Tėvas mažametę auklėjo sumušdamas (papildyta)

Tėvas mažametę auklėjo sumušdamas (papildyta)

Vieno Panevėžio lopšelio-darželio darbuotojams nepraslydo pro akis smurto žymės ant šešiametės kūno. Paaiškėjo, kad mergytę primušė jos pačios tėtis.

Apie tai, kad prieš vaiką galėjo būti smurtaujama, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio skyriui pedagogai pranešė antradienį. Į ikimokyklinę įstaigą atvykę specialistai kalbėdamiesi su mergaite, išgirdo, kas dėjosi jos namuose. Mergytė papasakojo, jog pirmadienį, namuose ją mušė tėtis.

Tą pačią dieną policijos pareigūnai sulaikė smurtu įtariamą 28-erių panevėžietį. Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, pirminiais duomenimis, mergytei esą buvo suduota delnu per sėdmenis. Vis dėlto Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mažametei nustatytas nugaros apatinės dalies ir dubens sumušimas. Po apžiūros mergytė gydoma ambulatoriškai.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus specialistės Vijos Kudzienės teigimu, du mažamečius vaikus auginanti šeima Vaiko teisių apsaugos skyriui nežinoma. Specialistai priėmė sprendimą paimti nukentėjusį vaiką iš nesaugios aplinkos – mergytė perduota laikinai globoti močiutei.

„Šiuo metu specialistai vertina įvykio aplinkybes, nustatinėja grėsmės vaikui lygį šeimoje, aiškinasi visas aplinkybes, tame tarpe ir motinos požiūrį į galimą smurtą“, – teigė V. Kudzienė.

Vaiko teisių gynėjams šią savaitę teko gelbėti ir paaugles iš girtaujančio tėvo nagų. Apie tai, kad šeimoje, kurios mama išvykusi, o tėvas girtauja, mergaitėms nėra saugu, tarnybai pranešė vienos Kupiškio rajono seniūnijos darbuotojai. Specialistams nuvykus patikrinti tokios informacijos ir kalbantis su mergaitėmis, paaiškėjo, kad tėvas smurtavo prieš vieną jų – penkiolikmetę dukrą.

Pasak V. Kudzienės, vaikams nustatytas antras grėsmės lygis. Sesutės paimtos iš neatsakingo tėvo globos. Mergaitės laikinai apgyvendintos to paties miestelio žmonių šeimoje. Nors tai nėra sesučių giminaičiai, tačiau susiję artimais emociniais ryšiais.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų