Teismas ėmėsi rezonansinės nužudymo bylos

Teismas ėmėsi rezonansinės nužudymo bylos

Panevėžio apygardos teismas atvertė šiais metais įvykdytos rezonansinės žmogžudystės Rožyno mikrorajone bylą.

Joje trys jauni panevėžiečiai: dvidešimtmetis Nedas Braždžiūnas, aštuoniolikos Aidas Kiuberis ir tokio pat amžiaus Gytis Januškevičius, kaltinami pavasarį nužudę vieną jaunuolį bei sužaloję jo draugą.

Du kaltinamieji į pirmąją akistatą su teisingumu atvesdinti tiesiai iš areštinės. Trečiasis teismo laukė laisvėje. Pirmajame posėdyje visi vaikinai turėjo išklausyti kaltinamąjį aktą ir paprašyti duoti pirmuosius parodymus.

N. Braždžiūnas ir A. Kiuberis kaltinami Rožyno mikrorajone, pušynėlyje prie Miško gatvės, užpuolę panevėžietį Justiną Skaudą ir jį nužudę.

Klaikus nusikaltimas viename ramiausių Panevėžio mikrorajonų įvykdytas šių metų balandžio 23-iosios vidurnaktį. Tokiu metu minėtoje vietoje vakarojo trys vaikinai. Netrukus juos užpuolė kaltinamųjų trijulė ir ėmė mušti.

Vienam iš trijų užpultųjų pavyko pabėgti sveikam, kitas, nors ir sužalotas, irgi sugebėjo pasprukti. Tačiau trečiasis buvo mirtinai uždaužytas kumščiais ir lazdomis. Pastarąjį jau be gyvybės ženklų ir rado į įvykio vietą vėliau sugrįžęs vienas iš draugų. Buvo iškviestos specialiosios tarnybos, tačiau jaunuoliui niekas nebegalėjo padėti. Greitosios medicinos pagalbos medikai konstatavo jo mirtį. Vaikinas užmuštas vos keli šimtai metrų nuo savo namų.

Vienam iš nukentėjusiųjų sulaužytas žandikaulis, sumušta galva. Jaunuolis buvo gydomas ligoninėje. Dėl nesunkaus jo sveikatos sutrikdymo teisme kaltinami vis trys teisiamieji.

Prisipažino tik vienas

Tačiau jie savo kaltės visiškai nepripažįsta.

N. Braždžiūnas pirmame posėdyje tvirtino nenužudęs J. Skaudos ir savo kaltę pripažįsta tik iš dalies. A. Kiuberis iš viso kratėsi prisidėjęs prie žmogžudystės. G. Januškevičius kaltę dėl nesunkaus nužudytojo draugo sveikatos sutrikdymo pripažino visiškai.

Pirmieji du kaltinamieji parodymus duoti pageidavo tik po visų liudininkų apklausos. O G. Januškevičius sutiko viską papasakoti jau pirmame posėdyje.

Vaikinas sakė, kad lemtingą vakarą kartu su kitais kaltinamaisiais laiką leido kartu. Važinėdami automobiliu jie Saulėtekio gatvėje sutiko J. Skaudą. Jis esą vieno iš galimų žudikų klausė apie skolos grąžinimą ir kompanijos išsiskirstė.

Tačiau po kurio laiko prie alkoholio butelio prisėdę kaltinamieji nusprendė visgi susitikti su sutiktais pažįstamais ir neva atiduoti prašytą skolą. Tačiau vietoje pinigų jaunuoliai nukentėjusiesiems davė smūgių kojomis, rankomis ir lazdomis krušą.
A. Kiuberis ir N. Braždžiūnas puolė J. Skaudą, G. Januškevičius – jo draugą.

Gailisi ir atsiprašo

Po muštynių trijulė grįžo namus, persirengė ir sulaukė žinių apie nusikaltimą Rožyno parke. Ryte vaikinams sąžinė leido dar kartą ateiti į pažįstamojo mirties vietą ir suvaidinti gailestį dėl tokių įvykių.

Įtariamieji dėl žmogžudystės sulaikyti jau kitą dieną po nusikaltimo, du jų vėliau ir suimti. Du kaltinamieji buvo žinomi policijai dėl vagystės ir viešosios tvarkos pažeidimų.
Vienintelis teismui parodymus davęs G. Januškevičius gailėjosi dėl savo poelgio, jis atsiprašė ir nužudytojo artimųjų. Vaikino tėvas pateikė prašymą atleisti sūnų nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą su užstatu arba be jo.

Kitas teismo posėdis vyks sausio 12 d. Teismas planuoja išklausyti nukentėjusiuosius. Į sausio 22 d. posėdį bus kviečiami liudytojai, kurių byloje yra penki.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų