontrabandą

Šeštadienį Panevėžio apylinkėse muitinės pareigūnai sulaikė didžiulę, daugiau nei pusės milijono pakelių cigarečių kontrabandos siuntą. Beveik 2 mln. eurų vertės rūkalus Estijos pilietis vilkiku gabeno ypač įžūliai – be menkiausios maskuotės.

Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės patrulis vilkiką ‚Scania“, vairuojamą Estijos piliečio A. K. Panevėžio aplinkkelyje sustabdė praėjusį šeštadienį (kovo 16 d.), apie 9 val. ryto. Nors vairuotojas deklaravo gabenantis iš Estijos į Ispaniją 16 tonų pakavimo medžiagos, pareigūnai jau turėjo muitinės kriminalistų perduotą informaciją, kad šia mašina gali būti vežama kontrabanda. Ir išties, vos pravėrus vilkiko puspriekabės duris ir patikrinus ten sukrautas dėžes, paaiškėjo, kad visa puspriekabė pilna nelegalių cigarečių.
Muitininkus nustebino kontrabandininkų įžūlumas – paprastai vilkiko puspriekabėje bent „dėl akių“ būna sukraunama 1 – 2 eilės dėžių su oficialiai deklaruotomis prekėmis. Šįkart maskuote buvo galima pavadinti nebent tai, kad rūkalai buvo sukrauti į neįprastas – konditerijos gaminių dėžes.

Iš viso pareigūnai rado 560 tūkst. pakelių cigarečių „Winston“ su baltarusiškomis banderolėmis. Rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1,86 mln. eurų. Tai viena didžiausių šiemet sulaikytų cigarečių kontrabandos siuntų. Šių metų vasario 1 d. Kybartų kelio poste buvo sulaikytas vilkikas iš Rusijos Kaliningrado srities į Lietuvą įvežęs 675 tūkst. pakelių – 2 mln. 146 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabandą.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.
Vakar Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų sprendimu vairuotojas buvo suimtas mėnesiui.

Komentarai

  • o gerai bus turgelyje svieziu cigareciu

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų