Teismas areštavo 11 proc. R. Juodviršiui priklausančių „Panevėžio kelių“ akcijų

Teismas areštavo 11 proc. R. Juodviršiui priklausančių „Panevėžio kelių“ akcijų

Teismas areštavo verslininko Remigijaus Juodviršio valdomas 11,24 proc. vienos didžiausių šalyje statybos ir nekilnojamojo turto plėtros grupių „Panevėžio keliai“ akcijų, daugiau kaip prieš 20 metų įsigytų iš verslo partnerio Gvido Drobužo.

Akcijos areštuotos pernai liepą G. Drobužo sutuoktinės Gintės Drobužienės prašymu – ji Vilniaus apygardos teismui (VAT) pateiktame ieškinyje tvirtina nežinojusi apie 1996-ųjų spalį sudarytą sandorį, todėl prašo akcijų pardavimo sutartį pripažinti negaliojančia ir taikyti restituciją.

Lietuvos apeliacinis teismas sausio 18 dieną paliko galioti VAT sprendimo dalį dėl akcijų arešto, tačiau panaikino pirmos instancijos teismo draudimą R. Juodviršiui naudotis šių akcijų suteikiamomis turtinėmis ir neturtinėmis teisėmis, įskaitant teisę balsuoti „Panevėžio kelių“ akcininkų susirinkimuose.

G. Drobužienės teigimu, jos vyras akcijas, kurių mažiausiai pusė priklauso ir jai, už itin mažą kainą perleido be jos žinios ir sutikimo. Pasak G. Drobužienės, akcijų areštas yra būtinas, nes yra galimybė, kad bylinėjimosi metu R. Juodviršis jas gali parduoti, o draudimas balsuoti „Panevėžio kelių“ akcininkų susirinkime panaikina galimybę G. Drobužui ir R. Juodviršiui susitarti ir priimti sprendimus, kuriais ginčo akcijos tapų bevertėmis.

R. Juodviršis teismui nurodė, kad G. Drobužienės ieškinys teikiamas dėl sandorio, kurį sudarė jos sutuoktinis, jų santuoka nenutraukta, gyvenamosios vietos yra tos pačios, o G. Drobužienė tris kadencijas iš eilės dirbo „Panevėžio kelių“ stebėtojų taryboje. R. Juodviršis taip pat pabrėžė neturintis ketinimų parduoti turimas „Panevėžio kelių“ akcijas, o draudimą balsuoti įmonės akcininkų susirinkime įvardijo kaip neproporcingą ir neatitinkantį ekonomiškumo principo.

Anot R. Juodviršio, blokuoti esminius sprendimus „Panevėžio kelių“ valdymo klausimais gali tiek jis, valdantis apie 27 proc. „Panevėžio kelių“ akcijų, tiek daugiau kaip 25 proc. įmonės valdantis G. Drobužas, nes jiems priimti reikia ne mažiau kaip 75 proc. akcijų suteikiamų balsų.

R. Juodviršis taip pat nurodė, kad tarp jo ir G. Drobužo vyksta ne vienas teisminis ginčas dėl kitų jų valdomų bendrovių akcijų bei valdymo, įskaitant G. Drobužo valdomą nekilnojamojo turto įmonę „Pokštas“, todėl jis turi pagrindą manyti, kad pareikštas ieškinys pareikštas ir prašymas taikyti apribojimus akcijomis yra nesąžiningi siekiai teisinėmis priemonėmis riboti R. Juodviršio teisę valdyti „Panevėžio kelius“.

Apeliacinis teismas konstatavo, kad nors R. Juodviršis tvirtina neturintis ketinimų parduoti „Panevėžio kelių“ akcijų, tokia galimybę egzistuoja, todėl priežasčių panaikinti jo valdomų akcijų areštą nėra. Tuo metu draudimas naudotis šių akcijų suteikiamomis turtinėmis ir neturtinėmis teisėmis, pasak Apeliacinio teismo, yra nepagrįstas ir naikinamas.

„R. Juodviršis ginčo akcijas įsigijo daugiau nei prieš 20 metų. G. Drobužienė neįrodinėja ir net neteigia, kad kuriuo nors laikotarpiu R. Juodviršis būtų veikęs priešingai įmonės interesams ar realiai turi tokių ketinimų šiuo metu“, – teigiama Apeliacinio teismo nutartyje.

Anot Apeliacinio teismo, tikimybė, kad vien dėl šios bylos iškėlimo R. Juodviršis sąmoningai sieks sumažinti turimų akcijų vertę, yra ženkliai mažesnė nei G. Drobužienės nurodoma, bet niekaip nepagrindžiama tikimybė.

„Juo labiau, kad su turimų akcijų kiekiu R. Juodviršis jokių esminių sprendimų bendrovėje vienas priimti negali. G. Drobužienės nurodyti motyvai, kad R. Juodviršis ir G. Drobužas gali susitarti siekti akcijų vertės sumažinimo, yra labai menkai tikėtini iš esmės, o turint galvoje, kad G. Drobužas yra ieškovės sutuoktinis, tokie motyvai apskritai vertintini kaip „sukurti“ tik pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių išsaugojimui“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

G. Drobužienės ieškinys dėl „Panevėžio kelių“ akcijų pardavimo sandorio panaikinimo toliau nagrinėjamas Vilniaus apygardos teisme.

2016 metais „Panevėžio keliai“ uždirbo 9,15 mln. eurų konsoliduoto grynojo pelno – 44,8 proc. daugiau nei 2015 metais, grupės apyvarta per metus sumažėjo 19,4 proc. iki 189,988 mln. eurų.

„Panevėžio keliai“ tiesiogiai ir netiesiogiai valdo maždaug 30 kelių ir geležinkelių statybos, nekilnojamojo turto plėtros, bendrųjų statybos darbų įmonių, grupei priklauso ir viena didžiausių šalyje statybos bendrovių Panevėžios tatybos trestas (PST).

Komentarai

  • Klaidas išsitaisykite, tai viešas straipsnis.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų