Asociatyvi nuotr.

Teismas leido pakeisti buto paskirtį be bendrijos sutikimo

Teismas leido pakeisti buto paskirtį be bendrijos sutikimo

Panevėžio apylinkės teismas tenkino Panevėžio Vilniaus gatvės daugiabučio namo pirmo aukšto buto savininkių ieškinį – pakeisti buto paskirtį į komercinę su atskiru įėjimu. Daugiabučio namo bendrija nebuvo davusi tam sutikimo.

Bylos duomenimis, ieškovės nori įrengti juvelyrinių dirbinių parduotuvę bei plėtoti smulkųjį verslą, todėl reikalinga pakeisti patalpų paskirtį iš gyvenamųjų į komercines. Dėl patalpų paskirties pakeitimo jos kreipėsi į namo savininkų bendriją, kuri sutikimo nedavė. Bendrija mano, kad įrengiant atskirą įėjimą bus padaryta žala namo konstrukcijoms, patalpų paskirties pakeitimas pažeis namo gyventojų teises bei pablogins gyvenimo sąlygas.

Teismų praktikoje pripažįstama, kad interesų suderinimui būtinas bendraturčių kooperavimasis, o siekis maksimaliai patenkinti tik savo interesus, ignoruojant kitą bendraturtį, neatitinka teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principų. Šiuo atveju, namo bendrija, siekdama vien tik savo interesų ir nepaisydama kitų namo gyventojų poreikių, atsisakė duoti sutikimą pakeisti patalpų paskirtį net nežinodama buto savininkių pasiūlymo esmės ir konkrečių sprendinių. Namo bendrija neįrodė, kad dėl numatomų statybos darbų gali būti pažeistos jų teisės ar teisėti interesai.

„Šioje byloje nustatyta, kad kelių namo bendrijos narių nenoras prisitaikyti prie galimų jų gyvenamosios aplinkos permainų, kurių žala kitiems namo gyventojams nėra įrodyta, negali būti pripažįstama prioritetu prieš teisėtą ieškovių norą įstatymų nedraudžiamu būdu disponuoti savo nuosavybe“, – sakė bylą nagrinėjusi Panevėžio rūmų teisėja Birutė Mėlinauskienė.

Be to, teismas tenkino buto savininkių ieškinį – priteisti visas teismo išlaidas iš atsakovų. Tad namo bendrijai ir dar dviem jos nariams, nesutikusiems su patalpų paskirties pakeitimu, teks sumokėti po 527,70 Eur kiekvienam (iš viso 1583,11 Eur) bylinėjimosi išlaidų ir po 15 Eur teismo pašto išlaidų.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Komentarai

  • manau,kad tokiu budu atkovojus is bendrijos buto paslirtimo paskirti,reiks brangiai tas patalpas drausti.na o teisejai ko gero,gavo brendzio dezute.O atkiras iejimas juk bus daromas per bendra bendrijos zeme,tai ar sutiko bendrija rta iejimo zeme parduoti komercines paskirties butui?O triuksmas,siukslinimas,ir t,t.Neturejo gero advokato.Ir pacius teisejus reiketu patikrint,ar pagal pajamas gyvena

  • Visisskai uzdrausti keisti gyvenamaosias patalpas daugiabutyje.Lai perka komercines patalpas komerciniam name.Basanaviciaus 6 jau atsikando,griove sienas ir laiptineje truko.Pareiske,kad po 30m namas sedo.Zadejo masinu aiksteleje nelaikyti,klijentu nebus.Yra klijentu su masinomis sociai,patys iki isnaktu daznai sedi ,zole iki atskiru ju laiptu istrypta,reklamas pakabintas ant namo bendrosios sienos daug metu laike be leidimo.Neleist daugiabutyje jokios komercines veiklos-gyvenemasis namas yra gyventi.

    • Privačiame name tegul daro ką tik sugalvoja, o daugiabučiame turi būti tik butai.

  • Tų gyventojų daunumas,neturėsit nei kirpyklos, nei kitokios smulkios paslaugos. Visam pasaulyje leidžiama, o Panevėžy ne????

    • Gana jau tų paslaugų – ramaus gyvenimo reikia.
      Maximų visokių kai pristeigia daugiabučiuose, tai gyventojams nors kraustykis iš namų.
      Paskaitykite apie Liepų alėjoje namo vargus.

      • Asociatyvi nuotr.-antraštė po nuotrauka

  • O kur šitas namas Vilniaus gatvėje? Gyvenu čia, bet tokio namo nesu mačiusi.

    • Atsakyti
  • Visame pasaulyje be jokių problemų pirmas aukštas paverčiamas į komercines patalpas. Lietuvoje turi maldauti bendraturčių. Jei nebus komercinių patalpų, valstybė negaus ir pajamų, žmonės bus be darbiai. Pirmam aukštui be sutikimo, privalo būti leista keisti paskirtį į smulkųjį verslą. Apie Maksimas nekalbu. O kas rašo apie kaimynus, tai tik džiaugtis. Vakare ramybė. aištelės automobilių vakare tuščios. Jokių garsų, bomžų ir nemalonių kvapų!

Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų